Aktualizacja 24.11.2023 – Kochani, suczki z pseudohodowli są już po pierwszych zabiegach. Odbyły wizytę u psiego fryzjera, zostały odpchlone oraz odrobaczone.

Ich skóra oraz uszy jest w trakcie leczenia, regularnie odbywają wizyty u weterynarza i odzyskują swoje zdrowie z dużym powodzeniem.
Pierwsza z dziewczynek jest już również po sterylizacji, a dwie pozostałe są umówione już na zabieg.

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie dla tych biedactw, które przez wiele miesięcy znosiły horror. Ich cierpienie dobiegło końca, a to wszystko dzięki Waszej pomocy.

Zobaczcie sami, jak pięknie teraz zaczynają wyglądać. To prawdziwe skarby i mają w sobie ogromną ilość miłości.

 

WYRWANE Z PIEKŁA
POTRZEBUJĄ POMOCY

Kochani, zabrałam trzy, skrajnie zaniedbane pieski. To ofiary pseudohodowli, brudne, z inwazją pcheł, chorymi uszami, chorymi oczami, odparzoną skórą. Śmierdzące odchodami, w których musiały siedzieć. Mieszkały w strasznych warunkach, w ciemnym kontenerze, a ich tragedia trwała wiele lat. Dwie suczki są są starsze, trzeci jest młodszy. Nie wiem jak możliwe, żeby nikt nie zareagował. Że przez lata cierpienia nikt nie zrobił nic, aby poprawić ich los. Czy naprawdę pieniądze są najważniejsze? Serce mi pęka na widok ich tragedii. Są takie bezbronne. Tak bardzo skrzywdzone.
 


Tym psom zgotowal los okrutny właściciel, ale i ludzie, którzy kupują szczeniaki na OLX czy innych portalach.
Bo są tanie, a papier im niepotrzebny. Tak wyglądają i żyją psie matki. Właśnie do takiego stanu są doprowadzone, bo one się nie liczą. To są tylko maszynki do rodzenia i gdy już nie mogą dać kolejnych szczeniaków, są wywożone do lasów, porzucane, umierają w ciemnościach i cierpieniu. Świat się o nie nigdy nie upomina, mając za nic ich los.

Zabrałam je. Nie mogłam przecież postąpić inaczej. One pilnie potrzebują pomocy. W pierwszej kolejności pomocy lekarskiej i specjalistycznego strzyżenia, aby można było się dostać do poodparzanej skóry i zacząć ją leczyć. One się bardzo drapią, a skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, śmierdzi od nich też ropą, najpewniej zainfekowane są odparzenia. Wszystkie pilnie potrzebują pełnej diagnostyki, w tym badań krwi, leczenia uszu, oczu, jedna z suczek bardzo kuleje, potrzebne będzie RTG, które pomoże zdiagnozować przyczynę bólu łapki. Potrzebne będą specjalistyczna karma i suplementy, które będą wspierały ich powrót do zdrowia. Potrzebne będą też sterylizacje, aby te biedne psie matki już nigdy nie musiały rodzić.

Pilnie potrzebuję Waszego wsparcia, aby móc im zapewnić najlepszą opiekę.

Dołożę wszelkich starań aby osoba, która zgotowała tym psom piekło, poniosła konsekwencje.

Monika

Będą też dla nich potrzebne najlepsze domy. Po zakończeniu leczenia i sterylizacji, jeśli nie będzie przeciwwskazań weterynaryjnych, będą mogły jechać do wybranych domów adopcyjnych. Proszę pamiętać, że suczki nie zachowują czystości bo nie mieszkały w domu. Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany adopcją – proszę o zgłoszenie wyłącznie za pomocą formularza.

Formularz adopcyjny

  Przekaż darowiznę z imieniem PSIE MATKI na konto:
  PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
  IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
  SWIFT: BPKOPLPW
  PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
  Fundacja KONIKI MONIKI
  Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

   

  Wyślij SMS o treści

  PSEUDO

   

  na numer 7420

  (koszt 4,92 pln)

   

  na numer 7911

  (koszt 11,07 pln)

   
  Regulamin tapet

  Ratuję Psiematki

  wybierz kwotę

  lub

  DZIĘKUJĘ ZA POMOC

  CZEKAJĄ NA RATUNEK
  Previous Post
  Newer Post
  Cart

  Brak produktów w koszyku.