Aktualizacja 07.12.2023 – Wieści niosą, że Mirabelka już szczęśliwa i bezpieczna i nawet z nową przyjaciółką, chciała Wam bardzo podziękować za podarowanie jej dobrego życia.❄🐴😊

Kochani, odebraliśmy staruszkę od handlarza i kiedy tylko, już zdążyła zapoznać się z nowym miejscem i innymi zwierzętami, od razu zauważyłam, że czuje się jak w domu. Tutaj jest jej miejsce na ziemi, przyjaciele i rodzina, której tak bardzo pragnęła. Odwiedzi ją jeszcze weterynarz i kowal, a po wszystkim, nie pozostanie nic innego jak tylko odpoczywać i cieszyć się każdą chwilą.🐎

Dziękuję Wam ogromnie za wsparcie Mirabelki, bez Was nie mieliśmy żadnych szans na jej ocalenie!❤️❤️❤️

Mirabelka 4

Aktualizacja 02.12.2023 – Kochani, dobre wieści na sam początek tygodnia – Mirabelka spłacona w całości, wyczekuje już transportu. Dziękuję Wam ogromnie za pomoc! Kolejny sukces, kolejne życie nie zostało stracone. Jesteście aniołami… Jak tylko piękna będzie z nami, dam Wam natychmiast znać.

Mirabelka spłacona na czas! Dziękuję za pomoc! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Kwota brakująca do wykupu: 2700 zł +600 zł transport

Termin spłaty: 01.12.2023

Aktualizacja 30.11.2023 Kochani, tracę siły i wiarę, że uda się te konie wszystkie ratować. Zbiórki idą bardzo słabo, ciągle przekładam konie u handlarzy, jeśli tylko mogę. Odwlekam co się da ale są sytuacje, gdy nie mogę nic zrobić, bo dany handlarz nie chce iść na żadne ustępstwa. Tak jest z Mirabelką, staruszką, która ma 26 lat i po tych wszystkim, co zrobiła dla ludzi, odesłano do ubojni. Dzwoniłam do niego, prosiłam, błagałam, nie chce się zgodzić nawet na jeden dzień więcej. Jutro mam mu zapłacić i koniec. Nie wiem co to będzie bo brakuje aż  2700 zł plus na transport. 

 

Jesienne popołudnie, podwórko handlarza spowite mrokiem i zalane kałużami po deszczu. W tle słychać głośne dyszenie i rżenie przerażonych zwierząt. Tutaj śmierć jest stałym gościem, który przychodzi jak do siebie i zabiera wszystko, co najcenniejsze.

Gdy otworzyły się drzwi, a handlarz krzyknął, Mirabelka wzdrygnęła się przerażona i odwróciła głowę w stronę ściany, by nie patrzeć na oprawcę. Ma ponad 26 lat, widać, że wiele przeszła, handlarz odkupił ją zza granicy, gdzie latami uczyła dzieci i młodzież. Jej kariera zakończyła się, gdy przestała dawać radę, opadała z sił i nie chciała współpracować. Ponad 20 lat wyzysku, nie wystarczyło, by Mirabelka kupiła sobie godną emeryturę i spokojną starość. Nawet po tylu latach pracy, człowiek nie poczuł się do odpowiedzialności, by podarować jej, choć parę lat spokoju i tym samym odwdzięczyć się jej za cały włożony trud.

Waga handlarza wyceniła życie Mirabelki na 5300 zł. Za 2000 zł zgodził się odroczyć termin jej wywozu na rzeź. Zaliczkę muszę wpłacić do 24 listopada. Zawsze kiedy staram się pomóc staruszkom, on podkreśla, że nigdy nie zrozumie, dlaczego tak zależy mi na emerytach, które nie dadzą żadnych korzyści, a jedynie trzeba je utrzymywać. Jeśli dalej będziemy utrzymywać taką narrację, to nigdy nic się nie zmieni.

Ja się nie godzę na takie traktowanie zwierząt, wiek nie powinien oznaczać wyroku, niezdolności do pracy to pewna śmierć w tym świecie i niewiele ludzi pragnie lepszej rzeczywistości dla tych biedactw, które nie są niczemu winne.

Kochani,  jeśli zbierzemy zaliczkę, handlarz da mi kilka dni na spłatę reszty. Wiem, że Mirabelka jest stara, ale zasługuje na to, by w tym życiu jeszcze poczuć się kochana i wolna. Podarujmy jej to, za lata pracy i wysiłku, jaki włożyła w to, by ktoś poczuł się dobrze. Odwdzięczmy się jej i dajmy żyć. Ona też chciałaby być szczęśliwa, a tak niewiele brakuje, by to szczęście jej odebrać.

Przekaż darowiznę z imieniem MIRABELKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

MIRABELKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Mirabelkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.