Aktualizacja 09.05.2024 – Niebawem minie rok, odkąd uratowaliśmy wspólnie Pioruna. Pamiętam, jakby to było wczoraj, gdy przyjechał, skakał szczęśliwy, pełny energii… To był piękny widok. Dziś ten przystojniak ma kochającą rodzinę, swoich przyjaciół i mnóstwo miejsca, by cieszyć się życiem w pełni każdego dnia. Są rzeczy na tym świecie, których nie da się opisać słowami… Trzeba to po prostu zobaczyć.

Chciałbyś zostać domem adopcyjnym? Tutaj znajdziesz wszystkie informacje https://www.konikimoniki.org.pl/adopcja-realna/

 
Aktualizacja 26.07.2023 – Czy tak wygląda szczęście? 💛 W taki sposób Piorun zareagował, kiedy tylko do nas przyjechał. Reakcją po wypuszczeniu go na padok pokazał, że potrafi być faktycznie jak prawdziwy piorun i jest bardzo szczęśliwy oraz wdzięczny za to, że podarowaliście mu życie. To wszystko dzięki Wam, zobaczcie sami, przecież tego nie da się wyreżyserować. 🐎
 
W takich chwilach utwierdzam się, że zawsze warto walczyć o ich szczęście. Po wizycie weterynarza i kowala dostanie chwilkę dla siebie, by później już na stałe dołączyć do stada i zapoznać się z nowymi przyjaciółmi. Jak widzicie, jest to bardzo charakterne zwierze i z dużym bagażem doświadczeń, które niekoniecznie należą do tych przyjemnych.
 
Jeszcze raz z całego serca Wam dziękuję w imieniu swoim oraz Pioruna. Koniecznie sprawdźcie materiały, one wyrażą więcej niż tysiąc słów i być może przekonają niektórych, że zawsze warto walczyć. 😉
 
Piorun 2

 

 

Aktualizacja 24.07.2023 – Kochani, ta wiadomość z pewnością poprawi wam początek tygodnia. Piorun jest w pełni bezpieczny i już niebawem do nas przyjedzie! Dzięki Waszej pomocy mamy możliwość wykupić Pioruna i zapewnić mu odpowiednią opiekę na kilka tygodni, opłacić transport oraz weterynarza i kowala I jeszcze zostanie na marchewkę dla jegomościa.

Jak tylko już z nami będzie, dam wam natychmiast znać. Dziękuję Wam z całego serca za wsparcie, bez Was nigdy nie byłoby to możliwe…

Piorun uratowany. Z całego serca dziękuję Wam za pomoc dla tego biednego konia. 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Kwota ostatniej raty: 0 zł

Termin spłaty: 21.07.2023

Zaledwie kilka tygodni minęło od ocalenia Krzysia, który trafił do handlarza ze szkółki jeździeckiej. Kilka tygodni i już następny staruszek, który nie podoła dłużej pod siodłem, ani przy pracy z ludźmi, zjawia się tutaj. To Piorun, 16-letni wałaszek, o podobnej przeszłości co jego poprzednik. Kolejna ofiara.

Kontuzja w tym miejscu dla wielu oznacza już koniec, nie będą przecież utrzymywani za darmo, no bo jak to? Darmozjada utrzymywać? A kto za to zapłaci? Lepiej pozbyć się problemu, a najszybszy na to sposób, to ręce handlarzy koni. Później jest już tylko rzeźnicki hak. I nikt nie będzie rozpamiętywał, nikt nie będzie ubolewał, przecież to zwykła procedura, tak usłyszałam…

Kochani, zobaczcie na film, jak przerażony jest Piorun i jak dobrze rozumie gdzie trafił i co go czeka. On dobrze wie, że pozbyto się go przez wiek i zdrowie i że nic nie da się z tym zrobić. Zniknie tak samo, jak jego poprzednicy, którzy dziś są już dawno zapomniani. W ich miejsce weszły młodsze konie, których też zapewne będzie czekał podobny los.

 

Handlarz dobrze wie, jak bardzo żal mi każdego zwierzaka, gra na moich emocjach nie pierwszy raz i kiedy tylko proponuję, że jeszcze dziś zabiorę Pioruna, a rozliczenie zrobimy w ratach, krzyczy, że nie ma nawet takiej opcji. „Będzie tu stał, dopóki nie zobaczę pieniędzy, albo jutro go wywiozę!”

Na „już” praktycznie potrzebne są środki na zaliczkę, Piorun jest duży, więc tanio nie będzie, wiem o tym, więc błagam handlarza za każdym razem o jak najdłuższe terminy. Życie Pioruna handlarz wycenił na 7600 zł. Już udało się zebrać w sumie 6300 złotych. Dziś wieczorem muszę przesłać brakujące 1300 złotych. Błagam o pomoc dla tego biednego konika.

Jestem dziś tutaj, by pokazać Wam, z czym muszą się mierzyć, do czego człowiek doprowadził i jak bardzo nic sobie z tego nie robi. Jestem tutaj też, by Was prosić o pomoc. Dla Pioruna i wszystkich tych niewinnych zwierząt, które cierpią w milczeniu.

Przekaż darowiznę z imieniem PIORUN na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

PIORUN

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Pioruna

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK

Przekaż darowiznę z imieniem PIORUN na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

PIORUN

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Pioruna

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.