Aktualizacja 05.04.2024 – Czy ktoś poznaje tę prześliczną kuckę? To Malinka! Udało się załatwić szybki odbiór i po kwarantannie oraz kontroli weterynarza, dołączyła już do stada. Odnalazła przede wszystkim najszybciej sianko i marchewki, no cóż… Widać priorytety są, jakie są. 🙂

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc dla staruszki, dziś jej największy kłopot, to ilość trawy do skoszenia, kiedy tylko rozkwitnie wiosna. Stado przyjęło ją ciepło i serdecznie, tutaj większość zwierzaków jest z podobnymi przejściami co Malinka, więc rozumieją siebie wzajemnie. Kochani, to najlepsze co mogliśmy dla niej zrobić, nikt wcześniej jej nie chciał podarować spokoju. Dziękuję Wam jeszcze raz z całego serca!

Malinka 3

Aktualizacja 03.04.2024 – Malinka uratowana!!! Kochani, dziękuję Wam z całego serca za wsparcie dla staruszki. Malinka jest już w pełni bezpieczna, mamy całą sumę na wykup, transport i sowity poczęstunek, kiedy tylko się zjawi. Niebawem umówię transport i jak tylko bidulka będzie z nami, wrócę do Was ze zdjęciami. Dziękuję Wam jeszcze raz i proszę również, byście w miarę możliwości zajrzeli dziś do Romusia. On więcej szans też nie dostanie, handlarz czeka już bardzo długo…

Malinka nie trafi do rzeźni!!! Dziękuję! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: 02.04.2024 

Aktualizacja 02.04.2024 – PILNE! Malinka nie dostanie więcej czasu! Dziś ostateczny termin spłaty staruszki…

Moi drodzy, święta minęły nam bardzo szybko i ledwo zdarzyliśmy otworzyć oczy, a handlarz już dzwoni z pytaniem o spłatę Malinki, która przez cały ten czas czekała na ratunek. Niestety święta nie sprawiły, że uzbierała ona całą sumę na wykup, bo na daną chwilę brakuje aż 800 zł wraz z transportem. Przed nami ciężkie dni, dziś termin ma Malinka, jutro Romek. Więcej szans te biedaki nie dostaną, to ich ostatnia nadzieja na życie. Z całego serca proszę dziś o pomoc dla tej staruszki, która przegrała wszystko i dziś może liczyć już tylko na nas!

Aktualizacja 28.03.2024 – Udało się zadatkować Malinkę na czas! Handlarz poczeka ze spłatą do 2 kwietnia, czyli tuż po świętach trzeba będzie się za nią rozliczyć w całości. Kochani, bardzo Wam dziękuję za pomoc, jednak to nie koniec walki o staruszkę. Proszę, pamiętajcie o niej przez ten czas. 

„Ona stara, na co komu taki chodzący trup?” stwierdził handlarz, gdy przeganiał malutką Malinkę do obórki, gdzie spędzi najbliższy czas, czekając na śmierć…

Nie chcecie Państwo wiedzieć, jakie obelgi potrafi w stronę tych biednych zwierząt rzucać w mojej obecności. Takiego braku szacunku do tych istot, szukać można jedynie w prawdziwym piekle. Tutaj niestety jest podobnie i te wszystkie zwierzęta, którym niestety przyszło się tu zjawić, muszą się z tym mierzyć. Dzień w dzień, noc w noc, aż do momentu, kiedy przyjdzie handlarz, by wyruszyć w ostatnią podróż prosto do rzeźni.

Malinka jest stara, widać, że przeszła w życiu wiele, niekoniecznie dobrego. Bo skąd by się tu miała znaleźć, gdyby na swojej drodze spotkała dobrych ludzi? Ci nie pozwoliliby jej zabić, nie oddaliby do rzeźni, prawda?

Niestety nie wiem, jak to się stało, że Malinka dziś ma wyrok, nie dopytywałam, bo handlarz nie zawsze chce o tym rozmawiać, a każde nadepnięcie mu na odcisk, może się skończyć źle i więcej nie będę miała możliwości pomóc żadnemu zwierzęciu.

Życie Malinki to koszt 3500 zł, tyle i aż tyle kosztuje jej los i szansa na lepsze życie. Sami wiecie, jak wiele zwierząt wspólnie już uratowaliśmy, dlaczego by nie pozwolić Malince dołączyć do nich i dać żyć w spokoju? Ona też na to zasługuje, choć póki handlarz ma ją w swojej oborze, jeszcze nic nie wiadomo. Dowiedziałam się, że jej wywóz jest zaplanowany jeszcze przed świętami, ale jeśli wpłacę połowę do środy, dostaniemy kilka dni na dopłacenie reszty. Nie wiem, czy damy radę, widzicie ile zwierząt, jeszcze czeka na pomoc, jest tego po prostu zbyt dużo… Ale spróbuję, ten apel to iskierka nadziei na to, że ją uratujemy, jeśli tylko zdołam Was przekonać do tego, że warto.

Moi drodzy, jeśli tak samo, jak ja chcecie lepszego świata dla tych wszystkich skrzywdzonych zwierząt, dla tych którzy cierpią w milczeniu i w milczeniu umierają, bo nie potrafią poprosić o pomoc, proszę, dołączcie do ratunku Malinki. Świat o niej nie wie i nigdy się nie dowie, ale być może garstka ludzi, która o niej usłyszy, wystarczy, by podarować jej życie.

Przekaż darowiznę z imieniem MALINKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

MALINKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Malinkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.