Lukrecja szuka dobrego, doświadczonego domu. Grzeczna w obsłudze, nie sprawia problemów przy łapaniu, prowadzeniu, pielęgnacji. Jest koniem bardzo mądrym i urodziwym. W kłębie około 155 cm, żywa, energiczna, bardzo dynamiczna, dobrze się rusza. Ma 8 lat, jest odrobaczona.

Koń dla osoby mającej doświadczenie w układaniu koni. Niechętnie pracuje na lonży, buntuje się, sprawdza jak dalece może się posunąć i straszy. Osoba doświadczona, umiejąca budować hierarchie nie będzie miała problemu z poradzeniem sobie z nią, ale na pewno nie jest to koń dla laika czy osoby, która nie ma obycia z końmi z problemami. Lukrecja potrzebuje czasu, by zaufać i uwierzyć, że ludzie nie chcą zrobić jej krzywdy.
W stadzie Lukrecja jest wysoko, ustawia inne konie. Nie nadaje się jako partner na padok dla koni starszych, słabych czy źrebaków.

Szukamy dla niej doświadczonego domu, w którym dostanie dość czasu i uwagi, by otworzyć się na współpracę z człowiekiem i przestać się obawiać, że spotka ją coś złego.

Jeśli są Państwo zainteresowani, więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

Aktualizacja 14.05.2024 – Moi drodzy, przepraszam Was za tak późną aktualizację, ale już jest!

Lukrecja przebywa u mnie od kilku dni, a dziś, kiedy słoneczko wyszło i grzeje pełną parą zrobiłyśmy wspólną sesję. Jest to bardzo przemiła klacz, lecz jeszcze wystraszona całą sytuacją. Staram się jak mogę, by ukoić jej nerwy i przekonać do siebie bardziej. Jest bardzo zainteresowana otoczeniem, ale jednak wciąż trzyma dystans. Z czasem z pewnością nam zaufa.

Lukrecja 2

Wam z całego serca dziękuję za pomoc, za wsparcie, za to, że jesteście i codziennie śledzicie wszystko co się dzieje. Jest tego naprawdę dużo i a czasem najzwyczajniej brakuje tych sił. Ale kiedy przychodzi koniec dnia i widzę ile szczęścia udało się ofiarować tym wszystkim zwierzakom, to utwierdzam się w przekonaniu, że warto walczyć do samego końca. Nawet jeśli wciąż pod nogi lecą kłody…

Bardzo dziękuję za wsparcie dla Lukrecji, przed nią długie i spokojne życie.

 

Aktualizacja 06.04.2024 – Na koniec tygodnia wspaniała wiadomość! Lukrecja jest w pełni bezpieczna! Kochani, dzięki Wam udało nam się w tym tygodniu zdziałać naprawdę wiele dobrego. Lukrecja jest tego zwieńczeniem, za co z całego serca Wam dziękuję. Ja umówię transport i jak tylko będzie już z nami, wrócę do Was z informacją i zdjęciami. Życzę Wam spokojnego weekendu, należy on się nam wszystkim po tych trudnych dniach. 

Lukrecja uratowana na czas! Dziękuję! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: 05.04.2024 

Aktualizacja 05.04.2024 – Kochani, Lukrecji dziś ważą się losy. Na ratunek ta starowinka czeka już ponad trzy tygodnie i handlarz w życiu nie zgodzi się na dłuższe negocjacje i odroczenia terminu. Dziś mija ostateczny dzień spłaty. Do jej wykupu brakuje na dany moment 2100 zł wraz z transportem. Szanse są, jednak niewielkie, ale nadal są… Wszystko zależy od tego, jak dzisiejszy dzień się potoczy, choć nie wróżę tutaj wielkich cudów, ze względu na to, że przez ostatni czas zbiórka dla bidulki stoi w miejscu. Tak samo, jak w przypadku Szyszki, którą udało nam się spłacić w całości, jednak łatwo nie było i walka o jej życie trwała do samego końca.

Prawda jest taka, że jeśli dziś nie zdążymy zebrać reszty pieniędzy, to umowa z handlarzem będzie nieważna i jeszcze w sobotę Lukrecję wywiozą do rzeźni. Wtedy już nic nie będziemy mogli zrobić, całe nasze starania pójdą w piach. Przepraszam Was, że znów to robię i proszę o pomoc, ale nie mam wyjścia. Jeśli nie my, to nikt jej nie pomoże. Błagam, to jej ostatnia szansa, jesteśmy już tak blisko… Musi się udać, Lukrecja musi żyć.

Aktualizacja 27.03.2024 – Moi drodzy, tak jak w przypadku Romka, Lukrecji też nie damy rady wykupić w terminie. Nawarstwiło się tego zbyt wiele, a Lukrecja nie rusza ludzi tak bardzo. Dlatego uzgodniłam z handlarzem, że spłacimy ją w całości po świętach, dał mi czas do 5 kwietnia. Udało mi się to zrobić dziś, przy okazji rozliczenia za Romusia, któremu odroczyliśmy wyrok. Nie trzeba nic dopłacać, choć ten jeden raz udało się załatwić sprawę na przysłowiowy uśmiech. Do wykupu Lukrecji brakuje 2900 zł, mam nadzieję, że nie zawiedziemy jej. Nic więcej już nie będę mogła tutaj zrobić.

Aktualizacja 22.03.2024 – Kochani, serdecznie dziękuję Wam za wsparcie dla Lukrecji oraz Romka. Oboje udało się zadatkować i wpłacić potrzebną zaliczkę na czas. Lukrecji odroczyliśmy termin do środy, natomiast Romkowi do wtorku. Oboje jednak nadal nie są w pełni bezpieczni. Proszę, pamiętajcie o nich przez weekend, mamy kilka dni, by uzbierać pozostałą część na spłatę.

Kiedy patrzę w jej zbłąkane oczy, sama się boję, bo wiem jak bardzo rozumie to biedne zwierze swoją sytuację.

Wydaje się niektórym, że konie nie przeczuwają zbliżającej się tragedii, to nieprawda, one dobrze wiedzą, gdzie są, co tu się dzieje i jak wiele z nich, tutaj to wspomnienie. Wiedzą, że moment, kiedy pakują jedno po drugim po trapie ciężarówki, to ich ostatnie chwile życia. Często ze strachu potrafią załatwić się na przyczepce, a z ich oczu płyną łzy, ale wtedy jest już za późno.

To ten moment, kiedy pojechał kolejny transport, minęliśmy się na trasie, widziałam je, widziałam jak bardzo się boją i jak bardzo nie chcą umierać. Ale nie ma już ratunku, tutaj człowiek wygrał, niestety.

Na podwórzu handlarza, uwiązana pomiędzy maszynami rolniczymi stała Lukrecja. Była bardzo przerażona. Kiedy podeszłam, bym mogła się jej przyjrzeć i choć trochę uspokoić, spłoszyła się. Choć nie należy już do najmłodszych koni, strach sprawia, że jest w niej ogromna siła. Zobaczcie sami...

Kochani, historii Lukrecji nie znam, ale domyślam się, że tutaj wszystko przesądził jej wiek, jest emerytką, nie nada się już do niczego. Nie pomoże w gospodarstwie, nie zarobi na siebie pod siodłem, a przecież takiego konia nikt za darmo utrzymywać nie ma zamiaru. To oczywiste, choć bardzo smutne, że nie pozwala się im „po prostu być”. Handlarz mówił, że to tylko kolejny trup, że nie ma nad czym płakać, ani czym się przejmować. Znieczulica w tych ludziach jest ogromna, przyzwyczajeni do zabijania, niszczą życia tych pięknych stworzeń.

Jak wiecie udało nam się podarować życie niejednemu emerytowi, który dziś szczęśliwy cieszy się życiem, a nie wisi na haku rzeźnika. Dzięki Wam dziesiątki koni zostało ocalonych i ma swój szczęśliwy dom lub zapewnione bezpieczne życie pod moją opieką. Każdy z nich miał wyrok i dziś mógł już nie żyć. Dzięki Wam są one bezpieczne, dlatego dziś przychodzę do Was z prośbą o pomoc dla Lukrecji. Jej też świat nie przygotował nic innego niż okrutna śmierć z ręki rzeźnika, być może miała wcześniej dom, ale czy był on dobry? Kto skazałby swojego przyjaciela na śmierć?

Życie Lukrecji to koszt 7900 zł. Do tego dojdzie koszt transportu, handlarz zgodził się na rozliczenie w zaliczce płatnej do czwartku i jednej racie. Muszę do tego dnia zapłacić co najmniej 2500 zł. To pozwoli odroczyć termin na kolejne kilka dni, ale niestety nie wiem na jak długo, wszystko będzie zależeć od kaprysu tego człowieka.

Drodzy Państwo, bardzo proszę dziś o pomoc dla tej biednej klaczy. Ona umrze bez naszej pomocy, a jak dobrze wiecie, tutaj stare konie nie mają żadnych szans na ratunek. Lukrecja nie musi umierać, jeśli tylko znajdzie się odpowiednia ilość ludzi, która zechce podarować jej godną emeryturę.

Przekaż darowiznę z imieniem LUKRECJA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

LUKRECJA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Lukrecję

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.