Aktualizacja 12.12.2023 – Są w życiu momenty i chwile, których nie da się wyrazić słowami, są ludzie, których nie da się zastąpić, a których być może szukamy całe życie… Maciuś, którego wspólnie udało nam się ocalić w październiku tego roku, znalazł swój wymarzony dom adopcyjny!❤️❤️❤️
 
Rodzina, do której trafił to jego największa wygrana, na loterii życia. Ania, dziewczynka, która codziennie, każdą wolną chwilę spędza z Maciusiem, obdarowuje go miłością i czułością, a sam maluszek nie pozostaje jej dłużny i odwdzięcza się tym samym. Nic lepszego nie mogło go spotkać, nic więcej nie mógł wygrać, to tutaj jest jego upragnione miejsce na ziemi, którego szukał i o którym marzył i śnił. Zobaczcie sami!🫶💓

Kochani, ogromnie każdemu dziękuje za pomoc dla Maciusia, wspólnie udało nam się odmienić jego życie i sprawić, że nie tylko on to szczęście znalazł. Całej rodzince życzę powodzenia i trzymam kciuki za same piękne chwile!

 

Aktualizacja 20.10.2023 – Mały Maciuś już wypoczywa na swoich wiecznych wakacjach pod naszymi czujnym okiem! Kochani, uratowany dzięki Waszej pomocy Maciuś, jest już po wizycie weterynarza I kwarantannie. Dołączył do stada, gdzie miło go wszyscy przywitali i okazali mnóstwo miłości. Reszta kucyków zawsze czeka w pogotowiu, kiedy dołącza do nich nowy przyjaciel i chętnie pokazują mu nowy dom. Maciuś zostanie z nami już na zawsze, tutaj krzywda mu się nie stanie, a cały koszmar, jaki przeszedł, niech odejdzie w niepamięć.

Dzięki Wam ten mały piękniś ma przed sobą cudowne i spokojne życie! Dziękujemy! ❤️❤️❤️

393786583_352024407351019_4398612312188881289_n

Aktualizacja 13.10.2023 – Maciuś nie trafi do rzeźni! Udało się uzbierać w terminie potrzebne środki na wykup i już niebawem do nas przyjedzie. Dziś umówię transport i jak tylko będzie u nas, natychmiast Was poinformuję. Z całego serca dziękuję każdemu za tak mocne zaangażowanie. Dla Maciusia nikt wcześniej nie umiał się tak postarać. Czekajcie na kolejne wieści, one już niebawem!

Maciuś uratowany! Dziękuję!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 700 zł (+300 zł transport)

Termin spłaty: 12.10.2023

Aktualizacja 08.10.2023 – POMOCY! Może się nie udać, ocalić Maciusia… Brakuje zbyt wiele!🆘

Moi Drodzy, Maciuś na ratunek czeka już prawie tydzień. Sam w ciemnej oborze, bez dostępu do ludzi i świata. Jego czas dziś się kończy, a do wykupu brakuje aż 700 zł.❗

Handlarz już z rana dzwonił i pytał o pieniądze, zagroził, że jeśli nie wpłacę tego do wieczora, to Maciuś nie dożyje weekendu. Za lata pracy z dziećmi, czeka go koszmarny koniec w ubojni. Przecież to nie może tak wyglądać!

Błagam, udostępnijcie apel i dołączcie do ratunku. Maciusiowi nikt inny już nie zdoła pomóc, jeśli nie zdążymy!

Kochani, zadzwoniła do mnie mama Ani, dziewczynki, która uczyła się jeździć w jednej ze szkółek. W tej szkółce przez 15 lat pracował gniady, nieduży kucyk. Gdy kilka dni temu Ania przyjechała do koni, boks jej ulubionego małego Maciusia był pusty. Właściciele mówili, że wyjechał na emeryturę, ale nie chcieli powiedzieć, gdzie dokładnie trafił. Ania z rodzicami bardzo prosiła, tak samo inne dzieci, które tęskniły za swoim pupilem, ale właściciele byli nieugięci, i zirytowani szybko ucinali wszelkie pytania.

Mama dziewczynki zwróciła się do mnie z prośbą, by poszukać ulubionego konika. Wszyscy przeczuwali, że stało się coś bardzo, bardzo złego. Przecież gdyby ten kucyk faktycznie trafił w dobre ręce, nikt by nie ukrywał gdzie zamieszkał. Zdenerwowana chwyciłam za telefon i zadzwoniłam w miejsce, którego nienawidzę, a do którego najczęściej trafiają wyniszczone konie z mojej okolicy. Nie myliłam się, Maciuś tam był. Mężczyzna, który prowadzi to gospodarstwo i rzeźnie rolniczą, powiedział, że przywieźli go właściciele. Wypakowali sami z przyczepki i zanim odjechali, zabrali jego nowy kantarek, który dostał od dzieci w stajni. Dodał też, że jest tłusty, więc w wolnej chwili się nim zajmie, żeby nie musieć go karmić. Wiedziałam co to oznacza…

Kochani ratujmy go! Maciuś każdego dnia godzinami dreptał w koło, cierpliwie wożąc na swoich plecach dzieci. Był spokojny, więc obsługiwał też festyny, był także wożony przyczepką do przedszkoli i szkół. Było wiadomo, że mały Maciuś to anioł, nigdy nikomu nie wyrządził krzywdy, więc odwiedzały go nawet dwu i trzyletnie dzieci. Chowały rączki i buzie w jego grzywie, śmiejąc się głośno. Sprawiał tak wiele radości, dzieci go uwielbiały, a ludzie, którzy przez te 15 lat czerpali zyski z jego pracy, skazali go na śmierć właśnie wtedy, gdy najbardziej potrzebował opieki. Spracowanego i kulawego pozbyli się w najgorszy możliwy sposób, skazując go na straszną śmierć z rąk rzeźnika.

Wyprosiłam u tego mężczyzny by poczekał, dał mi trochę czasu, żebym mogła coś wymyślić, coś zrobić. Powiedział mi, że „kilka takich kulawców już pani kupiła, wiem, że jest pani słowna. Dam pani jeden dzień na zaliczkę. Jeśli w sobotę przywiezie mi pani 1000 zł, poczekam na resztę kilka dni. A jeśli nie, to…”, szybko się rozłączyłam, nie chciałam tego słuchać.

Kochani, wsiadłam w auto i pojechałam do Maciusia. Stał tam taki samotny i wystraszony. Ten człowiek trzymał go, nie pozwalając mu się do mnie zbliżyć i śmiał się, że „do pani to wszystkie ciągną, tak bardzo chcą żyć”. Nienawidzę takich ludzi, a muszę z nimi rozmawiać, by móc pomagać takim koniom jak Maciuś. Tak strasznie jest mi żal starych zwierząt, które wszyscy opuścili.

Kochani moi, Drodzy. Mama Ani obiecała, że dołoży 200 zł, brakuje zatem 800 zł, bym mogła w sobotę dać zaliczkę za tego dzielnego konika. Bardzo Was proszę, zawalczmy o jego życie i godną emeryturę.

Przekaż darowiznę z imieniem PIOTRUŚ na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

MACIUS

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Maciusia

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.