Aktualizacja 22.04.2024 – Kilka dni minęło od ocalenia Szyszki. Dziś po kwarantannie oraz kontrolnych wizytach weterynarza i kowala wreszcie może odetchnąć z ulgą na świeżym powietrzu wraz ze swoim nowym przyjacielem Murzynkiem, który podobnie jak ona przeszedł wiele. Ostatnie tygodnie nie były dla niej najłatwiejsze, wyrok, handlarz, szansa na śmierć w rzeźni… To nie brzmi dobrze. Ale dzięki Wam udało się ją ocalić i podarować spokojne życie na emeryturze.

Szyszka jest staruszką, nigdzie się już od nas nie ruszy, zostanie na zawsze aż do ostatnich dni, które mam nadzieję, nadejdą jak najpóźniej. Bardzo chciałabym, by ta piękna klacz nacieszyła się wolnym życiem jak najdłużej, a dzięki Wam ma wreszcie taką możliwość, za co z całego serca wszystkim dziękuję! To Wasza zasługa, że dziś możemy oglądać ją szczęśliwą.

Szyszka 5

Aktualizacja 05.04.2024 – Kolejny sukces przed końcem weekendu! Starowinka Szyszka jest w pełni bezpieczna. Ja od rana już organizuję transport, by jak najszybciej ją przewieźć. Musi obejrzeć ją weterynarz. Jak tylko będzie już na miejscu, poinformuję Was i dam znać jak wygląda sytuacja. Dziękuję Wam za pomoc, to najlepsze co mogliśmy dla niej zrobić. Dziś jeszcze pozostało nam ocalić Lukrecję, która na ratunek czeka bardzo długo. Proszę, zajrzyjcie do niej, jeśli możecie.

SZYSZKA JEST BEZPIECZNA! Niebawem będzie z nami. Dziękuję! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł 

Termin spłaty: 04.04.2024

Aktualizacja 04.04.2024 – Kochani, wieczorem dzwonił handlarz, że Szyszka się położyła i nie chce wstać. Zaczął grozić, że jeśli dziś do wieczora nie zobaczy całej kwoty za jej życie, to rano wywiezie ją do rzeźni, bo boi się, że nie dożyje do piątku! Nie chce wzywać weterynarza, choć prosiłam. Nie na rękę mu dodatkowe koszta, zaczął odgrażać się, że to ostatni raz, kiedy dał mi tyle dni na spłatę zwierzaka, że jeśli Szyszka umrze na jego podwórku, to więcej już mnie nie wpuści i nie pozwoli odkupić żadnego konia, ani osiołka…

Moi drodzy, brakuje aktualnie do wykupu ponad 2900 zł. Szyszka przez tyle dni nie zebrała praktycznie nic, nikt nie chce jej pomóc, wszyscy przechodzą obok niej obojętnie. Ja niestety już nie wiem, co mogę zrobić, wczoraj wydarzył się cud dla Romusia i Cegiełki i udało się zebrać potrzebne środki, jednak dziś dla Szyszki to wyzwanie wydaje się niemożliwe do wykonania. Minęło tyle dni, a zbiórka praktycznie stoi w miejscu. Do tego nie wiadomo co się z nią dzieje, nie wiem, ile czasu mogło jej zostać… Błagam o pomoc, jeśli nie zdążymy do końca dnia, rano nie będzie już kogo ratować! 

Aktualizacja 29.03.2024 – Kochani, wpłaciłam zebrane środki na Szyszkę handlarzowi. Do wykupu brakuje na daną chwilę 3400 zł, udało się odroczyć ostatni raz wywóz biedaczki. Niestety dziś nie ma żadnych szans na jej wykup, bo brakuje zbyt wiele i nie damy rady tego zebrać do końca dnia. Handlarz zgodził się poczekać na ostatnią ratę do 4 kwietnia. Przyszły tydzień nie będzie należał niestety do najłatwiejszych, bo wiele zwierząt nadal czeka na pomoc. Musimy dziś rozliczyć do końca Grażynkę i Krysię, one więcej czasu nie dostaną. Bardzo proszę, zajrzyjcie do nich, mamy tylko kilka godzin!

Aktualizacja 23.03.2024 – Moi drodzy, jesteśmy już na półmetku, by uratować Szyszkę. Zebrana zaliczka pozwoliła odroczyć termin do 29 marca. Tuż przed świętami musimy spłacić ją w całości, inaczej handlarz jeszcze w tym miesiącu ją wywiezie. Niestety zbiórka idzie bardzo ciężko, wczorajsza zaliczka została zebrana, ale z wielkim trudem. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko się zmieni, bo aktualny czas też nie jest najłatwiejszy do organizowania pomocy dla zwierząt. Bardzo proszę, pamiętajcie o niej, staruszka może liczyć tylko na nas.

„Gdzie kwitnie kwiat- musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie”. (Fredrich Rückert)

Czy zdążę to zobaczyć? Czy choć ostatni raz, świat da mi szansę poczuć poranne promienie słońca, przebijające się przez liście drzew… a w tle usłyszę śpiew ptaków, które będą tłumić szum liści kołysanych przez wiatr.

Czy da mi szansę? Czy zobaczę jeszcze lato? A może widziałam już zbyt wiele i to początek mojego końca.

Jak myślisz, ile zła widziała w życiu Szyszka? Spójrz na nią, zobacz, jak jest zniszczona, jak z jej oczu już nie wydobywa się blask i chęć życia. Gdzie uciekło z niej to szczęście, które tkwi w każdym zwierzęciu? Dlaczego człowiek postanowił odebrać jej największe piękno?

Nie wiem, bo nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy pragną krzywdy dla zwierząt. Szyszka jest staruszką, jej historia zapewne jak wielu poprzedników, nie wyróżnia się niczym. Przyszła starość, a jak starość to większe koszta utrzymania, a zwrotów brak. Nie zarobi na siebie już pod siodłem, nie przewiezie dzieci ani dorosłych na grzebiecie, który powoli zarywa się od ciężaru, jaki nosiła latami. Nie przegalopuje przez padok, by pokazać swoje wdzięki. Nie ma już siły, pragnie jedynie spokoju.

Tylko ten spokój człowiek chce jej zabrać, w zasadzie już to zrobił, skazując na śmierć. Rzeźnia nie będzie miała litości, weźmie ją, weźmie wszystkie, które tylko podstawi się pod bramę.

Kochani, zobaczcie na tę bidulkę, jak bardzo jest wyeksploatowana i jak wiele musiała przejść. Handlarz traktuje ją tutaj jak zwykłego śmiecia, który lada moment i tak zawiśnie bezwładnie na haku. Kto by się przejmował? Przecież to już codzienność…

Życie Szyszki waga rzeźnicka wyceniła na 8100 zł, do tego dojdzie koszt transportu, lecz to już mniejszy problem. Najpierw musimy spłacić jej dług, jaki ma wobec handlarza. Płatność w zaliczce w wysokości 2500 zł, płatnej najpóźniej do PIĄTKU, oraz jednej racie, choć liczę, że jeśli będzie szło bardzo ciężko, to zdołam rozłożyć to na jeszcze jedną ratę. Wszystko zależy, jak potoczy się zbiórka. Nie ukrywam, że jak zobaczyłam Szyszkę, zrobiło mi się jej bardzo szkoda, nie jestem w stanie bezczynnie patrzeć na cierpiące zwierzęta, dlatego muszę zrobić wszystko, by udało się jej dziś pomóc.

Ja się na takie traktowanie nie godzę i zawsze, jeśli tylko będę miała możliwość, zawalczę o kolejne życie. Bo wiem, że jeśli tylko Was przekonam do pomocy, to Szyszka i wiele innych zwierząt, może jeszcze poczuć się szczęśliwe i bezpieczne. Bardzo dziś proszę o wsparcie dla staruszki, dajmy jej tę szansę na godnie spędzoną starość.

 

Przekaż darowiznę z imieniem SZYSZKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

SZYSZKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Szyszkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.