Aktualizacja 15.01.2024 – Do Plastusia, któremu chwilkę temu udało się podarować życie, zdecydowanie bardziej pasowałoby imię Kulek, bo jest naprawdę okrąglutki. Ta słodycz, choć już nie najmłodsza, jest przeuroczym kucykiem. Delikatny i spokojny, takiego właśnie pokochały go dzieci, z którymi pracował.

Dziś na szczęście dzięki Wam nie jest w rzeźni, a na emeryturze, tutaj pod drzewkiem gdzie teraz pałaszuje sianko i ma święty spokój. Plastusia obejrzał weterynarz i kowal, odbył kwarantannę i dołączył do stada. Jest szczęśliwy, mam nadzieję, że będzie czuł się u nas dobrze, nikt mu już nigdy krzywdy nie wyrządzi. Dziękuję Wam za pomoc dla malucha!

4

Aktualizacja 12.01.2024 – Dzięki ogromnemu wsparciu wspaniałych osób o wielkim sercu, Plastuś uzbierał na wykup przed czasem! Kochani, jestem tak szczęśliwa, że kolejny raz udało nam się zapewnić nowe życie skrzywdzonemu zwierzęciu. Jeszcze dziś umówię transport dla niego i jak tylko do mnie przyjedzie, dam Wam znać. Dziękuję!

Plastuś uratowany przed czasem!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Kwota brakująca do wykupu:0

Termin spłaty: 12.01.2024

Aktualizacja 11.01.2024 – Plastuś zebrał zadatek na czas! Kochani, dziękuję Wam za wsparcie dla staruszka, jesteśmy już zdecydowanie bliżej niż dalej do jego ratunku. Handlarz jednak nie dał nam dużo czasu, tak jak przypuszczałam. Do piątku muszę dopłacić brakujące 800 zł, do tego dojdzie jeszcze koszt transportu. Sytuacja jest napięta, bo dziś termin ma Kruszynka i Baltazar… Nie wiem, co będzie, ale proszę, pomóżcie, jeśli możecie.

Dziesiątki godzin spędzonych z dziećmi, odwiedzonych setki przedszkoli, wiele spełnionych dziecięcych marzeń i na końcu bezmyślnie wbity nóż w serce Plastusia. Malutkiego kucyka, który wiele lat bawił i uczył nasze najmniejsze pociechy, które widziały w nim największe piękno, tylko dorośli już go nie potrafią dostrzec. Dlaczego? Dlaczego Plastusia trzeba zabić? Dlaczego trzeba odebrać mu, wszystko, co ma? Dlaczego nie można dać mu tego, czego takie kucyki jak on, pragną najbardziej? Dlaczego nie może być wolny i szczęśliwy, kiedy spotkała go starość, która odwiedzi nas wszystkich…

Kochani, Plastuś był ulubieńcem. W okolicznej wsi znały go dzieciaki mniejsze i większe, właściciele wozili go też do szkół i przedszkoli, bo każdy wiedział, że on nikomu krzywdy nie zrobi. To spokojny koń, który kochał ludzi i pragnął być blisko nich. Jednak kiedy przyszła starość, Plastuś posiwiał, okulał, postanowiono wymienić go na lepszy i bardziej sprawny model.

Dlatego dziś ten biedaczek stanął u handlarza. Sprzedano go za niewielkie pieniądze, byle tylko pozbyć się problemu. Nikt nie chciał utrzymywać go, kiedy nie przynosił zysków i nie był żywą reklamą. Plastuś przegrał, tak jak przegrało tysiące takich, jak on. Tylko że jemu jeszcze możemy pomóc. O to dziś chciałam Was poprosić, byście pomogli mi go wykupić i podarować spokojną emeryturę wśród wśród takich jak on. Tych, o których świat zapomniał, a ludzie skazali na śmierć. Tych, które dziś dzięki Wam mają spokojne życie, gdzie nikt im już nie zagrozi. Plastuś może do nich dołączyć.

Handlarz powiedział, że z dowozem do mnie cena za życie Plastusia to 2100 zł. I chce zaliczkę w wysokości 1000 zł. Jednak musi być wpłacona najpóźniej do końca dnia, bo on nie zamierza się ociągać z interesami i chce dokończyć go jak najszybciej.  Po wpłacie zaliczki, na pewno handlarz będzie chciał też szybko dopłatę reszty.

Wiem, że wiele razy już udowodniliście mi, że potrafimy zdziałać cuda, jeśli tylko się chce. Proszę, niech ten cud i tym razem pojawi się dla małego Plastusia. On był cudem dla dzieci, przez wiele lat, największym szczęściem i najwspanialszym przyjacielem. A dziś? Dziś dla wielu to tylko kawał mięsa, który za chwilę i tak trafi na rzeźnicki hak… To nie może się tak skończyć.

Przekaż darowiznę z imieniem PLASTUŚ na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

PLASTUŚ

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Plastusia

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.