Aktualizacja 17.05.2024 – Dojechała! Jadzia zaczyna nowe życie w swoim nowym domu u boku… Witalisa!

Uwielbiam widzieć szczęśliwe zwierzęta! Dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc dla Jadzi! ❤️🏠🐴

Aktualizacja 16.05.2024 – Długo nie musiała czekać! Jadzia w drodze do swojego nowego domu adopcyjnego. Przed nią nowe, wspaniałe życie. Czekają na nią już cudowni ludzie, którzy obdarują ją miłością i zaopiekują w najlepszy możliwy sposób. Do tego nowi koledzy, koleżanki… 

Trzymajcie kciuki za Jadzię, przed nią wiele pięknych chwil! 

Chciałbyś zostać domem adopcyjnym? Tutaj znajdziesz wszystkie informacje https://www.konikimoniki.org.pl/adopcja-realna/

Aktualizacja 06.05.2024 – W majówkowej sesji tym razem pozowała przepiękna Jadzia! Kochani, kilka dni temu udało się ją wykupić od handlarza z Waszą pomocą, za co jeszcze raz Wam z całego serca dziękuję. Po kwarantannie dołączyła ona do stada, gdzie odnalazła się bardzo szybko. Z pewnością mogę powiedzieć, że ta piękność jest jednym z najmilszych koni, z jakim miałam do czynienia. To, w jaki sposób dotyka człowieka, jak bardzo jest delikatna i czuła… Nie sposób opisać tego słowami. Zobaczcie sami, jak wiele uroku i wdzięczności od niej bije. Dzięki Wam ma przed sobą teraz cudowne i przede wszystkim spokojne życie. To Wasza zasługa, a ja w imieniu swoim i Jadzi jeszcze raz dziękuję!

Jadzia 6

Aktualizacja 24.04.2024 – Moi Drodzy, jestem Wam dozgonnie wdzięczna za pomoc dla Jadzi i Wojtusia! Udało się spłacić ich dług wobec handlarza i tym samym są oni w pełni bezpieczni. Niebawem wrócę do Was z kolejnymi informacjami oraz zdjęciami. Serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc, walka nie była równa, ale udało się. I to jest najważniejsze.

Nie było łatwo, ale udało się! Jadzia uratowana!!! Dziękuje!

Termin spłaty raty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: DZIŚ! 

Aktualizacja 23.04.2024 – Handlarz nie odpuści 3-letniej Jadzi. Albo do końca dnia ją spłacimy, albo rano idzie na rzeź.

Sprawiliście wczoraj, że Gienia, ośliczka, która spodziewa się maleństwa, nie trafi do rzeźni, za co z całego serca Wam dziękuję. Dziś musimy pomóc jeszcze Jadzi. Jadzia na ratunek czeka już dwa tygodnie, handlarz się bardzo niecierpliwi, wydzwania i wypisuje o każdego zwierzaka codziennie, pytając o sytuację… A ja niestety rozkładam ręce i nie wiem co robić. Dziś wszystko się wyjaśni albo spłacimy życie 3-letniej klaczki, albo jutro wywiozą ją do ubojni.

Kochani, do ratunku brakuje na daną chwilę 1200 zł oraz dojdzie koszt transportu. Szanse na zebranie tej sumy dziś są bardzo małe, praktycznie zerowe… Choć to już naprawdę niewiele w porównaniu do początku i wierzę bardzo mocno, że jakiś cud się wydarzy i uda nam się ją uratować. Jeśli tylko znajdzie się odpowiednia ilość ludzi, która będzie w stanie jej pomóc, Jadzia będzie miała przed sobą ogromną szansę na dobre życie. Tak naprawdę to jeszcze dziecko, które ten świat zdążyło poznać od najgorszej strony i z wyrokiem śmierci stanąć u handlarza, który nie odpuści, póki nie zobaczy pieniędzy na stole. Tutaj nie liczy się nic prócz kilku miedzianych monet, które są dla wielu cenniejsze niż życie „jakiegoś konia”…


Bardzo proszę o pomoc, jeśli nie zdążymy ze spłatą, to będzie jej ostatni dzień życia. Musi się udać, Jadzia musi żyć!

Aktualizacja 16.04.2024 – PILNE! Jeśli dziś nie spłacimy Kropka i raty za Jadzi, jutro oboje trafią do rzeźni!

Kochani, dziś nie mam dla Was dobrych wieści, mimo że wczoraj udało się zadatkować Atlasa oraz spłacić życie Sopelka, dziś znów muszę błagać Was o pomoc i żebrać, za co bardzo Was przepraszam. Nie mam wyjścia, jeśli chcę pomóc kolejnej dwójce… Kropek i Jadzia, oboje dziś mają termin rozliczenia. Kropkowi do wykupu brakuje 300 zł wraz z transportem, to dla niego ostatnia prosta do ratunku, natomiast Jadzia ma termin spłaty raty, do której brakuje na daną chwilę aż 1100 zł. Wiem, że jest źle, wiem, że kolejny raz możecie mieć już dość, rozumiem to. Wiele osób już ode mnie się odwróciło, bo mają serdecznie dosyć i niestety nie mogę z tym nic zrobić, jeśli chcę ratować kolejne życia. One nie mają nikogo, kto stanąłby dziś w ich obronie, świat kompletnie zapomina, że tuż za rogiem dzieje się krzywda tym, o których powinniśmy chronić. Jadzia ma zaledwie 3 lata, nie chce się zaźrebić, dlatego idzie na rzeź, czy tak postąpiłby człowiek, który kocha zwierzęta? Kropek też znalazł się w niewłaściwym miejscu i w nieodpowiednim czasie, ale wierzę, że zechcecie dziś dołączyć do ich ratunku. Wierzę, że istnieje jeszcze ktoś, komu los tych zwierząt nie jest obojętny. Jeśli jedna nie damy rady, przepraszam…

Wyrok śmierci tutaj możesz usłyszeć za wszystko… A w szczególności nikt nie będzie się nad tobą litował, kiedy nie chcesz przynieść kompletnie żadnych zysków. Jadzia nie chce, nie może i nie da rady, więc idzie na rzeź.

Ma zaledwie 3 lata, ale nie zaźrebi się, a na to najbardziej liczył gospodarz. Koń zimnokrwisty, ciężki, przyniosłaby mu naprawdę piękne maluchy, które potem mógłby zapewne sprzedać z ogromnym zyskiem. Niestety natura jest tutaj głównym powodem, Jadzia dzieci mieć nie może i to był główny powód, dla którego postanowiono się jej pozbyć.

Jest ciężka, więc łatwo wykupić jej nie będzie. Handlarz uwielbia, kiedy takie okazy stają w jego oborze, a chętnych na wykup niewiele, szczególnie kiedy słyszą, że się nie zaźrebia. Na rzeźnicką wagę wniesie dużo, a to przekłada się na duże pieniądze…

Za życie Jadzi handlarz życzy sobie 10 500 zł. Do tego dojdzie koszt transportu, jednak póki nie jest ona bezpieczna, to nie należy się jeszcze tym martwić. Najpierw trzeba ją wykupić, by móc w ogóle ją odebrać, bo handlarz konia bez pieniędzy nie wyda. Oczywiście zgodziłam się na takie warunki, niestety to on je tutaj dyktuje i dla niego im mniej „ale” i zbędnych dyskusji, tym lepiej. Tylko tak mogę spróbować pomóc Jadzi, nikt inny tego tutaj nie zechce zrobić.

Kochani Jadzia nie ma żadnej historii, która by wprawiała w osłupienie, ani tym bardziej żadnego człowieka, który by stanął w jej obronie i chciał uratować. Całe krótkie życie minęło jej na próbie zajścia w ciążę, nawet siłą, lecz wszystko działo się na marne. Domyślam się, ile musiała wycierpieć, nim stanęła w tej oborze. W końcu nadszedł dzień, gdzie wszyscy zrezygnowali, a ona usłyszała wyrok. Za kilka godzin wyruszy i te zdjęcia będą ostatnią rzeczą, jaka po niej zostanie.

Handlarz zgodził się na rozłożenie płatności na raty, jednak pod warunkiem, że do środy zobaczy co najmniej 2000 zł zaliczki, a resztę w kolejnych dniach. Znów jestem zmuszona prosić Was o pomoc, bo sama nie mam żadnych szans. Doskonale rozumiem, że może niektórzy już mogą mieć mnie dość, przepraszam Was. Jednak nie poddam się, bo wiem, że ja do stracenia nie mam nic, a Jadzia ma wszystko. Ma dopiero 3 lata, to nie jest jej czas i odpowiednie miejsce, by umierać.

Bardzo dziś proszę, błagam wręcz o szansę dla Jadzi. Bez nas sobie nie poradzi, a oni jej nie odpuszczą.

Przekaż darowiznę z imieniem JADZIA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

JADZIA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Jadzię

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.