Aktualizacja 25.09.2023 – Kochani, na sam początek tygodnia dobre wieści! Beza jest już z nami. Udało się ją wykupić przed terminem, za co bardzo Wam dziękujemy. Skróciliście jej ten okres, kiedy nie było pewności, że się uda, a ona sama musiała codziennie mierzyć się z ogromnym stresem. Od teraz już jej życie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Pozostanie ona w zaprzyjaźnionej stajni, pod opieką moich znajomych, którzy mają ogromne serca i również bardzo kochają zwierzęta. Tam już nigdy jej nic nie zagrozi, aż do ostatnich dni ma zapewnione spokojne życie, opiekę i bezpieczeństwo. Niebawem odwiedzi ją na kontrolne badania weterynarz, a potem kowal. To już taka nasza procedura, ale myślę, że Beza nam wybaczy. Musimy przez to przejść.

Dziękuję Wam ogromnie w imieniu swoim oraz Bezy, bez Was nigdy nie byłoby to możliwe. Nigdy nie udałoby się jej uratować, nigdy świat by się nie dowiedział, że gdzieś tam, w małej obórce, czeka na śmierć. Niestety jak wiele innych zwierząt.

383796620_242927192058159_5038177643937569714_n

Aktualizacja 18.09.2023 – Kochani, mamy to! Przed czasem udało się zebrać całą sumę na wykup Bezy oraz transport! Z całego serca Wam dziękuję, nie spodziewałam się, że tak dobrze pójdzie z ostatnią ratą. Umawiamy transport na najbliższy wolny termin i odbieramy bidulkę jak najszybciej. Wyczekujcie kolejnych wieści!

Beza jest bezpieczna! Dziękujemy! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Kwota brakująca do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: 26.09.2023

Aktualizacja 14.09.2023  – Moi Drodzy, sprawa wygląda następująco. Beza zebrała zadatek oraz ratę na swój wykup i ostateczny termin spłaty, handlarz wyznaczył na 26 września. Do tego dnia musimy uregulować całą sumę za Bezę i wtedy możemy ją odebrać. Mam nadzieję, że i jej uda się wydostać z tego piekła, które musi znosić już kolejny dzień.

Jeśli zdołamy spłacić ją wcześniej, tym lepiej, jednak mam kilka dni zapasu. Na daną chwilę do wykupu brakuje 1000 zł.

Czas ucieka, ale wierzę, że to już ostatnia prosta. Musi się udać.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co może czuć dziecko, kiedy traci matkę w niejasnych dla niego okolicznościach, a po wszystkim trafia do obcego człowieka z wyrokiem śmierci? Przecież to niemożliwe, takie rzeczy się nie dzieją. I choć w świecie ludzi to rzadka skrajność i raczej plan na film, to jednak w świecie zwierząt to bardzo częste zjawisko. Ci ludzie, którzy tworzą taki los zwierzętom to handlarze.

Wiem, że sumienie tu nie ma żadnego miejsca w pierwszym szeregu, obok pieniądza i chęci zysku stoi arogancja i chęć niszczenia tego, co powinniśmy chronić i o to dbać.

Zwierzęta nigdy nie wyrządzają krzywdy z chęcią zemsty, czy z myślą o wzbogaceniu się. Dla nich nie ma nic bardziej wartościowego niż wolność, miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Beza straciła mamę, zapewne w taki sam sposób, jaki sama niebawem ma umrzeć. Nie wiem, kiedy i dlaczego, właściciel, który postanowił pozbyć się ich, nawet nie próbował rozwiązać sytuacji w inny sposób. Sposoby są zawsze, ale często brakuje chęci, skoro problem można rozwiązać szybko i bez zbędnych ceregieli u handlarza.

Beza ma zaledwie 4 lata i całe życie przed sobą. Dzisiaj jej serce jest wypełnione bólem i tęsknotą za mamą, która jeszcze kilka dni temu mogła jej towarzyszyć w codziennych zajęciach. Niestety to już nie wróci. Bezę zawiódł człowiek i zapewnił jej traumę. Bo konie też widzą, co się dzieje, czują stratę i potrafią tęsknić, bardziej niż sobie możesz wyobrazić.

Wiem, że nic nie zwróci życia mamie Bezy. Została sama, do tego z wyrokiem, który ma się spełnić już na początku września. Bo do tego czasu handlarz chce przytrzymać Bezę i podtuczyć, by jeszcze więcej zarobić z tej tragedii. Nie ma miejsca na sumienie, zysk jest zbyt ważny.

Nie sposób przejść obok tej sytuacji obojętnie. Beza czuje śmierć w powietrzu, wie, że niebawem ma dołączyć za tęczowy most do mamy. Może myśli tylko, czy śmierć będzie długa, a może krótka i bezbolesna? A może wcale to już nie ma dla niej żadnego znaczenia.

Życie Bezy handlarz wycenił na 6500 złotych. Do tej chwili zabraliśmy 3000 zł zaliczki, dziś muszę wpłacić kolejną ratę – 2000 zł, niestety wciąż brakuje 1100 zł.

Nie wiem, czy zechcecie pomóc Bezie przejść przez tę tragedię i podarować lepszą rzeczywistość i życie. 4 lata to zdecydowanie nie jest odpowiedni czas na umieranie, to jeszcze dziecko, które po takich przejściach, być może już nigdy nie zaufa człowiekowi. Możemy jedynie spróbować to wszystko zmienić. Czasu zbyt wiele nie ma, dlatego z całego serca proszę o pomoc. Dla Bezy, która dziś po stracie mamy, została sama z wyrokiem śmierci.

Przekaż darowiznę z imieniem BEZA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

BEZA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Bezę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK

Przekaż darowiznę z imieniem BEZA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

BEZA

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Bezę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.