Kochani, niestety Dżordż wraz ze swoim przyjacielem Czesiem odszedł jakiś czas temu za tęczowy most. Wspólnie spędzili oni ostatnie dni i myślę że to były ich najszczęśliwsze dni w życiu. 

21.06.2022 Kochani, przepraszam za opóźnienie ale ilość koni, zajęć, pracy i adopcji jest tak ogromna, że nie zawsze nadążam by na bieżąco zamieszczać wszystkie wiadomości.
Nie przeciągając. Czesio i Dżordż dostali od Was nowe życie. Serdecznie dziękuję. Oba dziadeczki przyjechały do mnie do stajni, gdzie zostały umyte, odrobaczone i odwszone. Odwiedził ich też kowal, który wykonał rozczyszczanie zaniedbanych kopyt. Zostały również zbadane przez lekarza weterynarii, który nie widział przeciwwskazań by dołączyły do koni na pastwisku. Tym samym aktualnie zarówno Dżordż jak i Czesio wiodą beztroskie życie całodobowo korzystając z pastwisk.

Oba konie nadal potrzebują pomocy. To staruszki, bez szansy na dom adopcyjny, przyda im się każde wsparcie.
Jeśli masz pytania – proszę o kontakt: Monika 570 666 540
Fundację prowadzę sama, nie mam pracowników ani biura ale mam Was i razem ocaliliśmy Małego Dżordża oraz Czesia. Bardzo dziękuję!

 

14.06.2022 Kochani, bardzo dziękuję za ratunek dla Małego Dżordża. Jest już bezpieczny. Dzięki Waszej pomocy udało się go uratować choć do samego końca nie było pewności, czy będzie cała kwota. Na szczęści wspólnie sprawiliśmy cud dla tego dzielnego konia.

Dżordż jest koniem który nie ma szansy na adopcję tym samym bardzo potrzebuje dalszego wsparcia na diagnostykę, leczenie, opiekę kowalską i weterynaryjną. Jeśli ktoś z Was chciałby go wspierać, nadal można to robić dokonując darowizny z jego imieniem.

09.06.2022 Proszę o ratunek dla Małego Dżordża. To stary, wyniszczony koń, którego los nie obchodzi nikogo. Zbiórka się kończy, jutro termin. Na tą chwilę nie ma żadnej szansy by go spłacić. Proszę z całego serca o wsparcie. Bez Waszej pomocy nie uda się go ocalić. AKTUALIZACJA 12:10 – na wykup Dżordża brakuje aż 4700 zł! Błagam o pomoc dla niego!

01.06.2022 Kochani, Mały Dżordż nadal nie ma szczęścia w swoim życiu. Nawet tutaj nie wiedzie mu się dobrze, zbiórka idzie bardzo wolno i na tą chwilę nie ma żadnej szansy by go uratować. To stary koń, niepotrzebny nikomu, niechciany i kulawy. Takie zwierzęta nie interesują nikogo, skupuje je tylko rzeźnia.

Mały Dżordż był pośmiewiskiem nawet pośród ofiar. Mimo to nie chce umierać. Podarujesz mu życie?

Koszt wykupu i transportu: 8000 zł

Termin spłaty mija 9 czerwca

Małemu Dżordżowi imie nadał handlarz. Kiedy zapytałam czemu, śmiał się, że od pierwszego dnia był największą niezdarą pośród wszystkich jego koni sprowadzonych na mięso. Że taki nieporadny i pokraczny… to się przewrócił, to potknął ale zawsze dzielnie wstawał. Choć bywało, że trwało to i trwało… No i jest mały. Wygląda jak miniatura konia zimnokrwistego.

 

 

Mały Dżordż jest prawie głuchy, kiedy się go woła nie reaguje, jednak świst bata już słyszy, a kiedy handlarz podnosi rękę, ten odwraca przerażony głowę, by tylko nie patrzeć mu w oczy. Jest starszym, spracowanym koniem, który latami służył jako rozrywka dla dzieci na wiejskich festiwalach i dożynkach. Ale i jego dopadła starość, nogi zaczęły odmawiać posłuszeństwa, stawał się z roku na rok coraz słabszy, aż w końcu ktoś zdecydował, że jest już niepotrzebny, więc został skazany na śmierć. W tym świecie, kiedy zwierzęta zaczynają wymagać większej uwagi, pieniędzy i troski, często zostają ograbione z marzeń o emeryturze i pozbawione prawa do życia. Przecież nikt nie chce mieć większych problemów, a skoro można to załatwić w ten sposób i jeszcze zarobić, to ludzie, którym los zwierząt jest obojętny i widzą w nich tylko zarobek, decydują się na ten krok bez zawahania. Ot, taka znieczulica.

 

Mały Dżordż może żyć, może dożyć swoich ostatnich dni w bezpiecznym miejscu, gdzie nikt nie będzie chciał mu odebrać życia, może żyć wolny i nie martwić się o jutro. Może zamieszkać w fundacji. W miejscu, gdzie nie trzeba pracować, żeby zarobić na swoje życie, gdzie pośród innych zwierząt, będzie mógł cieszyć się każdym kolejnym dniem bez strachu i cierpienia. By jego marzenia się spełniły, trzeba zapłacić za niego 8000 złotych . Innego wyjścia nie ma. Dżordż sam nie ma nic, więc nic nie dołoży, choć z pewnością, gdyby tylko mógł, zrobiłby to bez wahania.

Ten nieporadny i jak to powiedział handlarz „śmieszny i pokraczny konik” też ma swoje marzenia i ogromną wolę życia, ale niewielu to obchodzi. Dżordż może żyć, jednak by to się udało, wielu ludzi o dobrych sercach, którym los zwierząt takich jak on, nie jest obojętny, musi stwierdzić, że warto. Mamy bardzo mało czasu, by ocalić tego biedaka. Tego niezdarnego Małego Drożdża, który pomimo starań i wysiłku przez całe życie, został skazany na śmierć.

Ratuję Małego Dżordża

wybierz kwotę

lub

PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com

Dokonaj darowizny z imieniem

Dżordż

na konto

PKO BP: 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

Fundacja "KONIKI MONIKI"
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

Wyślij SMS o treści

KONIE

na numer 7420
(koszt 4,92zł)

na numer 7928
(koszt 11,07zł)

Regulamin tapet
DZIĘKUJEMY ZA POMOC
POTRZEBNA PILNA POMOC
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.