Aktualizacja 06.11.2023 – Uratowana dzięki Wam Lucynka chciała Wam się pokazać w dzisiejszej, jesiennej i pochmurnej odsłonie. Choć jej przyszłość, była pisana cienkimi nićmi, dziś ma ona to na co zasłużyła już dawno – spokój i wolność. Tutaj może czuć się bezpieczna i mieć pewność, że nigdy, nikt nie zechce jej zabić. Piękna i bardzo towarzyska, od samego przyjazdu domaga się atencji i czułości…

Kochani, serdecznie Wam dziękuję za podarowanie jej życia. Lucynka również jest Wam z pewnością bardzo wdzięczna, w końcu byliście ostatnimi ludźmi, którzy zechcieli pochylić się nad jej losem.

Mam nadzieję, że u nas szybko się odnajdzie, nowy dom i nowe życie stoi przed nią otworem. Dziękujemy! ❤️🐴

Lucynka 1

Aktualizacja 25.10.2023 – Kochani, nie wiem jak ale udało się. Lucynka została spłacona na czas, za co z całego serca Wam dziękuję. Już nie wiedziałam gdzie szukać pomocy, zbiórka na kuckę stała w miejscu od początku, ale jakoś dotrwaliśmy. Handlarz już wie, ja dziś umówię transport i jak najszybciej odbieramy ją z tego paskudnego miejsca. Wyczekujcie kolejnych wieści, jak tylko Lucynka będzie z nami natychmiast Was poinformuję. 

Lucynka uratowana, wkrótce do nas przyjedzie. Dziękujemy!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 1300 (+350 zł transport) 

Termin spłaty: 24.10.2023

Aktualizacja 24.10.2023 – Kochani, po zaliczce handlarz dał nam czas na spłatę całości do wtorku 24 października. To dzisiaj. Bardzo proszę o pomoc. Tu nie będzie kolejnego terminu i kolejnej szansy. Lucynka na nas czeka, nie możemy jej zawieźć!

Monika

Mahatma Gandhi powiedział kiedyś, że „Stopniem cywilizacji narodu jest sposób, w jaki traktuje on swoje zwierzęta.”, Niestety wciąż istnieją nierozwiązane problemy i źli ludzie, którym daleko do odpowiednich zachowań w stosunku do naszych przyjaciół. Dziś chciałam Wam przedstawić historię Lucynki, kolejnego zwierzęcia, które cierpi przez chciwość.

Lucynka przyjechała do handlarza, prosto, ze szkółki, gdzie pracowała z dziećmi. Gdy robiłam jej zdjęcia, na grzywce wciąż miała zaplecione warkoczyki… To dzieci plotą koniom takie warkocze. Tym, które najbardziej kochają… Lucyka była czyimś ukochanym konikiem nim sprzedano ją na rzeź.

Jeszcze kilka dni temu nikt nie wiedział, że dla Lucynki już wyrok zapadł. Właściciele pozbyli się jej, bo okresowo kulała, a i skończył się sezon i nie ma dla niej dość pracy. Mimo wielu lat, które poświęciła, by dawać radość i uszczęśliwiać najmłodszych, nie zasłużyła, by spędzić emeryturę na odpoczynku. Nawet na ostatniej prostej, zechciano wycisnąć z niej ostatnie złotówki. Tyle znaczyła, w miejscu, gdzie przecież wszystko na pierwszy rzut oka wygląda inaczej.

Lucynka ma kilkanaście lat i w zasadzie nie zna innego życia, od zawsze dni upływały jej na pracy z człowiekiem. Niestety jej możliwości również się skończyły, wyeksploatowana, dziś ma już tylko prawo do śmierci. Bo ludzie odebrali jej prawie wszystko, zostało już jeszcze tylko życie. Uwiązana do ściany obory, patrzyła na nas z przerażeniem i żalem, a ja tak bardzo nie chciałam jej tam zostawiać…

Handlarz po namowach i próbach negocjacji zgodził się na 2000 zł zaliczki, płatnej najdalej do 18 października. Reszta w kolejnych dniach, całe życie klaczy to 5200 zł. Z tym że zadatek za Lucynkę musi być zapłacone na czas, bo ma już umówiony transport i albo pieniądze będą w jego rękach, albo Lucynka będzie już następnego ranka w rzeźni.

Kochani, udowodniliśmy już nie raz, że się da, i dla wielu z tych zwierząt jesteśmy jedyną nadzieją na ratunek. Nikt nie przyjdzie z pieniędzmi i nie zabierze Lucynki, bo nikomu na niej już nie zależy. Wszystko w naszych rękach. Proszę, zróbmy to dla niej, za to wszystko, co zrobiła dla ludzi i dzieci. Jej też przecież coś się należy.

Przekaż darowiznę z imieniem LUCYNKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

LUCYNKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Lucynkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.