Aktualizacja 12.04.2023 – Szczęśliwa i wolna Krysia, kiedy tylko puściliśmy ją na padok, nie próżnowała! 🐎 Od razu zaczęła się tarzać i szaleć, a ja nie zdążyłam wyjąć telefonu, by to wszystko uwiecznić, bo widok tej szczęśliwej klaczy, która dzięki Wam żyje i ma przed sobą naprawdę wspaniałą przyszłość, był oszałamiający…

Krysia to bardzo sympatyczny koń jest przyjaźnie nastawiona do ludzi. Dostała od nas na powitanie mały poczęstunek, a wkrótce odwiedzi ją weterynarz i kowal. Teraz kiedy już nic jej nie grozi, a przyszłość okazuje się kompletnie inna, niż zapowiadały prognozy, może odetchnąć z ulgą. Jestem Wam bardzo wdzięczna i jeszcze raz dziękuję… W imieniu swoim oraz pięknej Krysi. ❤️😊

 

 

Aktualizacja 11.04.2023 – Kochani, dziękuję Wam za pomoc dla Krysi! Już w święta znalazł się darczyńca, chcący dopłacić, wiec tym samym, jest ona w pełni bezpieczna i czekamy tylko na transport. Z całego serca Wam dziękuję! Dla Krysi to najlepszy prezent, jaki mogłaby sobie tylko wymarzyć. Jak tylko klacz będzie z nami, natychmiast dam Wam znać.

Krysia jest bezpieczna!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 900zł

Termin spłaty: 11.04.2023

Aktualizacja 07.04.2023 – Myślałam że uda się zabrać Krysię jeszcze przed świętami, ale niestety zabrakło 900zł. Handlarz zgodził się poczekać, choć namówić go łatwo nie było, a sytuacja była niepewna. Być może jeszcze dziś uda się coś zdziałać, ale póki co niestety Krysi jeszcze nie ocaliliśmy, choć wierzę że to już bardziej niż pewne że się uda. Musi jeszcze niestety bidulka chwilkę poczekać. Z całego serca dziękuję Wam za każdą pomoc i życzę wesołych świąt wielkanocnych. 

Aktualizacja 05.04.2023 – Moi Drodzy, Basia już od kilku dni pyta się mnie o białego i bardzo chudego konika, którego widziała na moim komputerze, jak przygotowywałam zbiórkę.

Mówię jej, że to taka staruszka, ma na imię Krysia. I że nikt jej nie kocha. Ale że jak do nas przyjedzie, to ją ładnie wyczyścimy i będziemy cały czas przytulać.

I tak jest codziennie już od ponad tygodnia.

Dziś rano przed przedszkolem Basia się rozpłakała i powiedziała, ze ją oszukuję. Że pewnie Krysia już nie żyje, tylko boję się jej powiedzieć.

Obiecałam Basi, że nigdy jej nie będę oszukiwała, i że jakoś uda się uratować tą staruszkę.

Najgorsze jest to, że może się nie udać jej uratować. Bo dziś muszę wpłacić ratę za tę staruszkę, a wciąż brakuje bardzo dużo.

Czasami myślę, że to wszystko mnie przerasta, że to nie dla mnie, i że Basia też na tym traci, bo chodzę zmartwiona całymi dniami. Proszę, pomóżcie. Krysia wciąż tam czeka…

Dla Krysi dziś jesteśmy jedyną i ostatnią szansą na życie. Takich jak ona nikt nie chce ratować…

Drodzy Państwo, przychodzę dziś do Was z historią Krysi, staruszki, której światełko nadziei na wolność i życie jeszcze się tli, ale nie wiadomo jak długo. Krysia to starsza klacz, która całe życie musiała ciężko pracować w gospodarstwie. Niestety ją też dogonił czas i odebrał siłę fizyczną i sprawność.

Krysi nie dano możliwości odpoczywania na godnej emeryturze, w spokoju i bez stresu, mimo że od małego pracowała i wykonywała rozkazy. Dziś jej nagrodą jest jedynie wyrok śmierci. Historią jak wiele innych, lecz nadal nie mogę zrozumieć, ile zwierzę musi zrobić, by w oczach swojego pana zaistnieć i zasłużyć na nagrodę, a nie śmierć. Kolejny raz przekonuję się, że, choćby przyniosły setki tysięcy złotych zysku przez lata, to i tak dla niektórych ludzi na końcu to za mało…

Moi Drodzy, Krysia nie liczy już na wiele, dobrze wie, że miejsce, w którym się znalazła, jest jej ostatnią przystanią przed śmiercią. Smutne życie, które latami ciągnęło się bez zmian, dziś swój finał ma u handlarza. Możemy jeszcze to zmienić, tak jak mówiłam, nadal ta szansa istnieje. Wiem, że niewielu ludzi chce jej pomóc, ze względu na wiek. Ale ona tak samo, jak każde inne zwierzę w takiej sytuacji, nie zasługuje na obrzydliwą śmierć pod rzeźnickim nożem.

Życie Krysi kosztuje 8800 złotych. Do tej pory zebraliśmy już 4800 złotych. Kolejną ratę 3000 złotych musze dostarczyć w środę.

Nie wiem, czy uda mi się przekonać Was do pomocy dla staruszki. Chciałbym, żeby tak się stało.

Wzrok Krysi jest zrezygnowany i przepełniony bólem. Jeżeli nie odmienimy jej losu teraz, to nikt tego nie zrobi. Nikt nie chce ratować starych i wymęczonych życiem koni. A taka właśnie jest Krysia… 

Bardzo proszę, jeśli chcesz i możesz pomóc wykupić Krysię przed śmiercią w rzeźni i podarować jej godną emeryturę wśród pozostałych szczęściarzy, dołącz do ratunku. 

Każdy grosik, każda złotówka przybliży ją do ocalenia. Sama sobie nie poradzi, przez to, że jest „tylko” zwierzęciem, nie znaczy, że można ją oszukiwać i wykorzystywać. Wasza pomoc może sprawić, że Krysia nie zostanie tylko smutnym wspomnieniem i kolejną ofiarą.

Przekaż darowiznę z imieniem Krysia na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

KRYSIA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Krysię

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Krysia na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

KRYSIA

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Krysię

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.