Aktualizacja 23.02.2024 – Jest i nasza nowa piękność! Zobaczcie kochani na jej oczy, na jej skromność i urodę. Ośliczka jest przeurocza i przesympatyczna. Już w stadzie i już wolna i mam nadzieję, że szczęśliwsza. Czekają ją jeszcze badania i wizyta kowala, a potem damy jej wreszcie upragniony czas dla siebie. Niech zapozna się z nowym miejscem, nowymi przyjaciółmi i innymi zwierzakami.

Dziękuję Wam z całego serca za pomoc dla ośliczki, kiedy cały świat się od niej odwrócił, wy stanęliście w jej obronie. Jestem Wam ogromnie za to wdzięczna, bo niewielu ludzi potrafi docenić osiołki. Bardzo jeszcze raz dziękuję i życzę Wam spokojnego weekendu.

Kalinka 5

Aktualizacja 20.02.2024 – Serafinka i Kalinka uratowana! Moi drodzy zrobiliśmy to! Kolejny raz udowodniliście, że jeśli się chce, to się da! I nikt tutaj nie musi tracić życia. Obie bidulki są bezpieczne i już mogą zacząć wyczekiwać transportu, który umówię na najbliższy możliwy termin. Z całego serca Wam dziękuję za wsparcie, niebawem wrócę do Was ze zdjęciami i kolejnymi wieściami!

Podarowaliście życie Kalince! Dziękuję!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: DZIŚ!

Aktualizacja 19.02.2024 – Moi drodzy, dziś przed nami bardzo trudne wyzwanie. Źrebna ośliczka Kalinka ma dziś swój termin spłaty, ale prócz tego muszę też rozliczyć się za Serafinkę. Handlarz od rana wydzwania po pieniądze, Kalince brakuje do wykupu 550 zł, to zdecydowanie mniej niż Serafince, którą od życia dzieli 2500 zł. To bardzo dużo, a czasu mamy niewiele. Bardzo proszę o pomoc, nie mogę decydować, której odmówić życia, dlatego błagam o wsparcie dla obu!

Aktualizacja 16.02.2024 – Kochani, wszystkim z całego serca dziękuję za wczorajsze wsparcie dla Kalinki, Krystianka i Elinki. Ośliczka zebrała całą zaliczkę, a nawet więcej i dzięki temu handlarz zgodził się poczekać na spłatę do poniedziałku. Z tym że na ten dzień mamy również zaplanowane rozliczenie za Serafinkę. Będzie ciężko, ale musimy spróbować. Jesteśmy już zdecydowanie bliżej jej ratunku. Bardzo proszę, pamiętajcie dziś o Kornelii, ona też potrzebuje pomocy! 

Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie. – Jojo Moyes

Chyba że jesteś bezbronną ośliczką, która jest zbyt słaba i zbyt nieporadna, by obronić swoje maleństwo.

„Może to i lepiej, że nie widzisz tego, co nas czeka, może i lepiej, że nie zdążysz poznać tych ludzi, tak bardzo Cię przepraszam, że tak wyszło…”

Bo co może zrobić Kalinka, która pod swoim serduszkiem nosi swój największy skarb? Jak ma się wyswobodzić zza krat i uciec jak najdalej od handlarskiej obory, w której czeka już tylko na śmierć? Takie ośliczki nie potrafią, nie umieją, nie mają tyle siły i sprytu, są bezbronne.

Nogi mi się ugięły, kiedy zobaczyłam, że Kalinka jest w ciąży i idzie na rzeź. Krzyczałam, że tak nie można, ale handlarz śmiał się, że badań nie robił, a brzuch ma pewnie wielki, bo się najadła. Jemu to na rękę, skoro więcej waży, to więcej może za nią dostać. Jutro rano, kiedy słońce wstanie, zabiorą Kalinkę ciężarówką w ostatnią podróż. Spójrzcie proszę na jej zrezygnowany i smutny wzrok, spróbujcie postawić się na jej miejscu. Tak bardzo mi jej żal, że nigdy nie zobaczy, jak maleństwo dorasta, stawia pierwsze kroki, potykając się o swoje krzywe nóżki. Tak bardzo mi przykro, że człowiek nie pozwolił jej zostać mamą. Jest tutaj tylko żywym towarem i nie ma dla niej żadnej litości jak dla wielu jej poprzedników.

„1600 zł zaliczki albo w ogóle nie zaczynaj tematu” rzucił w moją stronę kąśliwie handlarz. I tę zaliczkę trzeba uzbierać dzisiaj, zostało tak niewiele czasu, a do tego tyle zwierząt jeszcze czeka na ratunek. Nie wiem, co będzie, nie wiem, czy się uda. Jeśli jakimś cudem zbierzemy te pieniądze, odroczymy na kilka dni wyrok i szanse na ratunek będą większe. Życie Kalinki i jej jeszcze nienarodzonego maleństwa to koszt 3600 zł. Wyrok już zapadł albo zdążymy, albo rano Kalinka pozostanie jedynie smutnym wspomnieniem…
Proszę, dołączcie do ratunku ośliczki. Ona tak wiele ma do stracenia…
Monika

Przekaż darowiznę z imieniem KALINKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

KALINKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Kalinkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.