Aktualizacja 27.09.2022 – Uratowana w zeszłym tygodniu Kaja pojechała bezpośrednio do adopcji. Wyczekała się bidulka na swoją wolność. Ale teraz już wraz z innymi końmi delektuje się przestrzenią i spokojem. Kaja całe swoje życie ciężko pracowała. Zasłużyła na pewno na swoją emeryturę.

Dziękuję, że pomogliście ją uratować. To dzięki Wam jest na łące wśród innych koni.
 

Aktualizacja 22.09.2022 – Udało się! Dziękuję za ogromne zaangażowanie dla ratunku Kaji. Niestety nie wszyscy chcieli być dla niej łaskawi i podarować życie, lecz mimo przeciwności udało się zapewnić bezpieczeństwo biedaczce. Brakującą kwotę ofiarowała mi Pani, która mnie wspiera już od dłuższego czasu.

Jak tylko Kaja już zostanie odebrana i trafi w bezpieczne miejsce, dam Wam natychmiast znać oraz przekażę więcej informacji. Zachęcam Was do śledzenia strony.

Fundacja nie posiada złożonych struktur ani pracowników, a swoją misję realizuje dzięki osobistemu zaangażowaniu i poświęceniu założycielki.

Dziękujemy, że pomagasz ratować zwierzęta

PILNE!!! Dziś kończy się zbiórka na Kaję. Sytuacja jest dramatyczna.

Koszt wykupu i transportu: 7900zł

Termin spłaty: 21.09.2022 

Aktualizacja 21.09.2022  Kochani dziś kończy się zbiórka na biedną Kaję. Ona czeka już tak długo na wolność. Błagam o pomoc, każda złotówka jest ważna!!! A brakuje bardzo dużo bo aż 1800 zł. Jak nie dostarczę pieniędzy to Kaja pojedzie do rzeźni w piątek.

Aktualizacja 12.09.2022 – Udało się zebrać kolejną ratę dla Kai. Bardzo Wam dziękuję, handlarz wyznaczył ostateczny termin na 21 września. Do tego czasu muszę donieść pozostałą kwotę. Wciąż bardzo proszę o wsparcie, Kaja bez nas sobie nie poradzi!

Aktualizacja 01.09.2022 – Dziękuję serdecznie za pomoc dla Kai. Udało się zebrać potrzebną zaliczkę, kolejne 3000 zł muszę donieść handlarzowi do 9 września. Nadal bardzo proszę o wsparcie! Kaja wciąż liczy na to że się uda, tak jak ja. 

Aktualizacja 29.08.2022 Kochani, zbiórka idzie bardzo słabo a pojutrze muszę zapłacić zaliczkę za Kaję. Wciąż brakuje 650 zł. Błagam, nie zostawiajmy jej samej.

Ludzkość od zawsze dążyła do ułatwienia sobie codziennych zadań, na przełomie ostatnich 100 lat, znacząco podnieśliśmy swoje standardy i poziom życia, co jest zresztą widoczne gołym okiem, niestety czasami kosztem zwierząt.

Jeszcze nie tak dawno, zamiast ogromnych i ciężkich maszyn na polach widywaliśmy tylko konie, które potrafiły spędzać setki godzin w palącym słońcu, ciągnąc za sobą ciężkie pługi lub wozy po drogach. Jeszcze nie tak dawno, standardem nie były traktory i wielkie kombajny, wtedy konie dla rolników były czymś więcej niż dziś…

Jednak ludzkość idzie do przodu, maszyny mogą pracować dłużej i są bardziej wydajne, o tym, jak stać się już niepotrzebnym mocno przekonała się Kaja.

Kaja przyjechała wraz z chłopem, który od źrebaka opiekował się nią na swoim gospodarstwie. Kaja była mu potrzebna do pracy w polu, ale i rodzenia kolejnych źrebaków, które ten potem odsprzedawał po okazyjnej cenie sąsiadom. W ten sposób dorobił się na swój wymarzony traktor, który od początku w planach miał zastąpić wymęczoną i spracowana Kaję w codziennych zadaniach. Tym samym ona stała się już niepotrzebna, a jak to mówi handlarz, została „darmozjadem”. Darmozjadów się nie trzyma, ich się pozbywa. Ja już dobrze wiem jakie podejście mają Ci ludzie.

 

Kaja jest starszą kobylą, która już zapewne nie marzy o niczym innym niż świętym spokoju na emeryturze. Możemy jej taką zapewnić, jeśli uda się zebrać 7900 zł. Do 31 sierpnia potrzebuje wpłacić za jej życie 3000 zł zaliczki. Handlarz wie, że się zgodzę, nie odpuszczę i nie pozwolę pozbawić życia Kai.

Proszę o wsparcie dla tej biednej klaczy, która za lata ciężkiej pracy, nie miała szans na, choć chwilę wytchnienia, by poczuć piękno tego świata na swojej skórze, a kiedy już nadszedł moment spokoju, została pozbawiona prawa do życia. Nikt nawet nie zastanowił się, czy jest jakieś inne wyjście niż zabicie jej. Nikt nawet nie pomyślał, czy Kai udałoby się zapewnić godziwą emeryturę… Pomóżmy jej, podarujmy wspaniałą starość beż cierpienia.

Przekaż darowiznę z imieniem Kaja na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Kaja

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Kaję

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Kaja na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Kaja

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Kaję

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.