Aktualizacja 21.03.2024 – Prawie 5 miesięcy minęło, odkąd wspólnymi siłami udało się uratować przed śmiercią Gerdę. Ta klacz o wyjątkowej urodzie, dziś ma wszystko, czego koń do życia potrzebuje. Wspaniałe warunki, kochających ją opiekunów, którzy dbają o nią w najlepszy możliwy sposób i przede wszystkim upragniony spokój.

Specjalnie dla Was film, by pokazać Wam, jak wiele dobra wspólnie możemy zrobić, jeśli tylko znajdzie się do pomocy odpowiednia ilość osób, które chcą zmian i kochają zwierzęta. Gerda ma takie życie, o jakim niejeden koń idący na rzeź mógł jedynie pomarzyć. Niestety wiem że wszystkich nie damy rady uratować. Ale wierzę, że kiedyś nadejdą lepsze czasy, dla tych biednych stworzeń.

 

Aktualizacja 06.11.2023 – Kochani, odebraliśmy Gerdę od handlarza, klacz od razu pojechała do nowego domu. Udało się załatwić wszystko bardzo szybko i dobrze, bo już starczy tego cierpienia w jej życiu. Nadszedł dla niej czas zmian.

Mimo stanu swoich nóg i kopyt, bardzo dobrze zniosła podróż. Obyło się bez problemów i przy załadunku i wyładunku. Na miejscu czekali na nią, wspaniali nowi opiekunowie, którzy podarują jej mnóstwo troski i miłości. Jest juz po wizycie kowala, a nowi opiekunowie dołożą wszelkich starań, poprawić jej komfort życia. Bardzo Wam dziękuję za wsparcie dla Gerdy, jej życie odmieni się na dobre i już nigdy, nikt jej nie zagrozi śmiercią w rzeźni.

Gerda na ten błysk w oku i mimo że jest zniszczona i wyeksploatowana, jej wola życia jest ogromna. Teraz będzie mogła odpocząć i zacząć wszystko od nowa…

Gerda 3

Aktualizacja 04.11.2023 – Mamy to! Gerda uzbierała w bardzo krótkim czasie, całą sumę na swój wykup! Kochani, z całego serca Wam dziękuję za piękny finał tej akcji, ja jeszcze dziś umówię transport na najbliższy możliwy termin i jak tylko Gerdzia będzie z nami, dam Wam natychmiast znać. 

Gerda uratowana! Dziękuję! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakuje: 700 zł + 600 zł koszt transportu

Termin spłaty: DZISIAJ!

Aktualizacja 03.11.2023 – Kochani, jestem załamana. Udało się tyle już zebrać dla Gerdy aż 4300 zł – myślałam, że handlarz będzie spokojnie czekał, ale on powiedział, że skoro już tyle mam, to w takim razie mam się na już rozliczyć całkiem za konia. Bardzo Was proszę o pomoc, sama sobie nie poradzę. Zostało do zebrania 700 zł za jej życie i 600 zł na pokrycie kosztów transportu.
Pomóżcie jej, proszę. Ten koń został wykorzystany przez ludzi w okropny sposób, a my jesteśmy jej jedyną szansą na wykupienie życia.

Monika

Moi drodzy,
bardzo Was proszę o ratunek dla kolejnej bidy, którą sprzedano do handlarza. Dałam jej na imię Gerda. To stara klacz, kulawa i niedołężna. Ma pozrywane ścięgna w przednich nogach, a jej oba stawy pęcinowe są zgrubiałe. Jest wyniszczona i wychudzona. Na guzach biodrowych ma otarcia. To są miejsca, w których robią się odleżyny, gdy koń zalega. Handlarz powiedział, że poroniła ciążę i miała problemy ze wstawaniem. Powiedział, że trzymali ją tylko na źrebaki, bo do niczego innego się nie nadaje, a że rodziła konie podobnej maści, to co roku ją kryto. W stajni zostawili sobie jej ubiegłoroczne dziecko, a Gerdy pozbyto się w najgorszy sposób.

Los tego konia jest tragiczny. Rozmnażano ją, bo tarantowate konie są drogie, nikt nie patrzył na to, że jest chora. Jej nogi nie były w stanie unieść takich obciążeń, cały organizm się poddał i gdy doszło do poronienia, sprzedano na rzeź, jako bezużyteczną i zbędną. Handlarz też jej nie chce trzymać.

Na takie jak Gerda handlarzy mówią przewroty, bo się przewracają i nie mogą się podnieść. 

Te biedaki są zmuszane do wstania batami, kijami, wszystkim, co jest pod ręką. Nikogo nie interesuje, co czuje to biedne zwierzę. Jedyne, na czym tym ludziom zależy to pieniądze i byle szybciej pozbyć się kłopotu. Przewroty nigdy nie stoją dłużej niż kilka dni u handlarzy, a często jest tak, że po kupnie odwożą oni takie biedaki od razu do rzeźni.

Za życie Gerdy trzeba zapłacić 5000 zł. Bardzo Was proszę o pomoc w uratowaniu życia tej bidulce. Czasu jest bardzo mało, bo dzisiaj muszę wpłacić pierwszą połowę.
Monika

Przekaż darowiznę z imieniem GERDA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

GERDA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Gerdę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.