Aktualizacja 01.05.2024 – Powitaliśmy przepiękną i bardzo uroczą Józefinkę, której życie podarowaliście kilka dni temu.

Malutka przeszła już kontrole weterynarza i kowala, a po kwarantannie udała się na spotkanie ze swoimi nowymi przyjaciółmi w stadzie. Na początku nie chciała odstępować Basi o krok, widać wpadła jej w oko i kto wie, może to przyjaźń na długie lata? 🙂

Serdecznie Wam dziękuję za pomoc dla tej bidulki, świat o niej zapomniał, kiedy stanęła u handlarza, ale dzięki Waszemu wsparciu, mogliśmy zmienić jej los i podarować szczęśliwe i bezpieczne życie. Zobaczcie sami, jaka jest piękna!

Józefinka 4

Aktualizacja 21.03.2024 – Kochani, tak bardzo się cieszę, że mogę Wam już przekazać tę informację. Józefinka jest w pełni bezpieczna i już wyczekuje transportu. Niebawem będzie z nami, a wtedy po kwarantannie wrócę do Was z wieściami o niej i zdjęciami. Bardzo Wam dziękuję za wsparcie dla staruszki!

Podarowaliście życie Józefince! Dziękuję! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0zł + transport

Termin spłaty: DZIŚ! 

Aktualizacja 20.03.2024 – PILNE! To już ostatnie godziny dla Józefinki! Kucka spędziła całe życie na łańcuchu. Pomóżmy albo jutro trafi do rzeźni! Brakuje 600 zł do wykupu.

Józefince nigdy się nie przelewało, całe życie była „kulą u nogi” gospodarza, który w końcu sprzedał ją handlarzowi. Dziś już jest termin spłaty i handlarz od rana wydzwania z pytaniem o pieniądze. Niestety do wykupu brakuje 600 zł. Do tego dojdzie koszt transportu, ale to jest mniejszy problem. Jeśli uda się ją spłacić do końca dnia, to będzie dla niej najwspanialszy prezent, jaki kiedykolwiek otrzymała. Proszę, pomóżcie ją uratować. Ona też zasługuje na chwilę spokoju w swoim życiu.

Aktualizacja 15.03.2024 – Moi drodzy, dziękuję Wam serdecznie za pomoc dla Józefinki. Zdążyliśmy z zaliczką i tym samym odroczyliśmy termin wywozu do rzeźni. Handlarz poczeka na spłatę reszty do środy (20.03). Bardzo proszę o dalszą pomoc, kucka może jeszcze żyć i być szczęśliwa, jeśli tylko zdołamy jej pomóc. Dziś również swój termin ma Grzesio, który na ratunek czeka bardzo długo i nie wiem, czy zdołamy mu pomóc. Zajrzyjcie do niego, jeśli możecie. Dziękuję Wam, Monika.

Zimny, zardzewiały łańcuch przybity do szopy, który dźwiękiem obijanego metalu odstraszał wszystkich, tylko nie Józefinkę. Bo to był jej jedyny przyjaciel, z którym od lat spędzała dzień i noc. Józefinka jest już wiekowa, choć swojego życia, które wiodła na uwięzi, wolałaby zapewne nie pamiętać. Stała całe życie uwiązana na krótkim metalowym łańcuchu, który nie dawał jej swobody. Nie czuła wolności, nie mogła galopować beztrosko po łące. Tutaj był jej dom, ale z dobrym domem nigdy nie miał nic wspólnego.

Niestety na wsiach zdarzają się i takie przypadki, na starość gospodarz wiedział, że już nic z niej nie będzie, więc tylko dokarmiał, by na wagę rzeźnika wniosła jak najwięcej kilogramów. Jej los od początku był przesądzony, a dziś nadszedł dzień, kiedy stanęła u handlarza. To stary znajomy, mówił. Józefinka nie jest jego pierwszą zdobyczą, czasem przyprowadzi osła, czasem kucyka, wszystkie z przypadku idą prosto w objęcia śmierci.

Kochani, ta staruszka nie ma szans już na dobry dom, w którym podaruje jej się dobrą opiekę i schronienie. Jest też dzika, nie zna ludzi z dobrej strony, boi się ich, więc zdarza jej się ugryźć lub kopnąć. Takiego konia nikt nie zechce mieć u siebie. Mimo że jest bardzo piękna, nie została doceniona.

Jak widać, nie uroda tutaj odgrywa główną rolę, zwierze to nadal bardzo często tylko kilogramy, które można zamienić na złotówki. Ludzie nie liczą się z życiem zwierząt, które wciąż dla wielu są jedynie hodowlanym odpadem lub czystym zarobkiem. Józefince też się nie poszczęściło, dlatego za kilka godzin jedzie do rzeźni.

Handlarz wycenił jej życie na 3900 zł. Tyle że jeśli ma odroczyć termin wywozu, to 900 zł zaliczki musi być na stole do końca dnia. Józefinka przyszła to na moment, tak jak wielu jej poprzedników, którym pomóc się już nie uda. Kilka godzin w „celi śmierci”, a potem głucha cisza.

Jak wiecie, u mnie jest miejsce, znajdzie się i dla Józefinki, wśród innych kucyków i osiołków. Może ona dołączyć do nich i żyć w spokoju przez kolejne lata swojej emerytury. Jednak by się to udało, potrzebne są pieniądze, których ona nie ma. Dlatego piszę do Was ten apel i proszę o pomoc w imieniu swoim oraz Józefinki. Jeśli tak samo, jak ja, uważacie, że należy jej się w końcu upragniona wolność i bezpieczne chwile, dołączcie do ratunku. Mamy raptem kilka godzin, inaczej po tej śnieżnobiałej kucynce, pozostaną nam już tylko zdjęcia, na których błaga o litość.

Przekaż darowiznę z imieniem JÓZEFINKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

JÓZEFINKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Józefinkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.