Aktualizacja 21.10.2022 – Rozbrykany i przede wszystkim szczęśliwy Gabryś jest już w nowym domu. Zobaczcie kochani jak wiele radości i szczęścia w nim było, kiedy zobaczył swój nowy dom i wybieg. Od razu przegalopował całą długość i wytarzał się w piasku. Gabryś jest Wam z pewnością bardzo wdzięczny za to że pochyliliście się nad jego losem. Od dziś już nigdy mu nie zabraknie ani miłości, ani odpowiedniej opieki. Pozostało mu już tylko odkrywać życie na nowo, bez bólu i cierpienia. 

W imieniu swoim oraz Gabrysia serdecznie Wam dziękuję.

 

Aktualizacja 20.10.2022 – Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ratunek Gabrysia! Udało się zebrać przed czasem potrzebną kwotę na jego wykup. 

Gabryś długo czekał na swój ratunek, przez to że do najmniejszych nie należy. Dzięki ogromnemu wsparciu dobrych ludzi, otrzymał on bilet do nowego życia. Bardzo, ale to bardzo Wam dziękuję. Gabryś już może czuć się bezpieczny. Niebawem zamieszczę więcej informacji oraz zdjęcia. Brawa dla Was kochani, gdyby nie to co robicie, dziś dziesiątki niewinnych zwierząt byłoby już za tęczowym mostem. 

 

Potężny i przerażony Gabryś pilnie wyczekuje ratunku przed śmiercią w rzeźni!

Brakująca kwota : 1900 zł.

Termin spłaty: 20.10.2022

Aktualizacja 18.10.2022 Kochani, pojutrze kończy się zbiórka na Gabrysia. Wpłaty bardzo słabo wpływają. Wiadomo, wszystko drożeje i ludzie nie mają pieniędzy. Ale ten nieborak chce żyć i muszę o niego walczyć. 

Aktualizacja 15.10.2022 – Kochani, udało się zebrać zaliczkę dla Gabrysia. Przekazałam już pieniądze handlarzowi. Do 20 października muszę donieść resztę. Wciąż proszę o wsparcie dla tego biedaka, on nadal czeka na naszą pomoc…

Kiedy jesień za oknem zaczęła dojrzewać już w pełni, a liście spadać z drzew, został wydany wyrok na kolejnego konia, który miał się już nigdy więcej nie przydać w domowym gospodarstwie.

Gabryś już od małego musiał mierzyć się z ludźmi, którzy do zwierząt mają rękę ciężką jak kowadło, choć do najmniejszych nie należy, drzemią w nim potężne ilości strachu. Musiał bardzo wiele wycierpieć nim trafił w to straszne miejsce, ponieważ zwykle podniesienie ręki, bardzo go płoszy.

Gabryś jest koniem, który większość życia spędził na pracy z bryczką. Człowiek, który miał go w swojej opiece, uważał, że tylko ciężką ręką poskromi potężnego Gabrysia, więc wyładowywał na nim swoją agresję, myśląc, że daje mu do zrozumienia, kto tu tak naprawdę rządzi. Nie rozumiał, że Gabryś wcale nie chce mu wyrządzić krzywdy, lecz człowiek ten nie potrafił inaczej.

Potężny Gabryś z pewnością budził strach i respekt przez swoje gabaryty, jednak w środku jest tylko wystraszonym koniem, który pragnie odpowiedniej opieki I miłości, a nie świszczącego bata nad głową. Tak minęły mu lata, aż do momentu, gdy gospodarz stwierdził, że ma dość i czas się go pozbyć.

Handlarz widział w nim dobry interes, duży koń da mu dużo pieniędzy, więc bez zastanowienia odkupił go i zaczął tuczyć jeszcze bardziej. Historie opowiedział mi sam, ponieważ znal się z gospodarzem i już długo polował na Gabrysia, który wydawał się dla niego kolejną żyłą złota.

Kochani, przychodzę dziś do was z prośbą o ratunek dla potężnego Gabrysia. Ten wielki koń budzi respekt w każdym człowieku, przez co nie wielu daje mu szanse na życie. Nikt nie chce sprawić, by Gabryś poznał świat z innej, lepszej perspektywy niż przez poprzednie 14 lat życia, które były dla niego tylko jednym wielkim koszmarem.

Gabryś jest duży, więc handlarz wycenia go na 9400 zł. To bardzo dużo, ale wierzę, że uda nam się go ocalić. Pierwszą ratę w wysokości 2500 zł muszę donieść do 14 października. Jest szansa podarować mu życie, o jakim kiedyś mógł tylko śnić. Błagam Was o pomoc dla potężnego Gabrysia, który dla wielu dziś jest skreślony z listy żywych. Błagam o ratunek dla konia, który ma przed sobą kilkanaście lat życia, lecz człowiek chce mu to wszystko odebrać w zamian za materialne korzyści.

Przekaż darowiznę z imieniem Gabryś  na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

GABRYŚ

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Gabrysia

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Gabryś  na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Gabryś

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Gabrysia

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.