Aktualizacja 03.10.2023 – Pralinka w jesiennym wydaniu. Pomału zaczyna obrastać w zimowe futerko. 😊🫶

Aktualizacja 05.09.2023 – Pamiętacie jeszcze Pralinkę? Maleńka rośnie jak na drożdżach! Tu możecie zobaczyć, jak psoci przy poidełku, ale pod czujnym okiem mamy Pyzy. ❤️🐴
 
Lato już dobiegło końca, teraz czeka ją pierwsza jesień i zima w życiu, więc niebawem zacznie się zapuszczanie futerka. Choć ten mały łobuz codziennie rozrabia i psoci, jest zdecydowanie najsłodsza na naszym podwórku. Trzeba przyznać, że córka Pyzulce się zdecydowania udała. 💗
 
Aktualizacja 16.06.2023 – Wielu z Was pytało, jak sobie radzi Pyzulka jako mama. Jak widać, całkiem nieźle! Choć Pralinka jest bardzo energiczna i naprawdę czasem daje jej popalić. Jak to z dziećmi bywa, jest to niezły urwis, ale myślę, że Pyza jest bardzo szczęśliwa w roli mamy.
 
Na razie nie odstępują się na krok. Reszta kucyków i innych zwierząt też zdecydowanie polubiła Pralinkę, ale powiedzmy sobie szczerze. Kto by takiej słodkości nie polubił? 😉💓
 

Aktualizacja 15.05.2023 – Oficjalnie wybraliście imię dla córci Pyzy – Pralinka! Moim skromnym zdaniem jest to wspaniały wybór i idealnie pasuje do tej słodzinki. 🥰

Pralinka czuje się z dnia na dzień coraz pewniej, pierwsze kroki już za nią, jest rozbrykana i bardzo energiczna. Pyzulka ledwo za nią nadąża, aby mieć ją cały czas na oku. No cóż… Takie uroki bycia mamą. 🙂

Dziękuję Wam za bardzo dobre pomysły, kolejnymi były Kluska oraz Abi, ale Pralinka chyba najlepsze. 💓

 

 

Aktualizacja 09.05.2023 – Kochani! Pamiętacie Pyzę? Maleńką kuckę, która zyskała dzięki Wam życie w grudniu zeszłego roku? Pyza właśnie chciała Wam o sobie przypomnieć i przedstawić nowego członka naszej rodzinki.

Urodziła w nocy przepiękną dziewczynkę. Już od jakiegoś czasu przygotowałam się na jej przyjście, daliśmy Pyzie czas i spokój i tak o to jest. Śliczna i zdrowa.

Z tej okazji chciałam Was również zaprosić na nowy fanpage @Kucyki KonikiMoniki, na którym będziemy publikowali wieści jedynie od moich mniejszych milusińskich.

Do tego ogłaszam konkurs na imię dla maleńkiej. Zachęcam Was do pisania propozycji na jej imię, pod głównym postem na stronie (TUTAJ), najbardziej lajkowany komentarz wybierzemy na początku przyszłego tygodnia.

A jeśli chodzi o mamusię, Pyza czuje się dobrze, jest bardzo przejęta i podekscytowana nową sytuacją. Odpoczywa i obserwuje. Poród zniosła dzielnie i bez komplikacji. Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi!

 

 

Aktualizacja 29.12.2022 – Uratowana Pyza jest już ze mną! Póki co nie ma ochoty na moje towarzystwo i unika mnie jak ognia, ale rozumiem ją że jest lekko poddenerwowana nowym miejscem. Niebawem odwiedzi ją weterynarz i kowal. Po brzuszku możemy się domyśleć jednego, ale to się jeszcze okaże. Dziękuję Wam za ogromną pomoc i wsparcie dla Pyzki, jej życiu już nic nie zagraża, od teraz czas na nowy rozdział. 

Coś czuję że Pyza skradnie Wasze serca tak samo jak Małgosia. Tylko dajcie jej czas… 

 

Aktualizacja 26.12.2022 – Kochani, dzięki Waszej szybkiej pomocy to maleństwo jest już uratowane. Pyza przyjedzie do mnie już za chwilkę. Już z Basią nie możemy się doczekać.  Z całego serca dziękuję Wam za pomoc w jej uratowaniu. 

Zbiórkę na Pyzę wysłałam Wam listownie, wraz z życzeniami świątecznymi. W tą zbiórkę zaangażowało się tak wielu ludzi, że uzbierały się dodatkowe pieniądze na transport, kowala,  leczenie i utrzymanie Pyzy przez pół roku. Życie Pyzy kosztowało 3600 zł a wpłaciliście aż prawie 5000 zł. Jeszcze raz dziękuję Wam za taki hojny odzew. 

Maleńka Pyza uratowana! 

Brakująca kwota: 0 zł

Termin spłaty: 25.12.2022

Jestem w gospodarstwie pana Władka. Pan Władek nie jest handlarzem. Prowadzi po prostu swoje gospodarstwo. A od kiedy oddał swoje dwa konie do skupu koni rzeźnych, zrozumiał, że to dobry sposób, żeby od czasu do czasu trochę dorobić. 

Dlatego pan Władek od czasu do czasu objeżdża wsie w bliższej i dalszej okolicy i skupuje konie – stare, chore, bezużyteczne. Takie za bezcen. A potem wiezie je, tym razem już nie do skupu a prosto do rzeźni. To zawsze parę złotych do przodu. Tak mówi. 

Pyza stoi przywiązana ciasno sznurem w ciemnej i zimnej oborze pana Władka. Jest tu zupełnie sama. Zbyt ciasny sznurkowy kantar wpija jej się w skórę. Kucka jest niespokojna, drepcze w miejscu, próbuje się szarpać, ale sznur trzyma mocno. Rozdętymi chrapami gwałtownie wciąga powietrze, tak że słyszę jej chrapliwy, niespokojny oddech. Bierze ode mnie marchewkę i zaraz wypluwa. Jest zbyt przerażona aby jeść. Serce ściska mi się z bólu. Pytam pana Władka, czy mogę z nią chwilę zostać sama. Kiedy zostaję sama z Pyzą, poluźniam jej kantar, na tyle na ile to możliwe. Przewiązuję sznur, którym jest uwiązana, tak żeby mogła się przynajmniej swobodnie położyć. Kucam przy Pyzie i mówię do niej cicho i spokojnie, próbuję głaskać po szyi. Staram się uspokoić ją choć trochę. Ale nie udaje mi się. Choć spędzam w ten sposób dłuższy czas, kucka nadal drepcze w miejscu i szarpie za sznur, tak że kantar, choć poluźniony, znów wpija jej się w skórę na głowie. słyszę, jak gwałtownie wciąga powietrze i widzę jej przerażone, szeroko otwarte oczy. 

Zostawiam Pyzie marchewki i jabłko, które miałam w kieszeni. Może zje, kiedy zostanie sama. Choć szczerze w to wątpię. I wiem, że jeśli noc nie zrobię, Pyza tak samo przerażona spędzi w oborze pana Władka jeszcze kilka dni. A potem, równie przerażona, wejdzie po trapie ciężarówki i odbędzie swoją ostatnią drogę. Z trudem powstrzymuję łzy. Nie chcę, żeby pan Władek zobaczył, że płaczę, bo wtedy może podnieść cenę. To zawsze parę złotych do przodu. 

I umawiam się z nim, że przed Bożym Narodzeniem zdobędę 3600 zł i przyjadę po Pyzę. Jeśli nie, jeszcze przed Wigilią pan Władek odwiezie ją do rzeźni. Wiadomo, na święta potrzeba pieniędzy.

Dobrego weekendu życzą Wam dziś z kolei Emi, Pyza i jej córcia Pralinka oraz Mania! 😊🐎
 
Wielu z Was pytało, jak sobie radzi Pyzulka jako mama. Jak widać, całkiem nieźle! Choć Pralinka jest bardzo energiczna i naprawdę czasem daje jej popalić. Jak to z dziećmi bywa, jest to niezły urwis, ale myślę, że Pyza jest bardzo szczęśliwa w roli mamy. Na razie nie odstępują się na krok. Reszta kucyków i innych zwierząt też zdecydowanie polubiła Pralinkę, ale powiedzmy sobie szczerze. Kto by takiej słodkości nie polubił? 😉💓
 

Przekaż darowiznę z imieniem Pyza na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Pyza

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Pyzę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK

Przekaż darowiznę z imieniem Tomek na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Tomek

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Tomka

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.