Budyń zostanie zabity nie dlatego, że handlarz jest zły. Zostanie zabity, ponieważ jego właściciele mają serce z kamienia.

Aktualizacja 30.01.2023 Moi Drodzy, zbiórka na małego Budynia idzie bardzo słabo. Jutro muszę wpłacić zaliczkę – niestety wciąż nie udało mi się zebrać 480 złotych. Ale od samego początku Budyń nie miał szczęścia. I w swoim życiu, gdzie mimo dobrych chęci i spokojnego usposobienia, jego właściciele oddali go na rzeź. Byłam u Budynia, gdy robiłam mu zdjęcia. To naprawdę bardzo miły i spokojny nieduży konik. Lgnie do ludzi, wkłada głowę pod pachę i chce się tulić. Nie wiem jak można takiego słodziaka zabić. Bo to właściciele oddający konia do handlarza zabijają te konie. Tylko w białych rękawiczkach. Nie chcą tego robić osobiście, nie chcą patrzeć, jak życie ucieka z biednego konika. Udają przed sobą że może ktoś go kupi od handlarza i jakoś to będzie. Ale nikt go nie kupi i właściciele oddający konie do handlarza koni rzeźnych są winni śmierci Budynia i innych bezbronnych koni.

Kwota brakująca do zaliczki: 480 zł

Termin spłaty: 31.01.2023

Kiedy byłam u handlarza, w jednym okienku obory zauważyłam wyglądający pyszczek małego konika. Nie wiele myśląc, zapytałam handlarza, kogo tam trzyma i czy może mi go pokazać. Zgodził się, ale o ratunku jeszcze nie było mowy. Kiedy weszliśmy do środka obory, moim oczom ukazał się większy kucyk o pięknym budyniowym umaszczeniu. Więc tak dałam mu na imię – Budyń.

Budyń przyjechał ze szkółki, w której pracował od małego, niestety z wiekiem stał się dla nich bezużyteczny, co sprawiło, że znalazł się tutaj. W miejscu, gdzie trafiają wszystkie niechciane konie, by na tej ostatniej prostej jeszcze wycisnąć z ich życia worek pieniędzy i o nich zapomnieć.

Dla Budynia nie postarano się o dom, zapewne nawet nie spróbowano go szukać, tylko wraz z nowym dniem, wysłano w ręce handlarza. Mimo swojej urody i oddania człowiekowi, za lata ciężkiej pracy pod siodłem, ograbiono go z prawa do życia. Tyle warty jest dla człowieka świat zwierzęcia, który mu się poświęcił. Oddać i zapomnieć, wyrzucić jak rzecz i odejść. Czasem myślę, że w ludziach jest mniej człowieczeństwa niż w zwierzętach. One by tak nigdy nie postąpiły.

Myślę, że gdybym nie zauważyła tego pyszczka wystającego z okienka obory, to nie wiedziałabym o nim do dziś. Nikt by o nim nie wiedział. Być może właśnie to go uratowało. Ale czy na pewno? Możemy wspólnie spróbować mu pomóc, jednak wiem, że łatwo nie będzie.

Za życie Budynia handlarz w rzeźni dostanie mniej, ale pieniądze są pewne, tu przez to, że musi czekać, domaga się zaliczki. Do wtorku muszę przywieźć 1300 zł, jeśli Budyń ma nie wyjechać najbliższym transportem do rzeźni. Cała jego przyszłość, los i kolejne dni na wolności, dla handlarza warte są 4200 zł. Tyle kosztuje życie Budynia.

Może i Budyń nie przewiezie już dzieci na siodełku, nie pomoże w gospodarstwie czy na polu, ani nie przysłuży się w żaden pożyteczny sposób, ale to na pewno nie jest powód, by go zabijać. Skreślać z listy żywych i skazywać na śmierć. Odbierać marzenia o byciu wolnym i szczęśliwym. Budyń może dać mnóstwo radości samą obecnością, jeśli trafi do mnie lub nowego domu adopcyjnego. Wiem, że mnóstwo ludzi byłoby szczęśliwych tylko z tego, że Budyń jest. Niestety nie wszyscy podzielają to zdanie i odbierają niewinnym zwierzętom prawo do życia. Dziś Budyń wygląda zapewne dalej przez okienko i marzy, by już opuścić to miejsce, ale sam sobie nie poradzi. 

Dlatego z całego serca proszę o pomoc. Podarujmy mu życie i wspaniały dom, niech trudne dni odejdą w zapomnienie, a nie on.

Przekaż darowiznę z imieniem Budyń na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Budyń

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Budynia

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Budyń na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Budyń

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Budynia

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.