Aktualizacja 26.01.2023 – Ocalony dzięki Wam Martin jest już ze mną, a jego życie zaczyna się drastycznie zmieniać. Z otulonej złem handlarskiej komórki, w której spędził ostatnie dni, wszedł na nowe podwórko w którym spędzi resztę życia. Tutaj będzie miał pod dostatkiem opieki, czułości, bezpieczeństwa i mnóstwo wspaniałych przyjaciół. Nie zabraknie mu już nigdy niczego, a największy problem z jakim będzie musiał się mierzyć, to długość trawy na wiosnę. Trzeba będzie pilnować, by nie urosła zbyt długa, ale wierzę że sobie poradzi. 

Dziękuję Wam kochani ogromnie! Kolejny raz udowodniliśmy że da się, tylko wystarczy chcieć. Ratowanie tych niewinnych zwierząt jest trudne, ale potrzebne. Świat można zmienić, wystarczy zacząc od siebie. 

Aktualizacja 20.01.2023 – Kochani, mamy to! Martin żebrak cała kwotę na swój ratunek i tym samym jest już w pełni bezpieczny. Ogromnie dziękuję że nie pozostaliście obojętni na jego krzywdę I już wkrótce dzięki temu będzie on wolny i szczęśliwy. Ja zabieram się za organizowanie transportu, by jak najszybciej go odebrać. Jeszcze raz dziękuję, wkrótce przekażę więcej informacji.

Martin to dla handlarza „śmieć i bezużyteczny darmozjad” Może i nie jest najmłodszy i najpiękniejszy, ale tak jak my, on też chce żyć. 

Aktualizacja 18.01.2023 Kochani, jutro kończy się zbiórka dla biednego Martina. A wciąż brakuje 450 złotych. Chyba nie uda się uratować Martina!

Kwota raty: 450 zł

Termin spłaty: 19.01.2023

Jeszcze przed nowym rokiem, udałam się do handlarza, żeby się ze wszystkiego rozliczyć. Wiedziałam, że już nie ma żadnych zwierząt, a nowe pewnie pojawią się po nowym roku, więc mam chwilkę oddechu, jednak tu się myliłam. Handlarz pokazał mi zdjęcie starszego konia, który właśnie do niego jechał.

Martin, bo tak dałam mu na imię, to spracowany i bardzo wyeksploatowany koń, któremu w życiu nie powiodło się na tyle, by zasłużył na godną emeryturę w świętym spokoju. Musiał na sam koniec trafić niestety pod skrzydła ludzi, którzy chcąc jeszcze zarobić na nim ostatni raz, odesłali go w ręce handlarza koni na rzeź. Dostrzegłam w jego oczach zrezygnowanie, ogromne zmęczenie i poczucie, że tę walkę już przegrał. I nic nie może z tym zrobić. Ropa i ból, jego oczy nie widziały dobra od bardzo dawna.

Martin to nie jest koń, któremu świat chciałby poświęcić więcej czasu. Dla takich jak on czeka tylko brama ubojni. Od taki los zwykłego konia, który musiałby być ze złota, żeby ludzie widzieli w nim coś więcej niż „bezużytecznego darmozjada.” Tak określił go handlarz, pytając, czy biorę, bo przecież ja lubię takie „śmieci”.

Nic gorszego chyba usłyszeć już nie mogłam tego dnia, ale nie dałam się ponieść emocjom, bo nie byłoby już żadnych szans na ratunek dla Martina.

Handlarz wycenił jego życie na 8200 zl. Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy już 7750 złotych, a brakujące ostatnie 450 złotych muszę wpłacić dziś. 

Szczerze mówiąc, w tamtym momencie byłam wściekła, rozdrażniona i już całkiem opadłam z sił, ale kiedy wróciłam, obejrzałam zdjęcia Martina i spojrzałam za okno, na moje stado ocalonych staruszków, siła wróciła. Wiem, po co to robię i wiem, że chcę, aby Martin tez mógł dołączyć do nich. Dlatego dziś przychodzę z prośbą o pomoc dla tego biedaka.

Dajmy mu szansę, może nie jest najpiękniejszy, nie jest najmłodszy, ale tak jak ty czy ja chce żyć I być szczęśliwym. U mnie w schronisku ma szansę przeżyć emeryturę w spokoju i godnych warunkach. Tylko trzeba najpierw go wykupić, pieniędzy na to Martin nie ma, zarobić też nie potrafi. Ale jestem pewna, że gdyby miał taką możliwość, z przyjemnością by to zrobił. Bo w przeciwieństwie do ludzi, zwierzęta nie patrzą na korzyści, a już na pewno nie kosztem niewinnego życia.

Bardzo proszę o pomoc, ratunek Martina byłby pięknym wejściem w nowy rok. I dla niego i dla nas.

Przekaż darowiznę z imieniem Martin na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Martin

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Martina

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Martin na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Martin

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Martin

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.