Aktualizacja – Dziś przychodzę do Was ze złą wiadomością. Ludwik odszedł od nas za tęczowy most. Na zawsze zapamiętam go jako bardzo kulturalnego i poczciwego konia. Po prostu miał w sobie to „coś”… Dziękuję Wam za wsparcie jego życia w ostatnich miesiącach. Były na pewno wyjątkowe. 

Przepraszam że tak długo musieliście czekać na wieści o Ludwiku. Jest on już od kilku dni wśród innych ocalonych koni. Został w pełni spłacony, za co bardzo Wam dziękuję. Bez Was Ludwik dziś byłby tylko wspomnieniem… A dzięki waszej pomocy ma on wszystko czego dotąd mu brakowało i mógł jedynie o tym marzyć. Odwiedził go również weterynarz oraz kowal, by sprawdzić jego stan zdrowia. 

Jeśli masz pytania – proszę o kontakt: Monika 570 666 540

Kochani, nie daliśmy rady uzbierać na spłatę Ludwika. To duży koń, ciężki, kosztuje nie mało. Handlarz dostał zebrane do tej pory 3400 zł i zgodził się poczekać na spłatę do końca miesiąca. To bardzo mało czasu… proszę pomóżcie uratować Ludwika. Jutro mija termin jego spłaty, bardzo proszę o pomoc dla niego. Bez Was się nie uda.

Jeśli masz pytania – proszę o kontakt: Monika 570 666 540

Fundację prowadzę sama, nie mam pracowników ani biura ale mam Was i wierzę, że wspólnie uratujemy Ludwika

Staruszek Ludwik chce żyć

Koszt wykupu i transportu: 8500 zł

Ludwik stał tam bardzo spokojny. Opanowany. Wodził wzorkiem po podwórzu. I choć był uwiązany do rzeźnickiego auta, miał w sobie ufność do ludzi, jaką miałoby niewielu w jego sytuacji. Tego dnia bezwstydnie świeciło słońce. Stary koń wygrzewał w jego promieniach swoje zmęczone ciało mrużąc oczy. Takie słońce to nie jest dobra pogoda na umieranie. To była fatalna pogoda na łzy.

Ludwik to stary, kulawy koń, który cały życie pracował dla ludzi. Przerzucany z jednej pracy do drugiej, latami wykonywał rozkazy ludzi, którzy mieli nad nim władzę. Po latach ciężkiego wykorzystywania nie byli oni skłonni, by podarować mu coś więcej niż cienkie rzeźnickie ostrze kończące życie niechcianych koni.

Długa i ciężka służba, Ludwikowi się nie opłaciła. Nie opłaciły my się ani pokora ani uległość. Przez brak odpowiedniej opieki i regularnych wizyt weterynarza nabawił się on szeregu dolegliwości. Kuleje, ponoć bardzo długo, więc nie znajdzie miejsca nigdzie, gdzie trzeba pracować, by żyć. Kiedy przy nim stałam, nie czuł lęku, widać, że bardzo chciał zwrócić na siebie uwagę, ale i nie być w tym zbyt nachalny. W sytuacji, w której się znalazł to zapewne bardzo trudne być tak spokojnym. On już zrozumiał, że nie ma ucieczki, poddał się i zaakceptował swój los. Wiedział, że nie ma szansy, by siebie samego uratować, nie ma po co walczyć, skoro i tak go złapią i zaprowadzą do rzeźni.

Ludwikowi życie minęło na pracy, nie sądzę, żeby doświadczył kiedyś wolności i spokoju. Jeśli pomożecie podarować mu życie, u mnie mu tego nie zabraknie. Pośród innych koni, które kiedyś, tak jak on, zostały skazane, czeka miejsce, w którym będzie bezpieczny.  

 

 

Mam czas do 20 czerwca, by uzbierać aż 8500 złotych wraz z kosztami transportu do mojej fundacji. Proszę Was dziś o pomoc w ocaleniu Ludwika, który latami pracował na to być coś mieć, a jednak został z niczym.

Dla konia, który oddał wszystko, co miał dla ludzi, którzy tego nie byli warci. Dla ludzi, którzy nie planowali, by Ludwik otrzymał nagrodę za swoje posłuszeństwo i oddanie.  
Dziś jedyną nadzieją na ratunek dla Ludwika jesteś Ty i ja. Pomóż proszę.

Przekaż darowiznę z imieniem Ludwik na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

LUDWIK

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Ludwika

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJEMY ZA POMOC
POTRZEBNA PILNA POMOC
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.