Aktualizacja 23.08.2022 – Uratowana w zeszłym tygodniu Łatka pojechała bezpośrednio do adopcji pod Tucholę, gdzie już jest trochę moich koni. Odwiedziłyśmy ją w weekend z Basią, żeby zobaczyć czy wszystko u niej dobrze. Jak widać na zdjęciach brzuszek Łatki już urósł. Był u niej weterynarz zbadać ją. Łatka jest w dobrej kondycji i czekamy na źrebaczka. Trochę to może jeszcze potrwać, bo klacze chodzą w ciąży ponad 11 miesięcy, a ten brzuch jeszcze nie ciągnie się po ziemi. 🙂

Łatka została też wykąpana i rozczesana i od razu wygląda jak piękna kobieta w ciąży. Z całego serca dziękuję Wam za pomoc w uratowaniu Łatki.

Dziękuję podwójnie, bo uratowaliście dwa życia.

Aktualizacja 19.08.2022 – Dziękuję to mało, by wyrazić moją wdzięczność! Udało się zebrać całą kwotę na wykup! Łatka będzie żyła, a to wszystko dzięki Wam! Z całego serca dziękuję w swoim oraz Łatki imieniu! Niebawem więcej informacji oraz zdjęcia, zachęcam do śledzenia strony!

Łatkę zaźrebiono przed sprzedażą do handlarza. Ona i jej nienarodzone dziecko, niebawem mają umrzeć…

Koszt wykupu i transportu: 9200 zł

Termin spłaty: 19.08.2022 

Aktualizacja 18.08.2022 Kochani, jutro muszę zapłacić brakujące 700 złotych. Już tak niewiele brakuje, żeby uratować źrebną Łatkę. Błagam o pomoc!

Aktualizacja 12.08.2022 -Kochani, dziękuję za pomoc. Mamy potrzebną zaliczkę, którą już wpłaciłam handlarzowi, a pozostałą część kwoty, muszę donieść do 19 sierpnia. Proszę dalej o wsparcie dla Łatki. Mamy tydzień czasu, by sprawić że jej życie potoczy się inaczej, niż zakładano…

Aktualizacja 11.08.2022 Kochani, dziś do końca dnia muszę zapłacić zaliczkę za źrebną Łatkę. Żeby się udało muszę jeszcze uzbierać 500 zł. Jak się nie uda to Łatka jutro pojedzie do rzeźni. Błagam o pomoc!!!

To już chyba jakaś plaga. Kolejna zaźrebiona klacz stoi u handlarza w oczekiwaniu na transport do rzeźni. Za bardzo to po niej tego nie widać ale handlarz zarzeka się że źrebna. Wie, że ułatwi mi to decyzję czy walczyć o jej życie. Patrzę w wystraszone oczy Łatki. Podchodzę i delikatnie głaszczę jej chrapy. Zaczyna cichuteńko rżeć, tak jakby błagała mnie o pomoc. W moich oczach kręcą się łzy. Odwracam twarz od handlarza. Nie, żebym się wstydziła. Po prostu boję się żeby nie podwyższył ceny jak się zorientuje że mi na niej zależy.

Łatka stoi uwiązana na krótkim sznurze, tak by nie mogła odwracać głowy w praktycznie żadnych kierunku. Boks o rozmiarach 3 metrów kwadratowych krępuje jej ruchy tak, że w zasadzie nie rusza się z miejsca. W takich warunkach spędziła z pewnością co najmniej kilka dni…

Łatka to wiejski koń, którego przywiozła starsza Pani ze swoim dorosłym synem. Co prawda to ona była jej właścicielem, ale syn mocno nalegał, żeby ją sprzedać, a mamę zabrać ze wsi do dużego miasta. Ponoć syn Łatkę zaźrebił żeby była cięższa przed sprzedażą, bez wiedzy swojej matki. Niestety starsza Pani nie zauważyła, że Łatka spodziewa się maleństwa, a o tym fakcie poinformował ją dopiero handlarz, gdy ta już podpisała umowę.

Zapewne przeżyła wielki szok, w końcu Łatka była z nią od źrebaka, a została w ten sposób oszukana przez najbliższe osoby. Nie wiem, czy starsza Pani również miała świadomość, gdzie oddaje Łatkę, Jej syn wyczuł z pewnością interes i w porę wykorzystał szansę, na której stracić miała tylko Łatka. O pieniądzach tutaj rozmawia się w pierwszej kolejności, a o godności zapomina.

Za zaźrebioną Łatkę handlarz życzy sobie 9200 zł. Termin spłaty zaliczki ustala na 11 sierpnia tego dnia muszę dać 3000 zł. Co moge powiedzieć? Nic. Oczywiście się zgadzam. W grę wchodzą dwa życia, z czego jedno jeszcze nienarodzone…

Kochani, działać trzeba szybko, mamy bardzo mało czasu a kwota jest duża. Niestety bez Was sobie nie poradzę, jeśli ma się udać to tylko dzięki Wam. Już nie raz pokazaliście swoją wielką moc, która uratowała już wiele istnień, ich by dziś nie było. Nikt by o nich nie pamiętał, każde byłoby tylko wspomnieniem.

Bardzo proszę o pomoc dla Łatki i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Sprawmy by ta starsza klacz, miała jeszcze szansę odchować w bezpiecznym miejscu swoje maleństwo i obserwować jak dorasta pod jej okiem. Podarujmy im prawdziwe życie, one nie muszą umierać.

Przekaż darowiznę z imieniem Łatka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Łatka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Łatkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJE ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Łatka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Łatka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Łatkę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.