01.06.2022 Kochani, proszę o pomoc dla Laury. Nie udało jej się spłacić w pierwszy terminie, handlarz zgodził się poczekać jeszcze chwilę ale już 3 czerwca będzie trzeba za nią zapłacić. Na tą chwilę nie ma na to żadnej szansy. Uzbierana kwota 3000 zł nie wystarczy na rozliczenie się za Laury życie.
Bardzo proszę o wsparcie. Nie będzie kolejnego terminu.

Jeśli masz pytania – proszę o kontakt: Monika 570 666 540

Fundację prowadzę sama, nie mam pracowników ani biura ale mam Was i wierzę, że wspólnie uratujemy Laurę. 

25.05.2022 Sytuacja Laury jest bardzo zła. Zbiórka idzie wolno. Bardzo wolno. Wczoraj w ostatniej chwili weszła wpłata, dzięki której mogłam podjąć rozmowy. Dostaliśmy na spłatę Laury kilka dni dodatkowo, ale tu już nie da się nic więcej wynegocjować. 3 czerwca muszę za konia rozliczyć się do końca. Proszę z całego serca o pomoc. Bez Was nie dam rady jej spłacić.

Laura była „problemem” więc skazano ją na śmierć! 

Koszt wykupu i transportu: 9100 zł

 

I znów nastał kolejny dzień. Dla ciebie. Dla mnie to tylko kolejny dzień, w którym zapewne nic niezwykłego się nie wydarzy. Jak zwykle każdy wypełni swoje obowiązki, odprowadzi dzieci do szkoły, po południu skończy pracę, a wieczorem po kolacji obejrzy film w towarzystwie rodziny. Ot kolejny zwykły dzień. Jednak nie dla wszystkich takie dni jak te są zwykłą rutyną. Bo w takie zwykły dni jak te, wiele niewinnych istnień cierpi lub walczy o swoją przyszłość i życie. W takie dni jak te, wiele z nich je traci na zawsze w ubojni pod nożem rzeźnika.

 

W te zwykle dni wypełnia się wyroki, zabiją niewinne zwierzęta, przez chęć zarobku, upokorzenia i pozbycia się problemów w jak najszybszy sposób. Laura trafiła tu zaledwie kilka dni temu. Jako koń, który jest energiczny, trudny do opanowania i zdecydowanie zbyt żywy, ciężko było jej znaleźć swoje miejsce na ziemi. Zawsze niechciana, sprzedawana z miejsca na miejsce, jak najgorszy śmieć, nikt nie potrafił jej dać czasu ani miłości, o którą tak zawsze zabiegała. Nikt, więc ostateczna decyzja została podjęta, a Laura została skazana na śmierć, by jak najszybciej zapomnieć. Bo konie będące problem ubija się w ubojni.

Długo szukałam dla niej kupca bądź osoby, która byłaby zainteresowana jej adopcją. Stała Laura, czas leciał, rosły kilogramy no i cena. Nikt nie chciał konia z problemem, bo czasy są takie, że ma być szybko, łatwo i przyjemnie. A to, co zepsute się wyrzuca, nie naprawia. W ostatniej chwili, gdy handlarz postawił mi ultimatum, że albo biorę i spłacam w ciągu 3 tygodni, albo wiezie na ubój, znalazła się osoba, która ma możliwość zapewnienia jej właściwej opieki. Teraz potrzebuję Waszej pomocy, Laurę trzeba spłacić. Potrzeba 9100 zł, by za nią zapłacić. By ocalić i pokazać nowe życie, to prawdziwe, Laura ma czas do 25 maja. To dla niej jedyna nadzieja i szansa, by mogła jeszcze spojrzeć na świat i nauczyć się go od nowa. Jedyna nadzieja by poznała ludzi od drugiej strony, tej lepszej.

Proszę Cię dziś o pomoc dla Laury. Wierzę, że wspólnie możemy sprawić, że jej życie nie skończy się tak szybko. By i dla niej kolejne dni, mogły być po prostu zwykle, a ona sama rozkoszowała się codziennością i wolnością. Proszę, podaruj Laurze życie, ona na to zasługuje, teraz może liczyć tylko na Ciebie.

Ratuję Laurę

wybierz kwotę

lub

PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com

Dokonaj darowizny z imieniem

Laura

na konto

PKO BP: 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

Fundacja "KONIKI MONIKI"
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

Wyślij SMS o treści

KONIE

na numer 7420
(koszt 4,92zł)

na numer 7928
(koszt 11,07zł)

Regulamin tapet
DZIĘKUJEMY ZA POMOC
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.