06.05.2022 Bardzo dziękuje! Jest cała kwota na spłatę Wektora, koń na pewno nie pójdzie na rzeź.
Dziękuje z całego serca za wsparcie dla niego. To młody, łagodny koń do którego nie uśmiechnął się wcześniej los. Teraz już nic mu nie grozi, bo uznaliście, że warto go ocalić.
Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do oglądania zdjęć Wektora.

 

04.05.2022 To już ostatni moment by ocalić Wektora, Zostały ostatnie godziny na pomoc. Niestety nadal brakuje by podarować mu życie. Potrzeba jeszcze 960 zł, a czas już się kończy. Kolejnego terminu na spłatę konia też nie dostanę. Z całego serca proszę o pomoc dla niego. Staram się ratować konie w potrzebie ale sama nie dam rady. Proszę o wsparcie.

29.04.2022 Dla Wektora nie ma prawie żadnych wpłat. Dałam tyle co udało się na niego zebrać ale handlarz już wydzwania po pieniądze. Muszę się za niego rozliczyć 5 maja najdalej. Bardzo proszę o pomoc. Bez Państwa nie ma szansy na ratunek.

Nikt go nie chciał, więc sprzedali Wektora handlarzowi końmi na rzeź. Prosimy o ratunek.

Koszt wykupu: 8200 zł

Wektor mógłby być przyjacielem człowieka.
Mógłby, ale nic z tego nie wyszło. Bo choć Wektor czekał i czekał, żaden przyjaciel się po niego nie zgłosił. Jego zdjęcia wielokrotnie zasilały portale z ogłoszeniami, bo tam, gdzie się też nikt go nie chciał. Trudno nam dziś powiedzieć czemu Wektor mimo ogłoszeń, nie trafił na swojego człowieka, wiadomo tylko tyle w końcu właściciele sprzedali niechcianego konia  handlarzowi żywcem. Czy koń ma jakieś wady, że nie znalazł nabywcy? A może po prostu jak większości skazanych na rzeź koni, omijało go szczęście.

Wycofany, wystraszony, bojący się ludzi i innych koni. Takim jak Wektor bardzo ciężko jest czekać na śmierć. Przeraża je każdy załadunek koni. Drżą, gdy ociężale zaskrzypią wrota obory. Wpadają w panikę, gdy kopyta walą o rzeźnicki trap zwiastując zbliżający się koniec. Delikatny, wrażliwy, niepasujący nigdzie. I niechciany.


Wektor u rzeźnika przez ponad miesiąc ogląda dramaty koni. Zestresowany słabo je wiec słabo tyje. Ratuje mu to życie. Choć na chwilę. Przez te kilka tygodni staraliśmy się znaleźć kogoś kto go kupi i zabierze ze sobą. Przyjeżdżali, oglądali, cmokali, każdy wybrzydzał. Że krzywy, a że walach, ze wystraszony i jakiś taki dziwny. Że brzydki, że mały, że nie taki. Dla nikogo Wektor nie był wystarczająco dobrym koniem by zechciał podarować mu życie. Nikt nie chciał stać się jego zechciał by stał się jego przyjacielem.

Handlarz nie chciał go dłużej trzymać ani karmić. My nie chcieliśmy z Wektora zrezygnować. Wpłaciliśmy zadatek, wierząc, że pomożecie i koń pojechał do zaprzyjaźnionej stajni. Mamy czas do końca kwietnia na zapłacenie za jego życie 8200 zł. Tyle kosztuje ocalenie Wektora. Podarowanie życia koniowi, który nie był wystarczająco dobry by ktoś zechciał go kupić.

Wektor jest młody, ma całe życie przed sobą. Będzie je miał, jeśli pomożecie go spłacić.
Prosimy o pomoc dla niego.

Ratuję Wektora

wybierz kwotę

lub

PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com

Dokonaj darowizny z imieniem

WEKTOR

na konto

PKO BP: 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

Fundacja "KONIKI MONIKI"
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

Wyślij SMS o treści

KONIE

na numer 7420
(koszt 4,92zł)

na numer 7928
(koszt 11,07zł)

Regulamin tapet
DZIĘKUJEMY ZA POMOC
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.