Wieś. Biegający luzem beżowy pies. I samochód. Beżowy nie miał szans w starciu. W tym samym momencie, w którym usłyszał pisk opon, poczuł rozdzierający ból w boku i zaczął koziołkować… Potem nie pamięta już nic. Nikt nie wie, ile czasu leżał na poboczu drogi.Ocknął się w obcym miejscu, wśród obcych ludzi, na chłodnych kafelkach. Był obolały i przerażony, ale nie mógł się podnieść, nie mógł uciec. Skowyczał tylko z bólu i choć widział jak przez mgłę, kłapał zębami w powietrze w poczuciu lęku i zagrożenia.Beżowy to pies z wypadku. Wykonano badanie RTG, USG i badanie krwi. Stan ogólny słaby. Zdiagnozowano złamanie miednicy, podejrzenie pęknięcia pęcherza moczowego, rozległe krwiaki, obrzęki, przerwanie ciągłości skóry.

Po opracowaniu i opatrzeniu ran podano leki i płyny, pies pozostał na obserwacji w celu ustabilizowania stanu ogólnego. Po 4 dniach leczenia przeprowadzono zabieg osteosyntezy trzonu kości biodrowej. Pies wybudził się prawidłowo.Za kolejne 14 dni zalecone jest kontrolne badanie RTG w znieczuleniu i – jeśli wszystko będzie w porządku – zdjęcie szwów. Beżowy otrzymał także skierowanie na badanie echo serca ze względu na niedomykalność zastawki dwudzielnej.

Kochani, walczymy o życie tego małego, beżowego pieska. On nie ma nikogo, nikt go nie szuka, nikt się o niego nie upomina. Ta walka będzie słono kosztować. Lekarze oszacowali koszt zabiegów i opieki na około 4500 zł. Serdecznie prosimy Was o wsparcie!Fundacja Koniki Moniki to młodziutka fundacja, bez dotacji, dopłat i bogatych sponsorów, dlatego taka kwota przekracza nasze aktualne możliwości. Nie mając rezerwy funduszy, nie planowaliśmy nowego podopiecznego. Życie jednak chciało inaczej… Bez Waszego wsparcia nie damy rady ratować beżowego pieska. Dlatego błagamy Was o grosik!

Zdjęcia USG

Link do zbiórki:


Przekaż Darowiznę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post

Leave A Comment

5 × dwa =

Cart

Brak produktów w koszyku.