Aktualizacja 10.02.2024 – Wielu z Was pytało o Tolę, więc jest! Nasza królewna dotarła bezpiecznie i jest już po kwarantannie, odwiedził ją rownież kowal oraz weterynarz.
 
W blasku słońca prezentuje się naprawdę cudownie. Dziękujemy Wam kochani za to, że zechcieliście wesprzeć ją w tym trudnym czasie. Dzięki Wam całe zło już za nią i może być pewna, że nigdy już nikt jej nie zechce wysłać do rzeźni. Podarowaliście jej cudowne życie, przed nią już tylko same dobre chwile i piękne momenty, w których nie zabraknie miłości i dobrych ludzi. Warto o to walczyć, nawet kiedy na drodze staje wiele przeciwności losu. Dziękuję w imieniu swoim oraz Toli i życzę Wam spokojnego weekendu!❤️
 
 
421049603_1380351135935646_8504701260062321070_n

Aktualizacja 30.01.2024 – Kochani, wspaniała wiadomość na sam początek dnia! Tola uzbierała całą sumę na swój wykup! Sama nie wierzyłam, że damy radę, dlatego uprosiłam handlarza o rozłożenie płatności na raty. Ale wy jak zwykle nie zawiedliście, brak mi słów, by okazać Wam moją wdzięczność… Ja teraz umówię transport na jak najszybszy termin i kiedy tylko Tolusia dojedzie, poinformuję Was. Jesteście niesamowici, należą Wam się ogromne brawa!

To cud! Tola uzbierała całą sumę na wykup! 

Termin spłaty zaliczki mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 0 zł

Termin spłaty: 29.01.2024

Aktualizacja 29.01.2024 – Kochani, z końcem ubiegłego tygodnia uratowaliście Oskarka, choć wydawało się to niemożliwe. Do tego przed terminem spłacone zostały dwie siostry – Dosia i Dyzia – dziewczynki są już u mnie w stajni, jestem Wam ogromnie wdzięczna za pomoc. Tak dużo dobra dostały od Was te biedne zwierzęta, bardzo bym chciała, aby i Toli się udało.

Dzisiaj jest termin rozliczenia za Tolę. Do spłaty pozostało 4900 zł. Handlarz zgodził się poczekać jeszcze kilka dni, ale postawił warunek, że dziś muszę mu dać kolejną ratę – 2400 zł. Potrzebujemy zebrać 950 zł do wieczora, bo tyle brakuje, by tę ratę zapłacić. Bardzo proszę o pomoc dla Toli. Ta biedna klacz może liczyć tylko na nasz gest, na naszą pomoc.  Jeśli możecie, pomóżcie uzbierać brakujące pieniądze.

Monika

U handlarza widziałam je razem, staruszkę Tolę i jej młodą córcię, która tuliła się niewinnie do swojej mamy, w obawie przed jutrem. Obie z wyrokiem śmierci. Godzinami myślałam, jak im pomóc, co zrobić, żeby je ocalić, i czy moje możliwości nie są już na granicy. Zadzwoniłam do handlarza, by spróbować się dogadać. Poprosił mnie, bym przyjechała na miejsce.

Tola stała tam już wtedy sama, bez swojej córki. Handlarz powiedział, że młodą wzięli ludzie do jazdy oraz hodowli, a starej nie chcieli, bo na co im trup, którego trzeba tylko utrzymywać. To takie oczywiste… Nie była potrzebna, więc została spisana na straty. Nie dała się zaźrebić, nie miała czego dać w zamian za swoje życie, nikomu nie zależy na starszej klaczy, która byłaby już jedynie „ozdobą”.

Smutek i żal wylewał się z jej oczu. Czasem wzrok zwierzęcia, które wie, że niebawem umrze, jest nie do udźwignięcia. Przynajmniej dla mnie, bo dla wielu nadal to tylko nic nieznaczące spojrzenie worka z mięsem. Worka, który tak samo, jak my, czuje, kocha i chce być kochanym. Strata po córce, której już nigdy nie zobaczy, przytłacza ją prawdopodobnie bardziej, niż sam fakt, że niebawem trafi do rzeźni. Ilość dramatu, jaka wydarzyła się w jej życiu, w tak krótkim czasie jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie chcę wyobrażać sobie, co musi czuć i jak bardzo jest jej ciężko. Rozumiem ją jako matka, która nie potrafiłaby unieść tego sama.

Tola ma trafić do rzeźni niebawem. Handlarz stwierdził, że skoro już zarobił na jej córce, to nie ma na co czekać, bo i tak nikt nie kupi Toli, która nie ma przecież nic do zaoferowania. Po krótkiej wymianie zdań zgodził się poczekać na spłatę kilka dni i przetrzymać Tolę, pod warunkiem że dostanie do 22 stycznia dam 2400 zł zaliczki. Cały dług, jaki ta biedna klacz ma wobec handlarza to aż 7900 zł. Kolejny raz nogi ugięły mi się pod ciężarem tych słów, ale przecież jak nic nie zrobię, to nie dowiem się, czy było warto i czy Tola miała szansę na inne życie. Muszę spróbować i zrobię wszystko kolejny raz, by ocalić skarcone przez ludzi zwierze.

Moi drodzy, wiem, że nie macie być może już sił i kolejny apel jest przytłaczający. Rozumiem to, bo ja również mierzę się z tym codziennie, ale widok ocalonych zwierząt, które do tej pory odzyskały dzięki naszej pracy życie, jest nie do zastąpienia. To utwierdza mnie, że warto walczyć o każde istnienie i życie, które człowiek tak łatwo może zniszczyć. Dlatego dziś jestem tutaj ponownie, by prosić Was o pomoc. Dla Toli, której świat zabrał wszystko, co miała najcenniejsze. 

Proszę, jeśli możecie dołączcie do jej ratunku.

Przekaż darowiznę z imieniem TOLA  na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

TOLA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Tolę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.