Aktualizacja 17.03.2023 – Jeszcze przed końcem tygodnia odebraliśmy Szaraczka od handlarza. Nie próżnowaliśmy z czasem, skoro tak szybko udało się zebrać środki na jego wykup, to priorytetem było odebranie go równie szybko.
 
Szaraczek przyjechał i już zaczyna się zadomawiać. Jest delikatnie zdezorientowany całą sytuacją i nie pewnie jeszcze stawia kroki, choć mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni, kiedy pozna całe towarzystwo i się zaaklimatyzuje. Kochani, kolejny uratowane życie, które już więcej nie doświadczy bólu i cierpienia. Obiecuję, że zapewnię Szaraczkowi najlepsze warunki, jakie mógłby sobie wyobrazić. Pokochamy jak własne i z czasem na pewno się do nas przekona! 💖
 
W weekend odwiedzi go weterynarz i kowal, po czym będzie musiał poznać resztę prezesury. 🐴 Mania i Józio już czekają za płotem, by pokazać Szaraczkowi, że życie może być piękne…☀🌿🌅
 
 

Aktualizacja 16.03.2023 – Kochani, dzięki waszemu wsparciu, udało się zebrać pełną kwotę dla Szaraczka przed czasem! Dziękuję Wam serdecznie! Ja zabieram się za organizowanie transportu, by jak najszybciej go zabrać i zadbać o jego bezpieczeństwo. Otrzymał on od Was bilet do lepszego życia… W którym strach i ból już nigdy go nie dotkną. Dziękujemy! 

Uratowaliście Szaraczka! Dziękujemy!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota:  2100zł 

Termin spłaty: 16.03.2023

Aktualizacja 15.03.2023 – Dziękuję Wam serdecznie za wsparcie dla osiołka. Zebraliśmy więcej niż umówiłam się z handlarzem, co mnie bardzo cieszy i jestem Wam ogromnie wdzięczna. Kolejny termin mija już jutro i muszę donieść brakujące 2100zł. Tak niewiele już dzieli Szaraczka od wolności… Bardzo proszę o pomoc. 

Aktualizacja 14.03.2023 – Moi Drodzy, tego biednego osiołka wczoraj znalazłam u handlarza. Jest potwornie przerażony, myślę że handlarz się nad nim znęca. Szaraczek boi się nawet spojrzeć w jego stronę. Jestem bezradna w tej sytuacji. Mogę liczyć tylko na Waszą pomoc. Dziś muszę wpłacić 700 złotych zaliczki. 

Szaraczek stoi w miejscu jak skamieniały. Handlarz z całych sił ciągnie za rzeźnicki sznur, jakby chciał mu urwać głowę. Lecz powróz tylko się napina a wystraszony osiołek stoi jak wryty.

Zapiera się przerażony swoimi małymi kopytkami w warstwie odchodów. Cały się aż trzęsie ze strachu. Już powoli opada z sił i handlarzowi udaje się go przeciągnąć pół metra.

Stoję w drzwiach stodoły przerażona tak samo jak ten mały osiołek a po moich policzkach płyną łzy. Dlaczego ten podły człowiek tak się znęca nad Szaraczkiem? Przecież widzi jaki on jest przerażony. Spojrzałam na świecące się oczka handlarza i nagle mnie oświeciło. Jemu sprawia przyjemność terroryzowanie i znęcanie się na zwierzętami. Uwielbia widzieć strach w ich oczach. Myślę, że te biedactwa musiały doświadczyć przemocy. Widać to po ich zachowaniu, jak robią uniki jak przed ciosem, przymykają oczy i odwracają swoje. Jak się trzęsą na sam widok handlarza.

Podchodzę powoli do Szaraczka, tak żeby go jeszcze bardziej nie stresować. Wciąż cały się trzęsie i odwraca głowę. Przytulam go leciuteńko i szepczę mu cicho do ucha. Osiołek spogląda na mnie nieśmiało i wkłada mi łepek pod pachę. Teraz dobrze czuję przechodzące po jego ciele dreszcze.

Kochani, pomóżcie mi zabrać tego biednego osiołka. Tam u handlarza Szaraczek codziennie przechodzi piekło. A na koniec tygodnia jest zaplanowany transport do rzeźni.

Handlarz widział jak płakałam nad tym biedactwem i kazał mi dziś przelać 700 złotych zaliczki. Nic nie mogłam zrobić. Błagam o pomoc!

Przekaż darowiznę z imieniem SZARACZEK na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

SZARACZEK

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Szaraczka

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Szaraczek na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

SZARACZEK

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Szaraczka

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.