Aktualizacja 03.11.2022 – Śnieżka uwielbia odpoczywać i praktycznie całe dnie spędza na drzemce, na przemian z pałaszowaniem sianka. Bardzo mnie cieszy widok zadowolonej z aktualnego życia ośliczki, która całe życie spędziła w złych warunkach. Strata po maleństwie jeszcze jej nie opuściła i czasami widzę jak ogarnia ją smutek i żal po dziecku, które straciła w złych okolicznościach. Jednak razem z Basią staramy się, by nie cierpiała i zapewniamy jej najlepsze warunki. Reszta osiołków bardzo polubiła Śnieżkę, nie dochodzi między nimi do zgrzytów, a wręcz przeciwnie, czasem wspólnie leżą i odpoczywają od codziennych obowiązków.

Dziękuję Wam za podarowanie życia Śnieżce, dziś ta piękna ośliczka ma wszystko, czego całe życie jej brakowało. Lecz jej serce wciąż pozostaje złamane…

Aktualizacja 24.10.2022 – Śnieżka jest już ze mną. Bidulka dopiero się odnajduje w nowym otoczeniu jednak jest bardzo miła w stosunku do innych zwierząt. To bardzo sympatyczna ośliczka i pięknie umaszczona. Teraz musi zająć się głównie jedzeniem, żeby nabrać więcej kilogramów i się zaokrąglić. 

Niebawem odwiedzi ją weterynarz i przebada całą, żeby sprawdzić czy nic ją nie boli, ani nic się złego nie dzieje z jej zdrowiem, a potem dołączy do reszty stada.

Dziękuję Wam za zaufanie i podarowanie życia Śnieżce!

Śnieżce pękło serce z rozpaczy i chce już umrzeć. Kilka dni temu, podczas porodu straciła swoje oślątko… 

PILNE! Jutro ostateczny termin.

Koszt brakująca kwota: 1300 zł

Termin spłaty: 21.10.2022

Aktualizacja 22.10.2022

Kochani, dzięki Waszej szybkiej pomocy udało się uratować Śnieżkę w ekspresowym tempie. Pieniądze już przekazałam handlarzowi i organizuję jej transport. Z całego serca dziękuję za okazaną pomoc.

Aktualizacja 20.10.2022

Kochani, z całego serca dziękuję za pieniądze na zaliczkę. Przekazałam je handlarzowi. Jutro muszę dopłacić resztę. Zostało już bardzo mało czasu. Bardzo proszę nie zostawiajcie jej samej. 

Śnieżce pękło serce z rozpaczy i chce już umrzeć.
Kilka dni temu, podczas porodu straciła swoje oślątko.

Maluszek zaraz po urodzeniu nie mógł złapać oddechu, wił się w sianku i przebierał kopytkami niezdarnie. Błagalnym wzrokiem wpatrywał się w mamę i próbował ją wołać. Lecz z maleńkiego pyszczka nie wydobywał się żaden dźwięk. Tylko z wytrzeszczonych oczek płynęły łzy. 

Zrozpaczona Śnieżka nie wiedziała co robić, zaczęła lizać swojego maluszka i potrząsać go kopytkiem z nadzieją, że złapie oddech. Lecz to nie pomagało. 

Zaczęła wtedy biegać rozszalała, bo boksie i kopać w drzwi z nadzieją, że obudzi handlarza, a on coś pomoże. Niestety handlarz spał pijany w swoim barłogu. A nawet jakby nie spał to i tak nie kiwnąłby nawet palcem, żeby pomóc maleńkiemu oślątku.
Dzieciaczek słabł z chwili na chwilę, jego pyszczek zrobił się czerwony, jego ruchy robiły się coraz wolniejsze. Ostatni raz spojrzał zamglonymi oczami na mamę i umarł.

Śnieżka stanęła w miejscu, nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Swoimi chrapkami dotknęła nieruchomego niemowlaka, raz, drugi, trzeci. Potrząsnęła go pyszczkiem i polizała. Resztką nadziei myślała, że się zaraz obudzi.
Lecz nic takiego się nie wydarzyło. Oślątko leżało nieżywe w sianku. Jego ciało było dziwnie powykrzywiane. Wtedy Śnieżce pękło serce.

Taką ją wczoraj znalazłam. Stała w kącie nieobecna i nie reagowała na nic.
Nie do wyobrażenia dla mnie jako mamy Basi jest, jak musiała cierpieć, bezsilnie patrząc, jak jej maluszek umiera. 

Życie Śnieżki jest warte 3300 zł. Wpłaciłam już 2000 zł zaliczki. Resztę muszę mu donieść jutro.

Pomóżcie mi zabrać ją do moich osiołków.

Wiem, że nic jej nie przywróci dziecka, ale może trochę złagodzi ból.

Przekaż darowiznę z imieniem Śnieżka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Śnieżka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Śnieżkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Śnieżka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Śnieżka

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Śnieżkę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.