Głodujące zwierzęta z Chersonia pilnie potrzebują ratunku. Ponad 700 psów i kotów nie przetrwa tej wojny bez naszej pomocy.

PILNIE POTRZEBNA KARMA DLA ZWIERZĄT

SZYKUJEMY DUŻY TRANSPORT.  BĘDZIE JECHAŁ DOSTAWCZY SAMOCHÓD Z POMOCĄ DLA ZWIERZĄT Z CHERSONIA. BARDZO PROSIMY O PACZKI Z KARMĄ DLA PSÓW I KOTÓW (MIĘKKA I SUCHA) . POTRZEBNE SĄ  RÓWNIEŻ TRANSPORTERY  ORAZ SMYCZE I OBROŻE DLA ZWIERZĄT, KTÓRE BĘDĄ SUKCESYWNIE SĄ EWAKUOWANE ZE SCHRONISKA

ADRES DO WYSYŁKI
F
UNDACJA KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22
26-720 Zawada Nowa

TAM PANUJE OGROMNA BIEDA. ZWIERZĘTA NIE MAJĄ CO JEŚĆ, JEST PROBLEM ZE ZDOBYCIEM CZEGOKOLWIEK. BARDZO PROSZĘ O KAŻDĄ POMOC. DLA TYCH ZWIERZĄT JESTEŚMY JEDYNĄ SZANSĄ.

Jeśli masz pytania, zadzwoń Monika Olechnowicz – tel 570 666 540

Od początku wojny wspieramy ukraińskie schronisko Szansa z objętego walkami obwodu chersońskiego. Schronisko Szansa zostało założone przez Panią Anhelinę i jej męża ponad 10 lat temu. Ratują zwierzęta. Te zdradzone przez ludzi i wyrzucone na ulice jak zbędne śmieci, te potrącone przez samochody, te katowane i bite przez oprawców, te, którym śmierć zajrzała w oczy. Każdy z nich dostaje swoją Szansę.

 

Schronisko prowadzi dwa oddziały, jeden w Chersoniu, drugi tuż obok, w Oleszkach. Uratowali tysiące istnień, a pod bezpośrednią opieką mają ponad 700 zwierząt. Schronisko Szansa nigdy nie miało żadnych dotacji, utrzymywali się wyłączenie dzięki darczyńcom wrażliwym na krzywdę zwierząt. Ten rok to dla Szansy cios za ciosem. W połowie lutego zmarł mąż Pani Anheliny, a chwilę później wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Ci, co oglądają wiadomości, wiedzą, że w obwodzie chersońskim – gdzie znajduje się schronisko, od początku trwania wojny jest piekło. W mieście toczą się nieustająco walki. Nad schroniskiem latają rakiety, wielu członków rodzin i znajomych zginęło, wielu uciekło, ratując życie. W schronisku została Pani Anhelina i jedna wolontariuszka. Wspólnie z córką Pani Anheliny organizują, jak tylko mogą, jedzenie dla zwierząt. Ale w Chersoniu jest dramat. Nie ma prądu, gazu, jedzenia dla ludzi. W sklepach nie ma już nic. Zwierzęta dostają głodowe porcje ledwo starczające, by nie umrzeć. Nie ma korytarza humanitarnego, nie da się dowieźć karmy, jedyna szansa to pieniądze, dzięki którym opiekunki mogą kupować jakiekolwiek pokarm dla tych biednych zwierząt. A zwierząt przybywa. Pod opiekę tych wspaniałych kobiet trafiają kolejne psy i koty. Przyganiają te porzucone przez uciekających ludzi. Ratują i leczą wiele zwierząt, które doznały obrażeń w wyniku działań wojennych. Ale bez wsparcia z zewnątrz one nie mają żadnej szansy na ocalenie ani siebie, ani swojej zwierzęcej rodziny.
Posłuchajcie….

Codziennie marzymy, aby nasz post zacząć od słów to już koniec, ale… dziś jest kolejny dzień wojny i nadal nic się nie zmieniło, Chersoń nadal jest pod okupacją. A my i nasze zwierzęta nadal żyjemy w ciągłym strachu, horrorze bez wiedzy co przyniesie jutro.
Od początku robimy, co możemy. Od pierwszych minut wojny ani na sekundę nie opuściliśmy naszego schronu, mieszkają tam wolontariusze, a my dołożymy wszelkich starań, aby ich chronić i ratować do ostatniego dnia wojny. Ale nasze zwierzęta są bardzo przerażone. Po każdym wystrzale, każdym dźwięku wybuchów, nawet tych odległych, przechodzą horror i każdy z nich przeżywa koszmar.
To jest Lexi i to, co widzicie na filmie, to co wojna, zrobiła z małą dziewczynką. W wyniku ciągłych wybuchów (które czasami zdarzyły się bardzo, bardzo blisko) Lexi załamała się psychicznie Na filmie Lexi je jedzenie z budy, bo jeśli wrzucisz jedzenie do miski, to ona tak się denerwuje, że dostaje ataku padaczki, rzuca nią to w różne strony. Leczymy dziewczynkę i staramy się zrobić wszystko, aby złagodzić stan Lexi, ale ślad traumy i tak pozostanie…

Dzięki naszym zwierzętom mamy siłę do życia, mimo tego, co się dzieje! Ono bardzo potrzebują nas, jesteśmy ich jedynym domem, jesteśmy tymi, którym oddają całą swoją miłość, a zamian jesteśmy gotowi przenieść góry, byle tylko żyły! Bez względu na to, co się będzie działo, bez względu na to, jak będzie ciężko i niebezpieczne – nigdy ich nie opuścimy!

Każdego dnia spływa coraz więcej tragicznych i strasznych informacji o schroniskach na Ukrainie i setkach martwych zwierząt. I tylko w mocy każdego z nas jest ocalenie tych – których nadal możemy uratować. Nie wiem, co będzie jutro, ale wiem na pewno, że właśnie teraz próbujemy uratować ponad 700 żyjących istot. I każdy z nich chce żyć. Bardzo. Tylko razem możemy ich uratować. Codziennie, każda sekunda, ramię w ramię z Tobą. Jeśli zostaniemy sami – nikt w schronisku nie przeżyje tego czasu…


Prosimy o pomoc. Ratujmy tych, którzy nie mają jak uciec. Pani Anhelina, jej córka, wolontariuszki nie wiedzą już, jak to jest przeżyć choć jeden dzień bez strachu. Walczą o zwierzęta, jak tylko mogą, ale bez naszej wspólnie pomocy nie dadzą rady… Pomóżcie im karmić i uratować bezdomne psy i koty. Dajmy tym zwierzakom szansę na życie.

 


Przekaż Darowiznę.
Liczy się każdy gest!

PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com

Schronisko Szansa z Ukrainy

wybierz kwotę

lub

Dokonaj darowizny z tytułem

Schronisko Szansa

na konto

PKO BP: 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

Fundacja "KONIKI MONIKI"
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

Wyślij SMS o treści

PSY

na numer 7420
(koszt 4,92zł)

na numer 7928
(koszt 11,07zł)

Regulamin tapet
DZIĘKUJEMY ZA POMOC
POTRZEBNA PILNA POMOC
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.