Aktualizacja 05.10.2022 – Uratowana w zeszłym tygodniu Rusałka jest już w adopcji. Ta przepiękna klacz bardzo długo czekała na swoją wolność. Ale teraz ma jak w raju. Jest częścią stada, ma swoją końską rodzinę i bardzo dużo miejsca do odpoczynku. Na pewno po miesiącach spędzonych w małej i ciasnej oborze jest bardzo miło zaskoczona. Rusałkę obejrzał pro forma weterynarz i kowal, ale widać że jest zdrowa i tryska energią. Życzmy jej wielu, wielu lat spokojnego i dostatniego życia w tym cudownym miejscu.

Rusałka żyje i jest w tym raju tylko i wyłącznie dzięki Wam, za co z całego serca dziękuję.

 

Aktualizacja 30.09.2022 – Kochani, bardzo dziękuję za wsparcie dla Rusałki. Biedaczka na ratunek musiała czekać aż półtora miesiąca. Z pewnością dla niej to była wieczność, ponieważ do końca nie mogła być pewna swojego ratunku. Na szczęście dzięki dobrym ludziom, udało się zapewnić jej bezpieczeństwo. Dziękuję Wam.

 

Niestety Rusałka wciąż czeka na ratunek. Do 29 września mamy ostatnią szansę… 

Brakująca kwota: 800 zł

Termin spłaty: 29.09.2022 

Aktualizacja 23.09.2022 – Kochani, bardzo mi przykro ale nadal Rusałka nie jest bezpieczna. Zabrakło  800 zł do jej wykupu. Handlarz ze względu na to że większą część już wpłaciłam, poczeka na resztę do 29 września. Ale nic więcej już nie dam rady zrobić. 

Proszę o ratunek dla Rusałki, niestety nie wszyscy chcą żeby biedaczka żyła, sama już bardzo długo czeka na ratunek. To dla niej jedyna szansa, jeśli ją straci to już nic jej nie pomoże. 

Aktualizacja 22.09.2022 Bidulka Rusałka czeka już miesiąc u handlarza na ratunek. A ten nie przychodzi. Jest wrzesień  i wszyscy są zabiegani. Ale ona chce żyć i sama nic nie może zrobić. Może tylko czekać na ratunek. Pomóżcie!

Aktualizacja 16.09.2022 – Udało się kochani zebrać kolejną ratę za życie Rusałki. Zapłaciłam już handlarzowi, ten poczeka na ostatnią część 2100 zł do 22 września (czwartek). Bidulka długo już czeka na ratunek, ale nie poddajemy się i walczymy do samego końca o jej los. Proszę, nie odwracajcie się od niej!

Aktualizacja 14.09.2022    Kochani, jutro muszę wpłacić kolejną ratę za Rusałkę a zbiórka idzie bardzo źle. Wciąż brakuje 400 zł. Błagam Was o pomoc

Aktualizacja 09.09.2022 – Ogromnie dziękuję za wsparcie dla Rusałki. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ludzi o dobrych sercach, udało się zebrać potrzebną kwotę na odroczenie wyroku. Kolejne 2500 zł handlarz domaga się do 15 września. Muszę przynieść mu te pieniądze jeśli Rusałka ma żyć.

Proszę wciąż o ratunek dla biedaczki. Zbiórka na nią niestety idzie źle, ale wierze że wspólnie uda nam się podarować jej życie. 

Sierpień pomału dobiega końca, lada moment dzieci już ruszą do szkół, liście drzew zaczną żółknąć, by na końcu zostać zerwane przez jesienny wiatr, a część dzikich zwierząt zacznie się przygotowywać na zimę i długi sen.

W wieczny sen może też zapaść Rusałka, której człowiek chce odebrać życie.

Rusałka trafiła do handlarza z powodu swojej choroby, zanim tak smutno potoczyły się jej losy, miała wspaniały i kochający dom. Przynajmniej tak jej się mogło wydawać. Z niewiadomych mi przyczyn została sprzedana do nowego właściciela, gdzie dopiero po czasie u Rusałki stwierdzono RAO – cechę duszności. W dużym skrócie jest to końska astma u koni, który charakteryzuje kaszel oraz nadmiar wydzielin. Nie jest to wyrok śmierci, jednak wielu ludzi nie jest tego świadoma, lub świadoma być nie chce.

Kiedy u Rusałki wykryto chorobę, została zwrócona do poprzedniego właściciela, a ten bez krzty zawahania postanowił Rusałkę oddać do rzeźni, twierdząc, że już jej nie potrzebuje i jest mu zbędna. Rusałka została wykreślona z jego życia, a dziś stoi sama w handlarskiej komórce w kolejce po śmierć. Nic nie mogło się tutaj zmienić, przecież Rusałkę sama się nie wyleczy, ani cudem nie ozdrowieje, więc odebrano jej prawo do życia na tym świecie.

Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam, poczułam mocna wież między nami, wydawało mi się, że znam ja od wielu lat, mimo że to było nasze pierwsze spotkanie. Nasze oczy spotkały się, a mnie przeszedł dreszcz, jakbym zrozumiała jak bardzo cierpi to biedne zwierzę i potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Handlarz chce się jej pozbyć, cena, jaką za nią woła to 8800 zł wraz z transportem. Za życie Rusałki trzeba słono zapłacić, jednak wierzę, że pieniądze znajdą się, a ona jeszcze doświadczy w życiu wspaniałych i szczęśliwych chwil. Nie godzę się na takie postępowanie, z jakim musi mierzyć się Rusałka. RAO to nie wyrok, lecz by jej pomoc, muszę najpierw ja wykupić. Do 7 września handlarz wymaga ode mnie 3000 zł zaliczki.

Kochani, bardzo proszę o pomoc dla Rusałki, ona nie rozumie, dlaczego tam trafiła i dlaczego nie pozwala jej się żyć. Ja nie mogłam jej tam zostawić. Teraz jedynie cierpi, bez świadomości za co, ale wspólnie możemy to zmienić. Proszę, pomóżcie ja uratować. Pomóżcie podarować jej życie!

Przekaż darowiznę z imieniem Rusałka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Rusałka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Rusałkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Rusałka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Rusałka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Rusałkę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.