Aktualizacja 20.06.2024 – Kochani, Ptysia już jest. Obejrzał ją weterynarz, przepisał leki oraz zalecił suplementy. Mamy to szczęście, że udało się wszystko szybko załatwić i dziś bidulka już jest z nami.

Aktualnie przebywa na kwarantannie, musi odpocząć po ostatnich dniach, dojść do siebie i poznać swój nowy dom. Ma tutaj pełną swobodę i mnóstwo czasu, by spędzać dni, jak tylko sobie wymarzy. Dziewczynka jest bardzo miła i delikatna… Nie miała lekko w życiu, ale to już przeszłość. Dziękuję Wam, że zechcieliście wesprzeć Ptysię. To dla niej z pewnością bardzo ważne.

448448410_805492925012059_2574225900082319660_n

Aktualizacja 18.06.2024 – Dziękuję Wam! Spłaciliśmy Ptysię przed terminem, ja dziś umówię transport, niebawem Ptysia będzie u nas. Weterynarz już umówiony, wkrótce wrócę do Was z kolejnymi wieściami. Dziękuję kochani jeszcze raz.

Ptysia już spłacona! Niebawem będzie z nami!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: 17.06.2024

Aktualizacja 17.06.2024 Kochani, sytuacja jest nagła i bardzo pilna. Stan Ptysi się pogorszył. Handlarz dzwonił i zagroził, że jeśli do końca dnia jej nie spłacę, jutro rano zapakuje ją na przyczepę i wywiezie do rzeźni. Boi się, że Ptysia nie przeżyje kilku dni… Prosiłam, by wezwał weterynarza, ale ten człowiek nie chce nawet narażać się na dodatkowe koszta. Nie zależy mu na niej, nie chce jej leczyć tylko na niej zarobić jak najszybciej. Tak bardzo martwię się, co się może wydarzyć, jeśli nie zdążymy…

Przepraszam Was za tą wiadomość, nie mieliśmy dziś żadnych zaplanowanych rozliczeń, a mimo to wydarzyła się tak niespodziewana sytuacja. Nie wiem co robić, bo jeśli Ptysia nie przeżyje, to nigdy sobie tego nie wybaczę, nigdy…

Błagam Was, do wykupu brakuje jeszcze 1150 zł. Mamy kilka godzin, musimy jej jak najszybciej pomóc, zanim wydarzy się najgorsze!

Monika

Aktualizacja 15.06.2024 Druga tara wpłacona, mamy czas do 19 czerwca na rozliczenie się do końca.

Monika

Aktualizacja 14.06.2024 – Ptysia prosi Cię o życie…

Nie ma wyjścia, dziś trzeba zapłacić kolejną ratę za Ptysię, którą opuścili wszyscy, kiedy zrobiła się po prostu stara…

Kochani, walka o tą bidulkę jest bardzo trudna, nie jest łatwo zebrać na jej wykup. Dziś handlarz musi dostać drugą ratę za jej życie, aktualnie z 2000 zł mamy już 1200 zł. Brakuje jeszcze 800, które musimy uzbierać, inaczej nie dotrzymam terminu i umowa będzie nie ważna, a on ją wywiezie do rzeźni. Nie chciałabym do tego dopuścić, pragnę podarować jej dom, schronienie wśród innych emerytów, które podobnie jak ona przeszły w życiu horror.

Mamy zaledwie kilka godzin, wiem, że ten człowiek jest bardzo niecierpliwy i jeśli nie zapewnię go, że zobaczy pieniądze, to całe nasze starania pójdą na marne. Ptysia wtedy umrze… Proszę, dajcie jej szansę, możliwość na poznanie życia z innej strony, nawet jeśli nie zostało już jej wiele czasu w tym świecie. Niech choć raz poczuje dobro. Gdy zapłacimy, po weekendzie trzeba będzie ją wykupić i zabrać. Nikt z nas nie wie, ile jeszcze bidulka wytrzyma w tym piekle. Proszę, udostępnijcie jej apel, każda pomoc jest dla niej w tej chwili na wagę złota.

Monika

Aktualizacja 11.06.2024 – Kochani, zaliczka za Ptysię zapłacona, a nawet więcej! Dziękuję Wam! Kolejną ratę handlarz musi otrzymać najdalej do piątku. Bardzo proszę o dalszą pomoc dla staruszki.

Nie wiem co to będzie, tak bardzo martwię się o Ptysię

Kochani, dziś już nie było planów na ratowanie kolejnego zwierzaka. Ale przed południem napisał do mnie handlarz, żebym przyjechała do niego w pilnej sprawie. Przez telefon usłyszałam jedynie, że chodzi o starą klacz. Pół godziny później byłam już na miejscu, a moim oczom ukazał się ten makabryczny widok. Przerażona Ptysia, ciągnięta do stodoły, w której miała wyczekiwać swojego końca. Zniszczona, w tragicznym stanie…

Zapierała się nóżkami i próbowała walczyć. Nie miała żadnych szans z ludźmi, którzy są od niej dużo silniejsi, sprytniejsi i szybsi. Dla nich już przegrała…

Prosiłam, by przestali, że ona nie może tak się bać, tak cierpieć… Handlarz z pracownikiem zaśmiał się jedynie „żebym nie histeryzowała, bo to jej ostatnie godziny życia. Chyba że uczciwie zapłacę, to możemy się dogadać…”

Widziałam już ten jego błysk w oku, wiedziałam też, że nie odpuści. Ptysia ma jutro o 6 zostać zapakowana do rzeźni, ale handlarz chce zarobić, więc proponuje mi bym dała mu do końca dnia 700 zł, a da jej kilka dni, bym mogła zebrać i dopłacić resztę na jej wykup. 700 zł dziś decyduje czy Ptysia rano jedzie do rzeźni, czy kupi sobie kilkanaście godzin.

Ptysia ma grzybicę, jest w słabym stanie, do tego 20 lat życia, sprawiło że dziś to wyniszczona klacz, której nikt nie zechce mieć u siebie. Takie jak ona trafiają już tylko do rzeźni.

Proszę, wybaczcie mi tak chaotyczny tekst, jestem zmartwiona i załamana tym co zobaczyłam. Ale muszę spróbować jej pomoc. Nie wiem, czy zechcecie dołączyć. Na ratunek dziś również czeka Maja, która kolejnej szansy nie dostanie. Jest bardzo źle… Proszę Was z całego serca o pomoc i udostępnienia. To jedyna nadzieja dla Ptysi! Ona nie musi jutro umierać…

Przekaż darowiznę z imieniem PTYSIA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

PTYSIA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Ptysię

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.