Aktualizacja 20.03.2023 – Szczęśliwa Perła, kiedy tylko puściliśmy ją wolno, zaczęła wysoko skakać i galopować przed siebie z całych sił… Tak wygląda szczęście, świadomość że zostało się uratowanym, że to jeszcze nie czas i miejsce na śmierć. 🐴🌅
 
Kolejny raz z całego serca Wam dziękuję, w imieniu swoim oraz Perełki. 🫶 Klacz jest już z nami i miewa się świetnie. Opuścił ją smutek i żal, a pojawiła się energia i ogromna chęć do życia. Nie dziwi mnie to, Perełka to cudowny koń, który z pewnością jeszcze przeżyje wiele wspaniałych chwil, a to wszystko dzięki Państwa pomocy. W najbliższych dniach przejdzie szereg badań, które wykluczę ewentualne choroby, oraz odwiedzi ją weterynarz. Jeśli wszystko będzie dobrze, dołączy do stada, gdzie już słyszałam że została zauważona, bo reszta do niej rżała.
 
Jeszcze raz ogromnie każdemu dziękuję, przyczyniliście się do kolejnego cudu. Perełka jest dziś z nami i nigdzie się nie wybiera! 💓
 
 

Aktualizacja 15.03.2023 – Uratowaliście Perełkę!!! Dziękuję! Kochani, udało się, Perełka zebrała całą kwotę na swój wykup. Organizujemy już transport i zabieramy się za jej odbiór. Jak najszybciej, by nie musiała już więcej cierpieć. Jak tylko do nas trafi, natychmiast dam Wam znać. Dziękuję jeszcze raz! 

Jesteś jedyną i ostatnią szansą dla Perły. Ona nie musi umierać… 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 1100 zł

Termin spłaty: 14.03.2023

Aktualizacja 08.03.2023 – Perła dzięki Wam zebrała już kolejną ratę na swoje życie. Szczerze mówiąc już wątpiłam że się to uda, ale jak zwykle pokazaliście ogromne serca i moc… Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Handlarz już otrzymał ratę, a nawet więcej niż przypuszczał. Kolejny termin wyznaczył na wtorek (14.03). Do tego dnia muszę dopłacić brakujące 1600 zł za Perełkę. Jeśli to się uda, będzie żyć. 

Aktualizacja 07.03.2023 – Kochani, nie wiem czy uda się jeszcze pomóc Perełce. Dziś muszę do końca dnia wpłacić ratę, a brakuje wciąż 700 złotych. Dzwoniłam przed chwilą do handlarza, błagałam o przesunięcie terminu. Ale on jest bezwzględny i tylko zaczął się śmiać do słuchawki. Powiedział „a nie mówiłem, że nie uzbierasz tych pieniędzy? Weź się lepiej za składanie długopisów, a nie ratowanie koni. Bo do tego się nie nadajesz”. I oczywiście nie zgodził się na przesunięcie tego terminu… Teraz wszystko w Waszych rękach. Pomóżcie!

Codziennie myślę o tym, jak długo jeszcze to potrwa, nim zrozumiemy, co czynimy. Kiedy patrzę na ilość przewożonych zwierząt na ubój, wciąż wiem, że od idealnych poglądów i czynów dla tych biedactw, jesteśmy nadal daleko w lesie…

Kiedy natura powoli zaczyna budzić się do życia, śnieg topnieje, bociany przylatują z Afryki, a inne zwierzęta budzą się z zimowego snu, ktoś znów podejmuje decyzje, które swój finał będą miały w rzeźni. Ktoś znów postanawia zakończyć żywot niewinnemu zwierzęciu, na podstawie swoich złudnych przekonań, czy chęci zarobienia kilku monet. Droga Perełko to o tobie.

O Perełce dowiedziałam się telefonicznie, od handlarza, opowiedział mi o niej, że to już emerytka, 21 lat i żadnych perspektyw na godną przyszłość. I że jak chcę, to mogę ją zabrać, bo za wiele z niej nie będzie. Kiedy pojechałam na miejsce, okazało się, że Perełka to bardzo smutny widok. Widziałam w jej oczach i zachowaniu, że nie rozumie, za co ją skazano, za co traktuje się ją jak przedmiot i ograbia z prawa do życia. Widziałam smutne i skrzywdzone zwierzę.

Handlarz przy mnie nie szczędził słów, obrażał Perełkę jak ostatniego śmiecia, który nie zasługuje na życie, używał słów, których nie będę przytaczać, by oszczędzić Wam tego, co się wydarzyło. Perełka wszystko słyszała, dobrze wiem, że była świadoma tego, co mówi, to bardzo mądre stworzenia, które widzą i słyszą więcej, niż nam się wydaje. Na pewno bardzo ją bolało.

Za życie i możliwość podarowanie Perełce godnej emerytury, handlarz chce 5600 zł. Już wpłaciłam 1400 złotych zaliczki. Dziś mija termin zapłaty kolejnej raty 2000 złotych, a brakuje wciąż 700 złotych.

Choć wiem, że sama nie dam rady, dla Perełki postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, by ją zabrać. Muszę do tego przekonać Was, pokazać Perełkę taka, jaka jest, bo tylko to pozwoli mi sprawić, że może zechcecie pomóc i dać jej szansę. Bo ja uważam, że warto, Perełka nie musi być kolejną ofiarą w tym procederze. Jeśli tylko uda się wykupić, czekać będzie ją spokojna emerytura. Bez tych wszystkich złych doświadczeń, jakie musiała znosić zapewne przez całe swoje życie, a to życie już trochę trwa, 21 lat to nie jeden dzień, tydzień czy miesiąc. Po takim czasie już nikt z nas by nie wierzył, że może coś się zmienić. 

Z całego serca proszę o wsparcie dla Perełki. To dla niej jedyna i ostatnia szansa.

Przekaż darowiznę z imieniem PERŁA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

PERŁA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Perłę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Perła na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

PERŁA

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Perłę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.