Perełka jest bezpieczna. 

15 marca 2022
Perełka wygrała los na loterii. To Wy sprawiliście, że dostała nowe życie. Dziękujemy! Bardzo się baliśmy, bo zbiórki na nią i na Legiona szły bardzo źle. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc dla tych koni. Jesteśmy małą organizacją ale dzięki Waszej pomocy realnie niesiemy ratunek dla zwierzaków skazanych na śmierć.
Perełka jest koniem kulawym. Ma zaniedbane, zdeformowane kopyta. W czwartek odwiedzi ją kowal i wtedy będziemy wiedzieli ile potrwa leczenie. Dołożymy wszelkich starań by Perełka wróciła do zdrowia.

 

Perełka uwielbia dzieci. Niestety idzie na rzeź

 

 NOWE INFORMACJE 11.03.2022
Dostaliśmy jeden dzień więcej na spłatę Perełki. Właściciel nie zgodził się dłużej czekać na pieniądze. Jesteśmy zrozpaczeni. W sobotę 12 marca musimy się rozliczyć z handlarzem. Na sam wykup brakuje jeszcze 680 zł. Perełka potrzebuje też pomocy w opłacaniu kowala i weterynarza. Bardzo potrzebujemy Was by ocalić tą zaniedbaną kuckę przed śmiercią.
 
 
 

Perełka całe swoje końskie życie woziła na swym grzbiecie dzieci. Była przez nie uwielbiana. Przytulały ją i przynosiły przysmaki. Dzieci biły się o to, kto będzie jeździł na Perełce. Kto z Perełką pójdzie na spacer. Kogo Perełka poliże  i kogo najbardziej kocha. W stajni ją wszyscy cenili bo była oczkiem w głowie. Miała najlepszy boks i zawsze pełną miseczkę. Była szczęśliwa i oddawała to szczęście innym.

Latka leciały a Perełka z roku na rok była coraz słabsza. Już nie była taka piękna, jej sierść straciła połysk, oczy straciły dawny blask a kopytka jakoś już nie chciały tak rączo tuptać.

 Ale serduszko wciąż pompowało w jej żyłach szczęśliwą krew. W swojej główce wciąż była pięknym kucykiem z bajki, kochanym przez wszystkich.

I dla tego stała zdziwiona przed swoją stajenką jak dzieci przeszły koło niej, prawie jej nie zauważając. Poszły do gniadej Krysi i zaczęły ją pieścić.

Perełka myślała, że jej serce pęknie. Wciąż kochała te dzieciaki. Potruchtała powoli za nimi i zaczęła stukać pyszczkiem. Lecz one już nie chciały się bawić z brzydkim kucykiem, z krzywymi kopytkami i sfilcowaną sierścią.

Wróciła do swojej stajenki i cichuteńko zapłakała.

Później już było tylko gorzej i gorzej. Straciła swój kochany boks. Stała teraz sama w szopie za stodołą.

Dla właściciela stajni stała się starym bezużytecznym przedmiotem, który tylko generuje koszty.

Sprzedał ją po cichutku do handlarza a wszystkim powiedział że poszła spędzić starość na zielonych łąkach.

Perełka ze łzami w oczach zapiera się krzywymi kopytkami, gdy ją wpychają do koniowozu. Jej małe końskie serduszko czuje, że rozpoczyna się najgorsza podróż życia.

Podarujmy Perełce starość na zielonych łąkach.

 

Musimy uzbierać 2.200 zł, aby wykupić Perełkę i przewieźć ją do nas. Potem będą potrzebne pieniądze na diagnostykę weterynaryjną, kowala i dobrą paszę.

Błagamy Was o pomoc!

 

Ratuję Perełkę

wybierz kwotę

lub

Dokonaj darowizny z imieniem

PEREŁKA

na konto

PKO BP: 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

Fundacja "KONIKI MONIKI"
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

Wyślij SMS o treści

KONIE

na numer 7420
(koszt 4,92zł)

na numer 7928
(koszt 11,07zł)

Regulamin tapet
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.