Aktualizacja 23.09.2022 – Uratowana przez Was Neska już została odebrana od handlarza i pojechała bezpośrednio do domu adopcyjnego. Mam już jej nowe zdjęcia. Maleńka Neska jak to kucyk, od razu rozgląda się za czymś do jedzenia. Ma problemy z oczami, będzie badana. Zaniedbane są też jej kopytka, zwłaszcza tylne. Z całego serca dziękuję Wam za pomoc w ratowaniu tej słodkiej kucki. Dzięki Wam dostała drugie życie.

 

 

Aktualizacja 22.09.2022 – Kochani, Neska jest już w pełni bezpieczna. Ogromnie dziękuję za podarowanie jej najlepszego prezentu jakie mogła sobie wymarzyć. Jak tylko Neska będzie z nami dam Wam znać. W imieniu swoim oraz maleńkiej, dziękuję Wam jeszcze raz! Jesteście aniołami, dzięki wsparciu i zaangażowaniu wiele zwierząt dostało szansę na życie. 

PILNE! Dziś mija termin na uratowanie maleńkiej Neski!

Brakująca kwota : 200 zł

Termin spłaty: 21.09.2022 

Aktualizacja 21.09.2022  Alarm! Niestety nie udało się wczoraj zebrać pieniędzy na ratunek dla tego maleństwa. Wybłagałam jeszcze jeden dodatkowy dzień. Dziś muszę dostarczyć te pieniądze, żeby podarować życie Nesce. Bardzo proszę o pomoc!!!

Aktualizacja 14.09.2022 – Dziękuję za aktualne wsparcie dla Neski. Dzięki Wam udało się zebrać potrzebną zaliczkę i tym samym odroczyć termin wywozu do rzeźni. Do wtorku muszę zapłacić brakujące 1600 zł. To już ostateczny termin. Handlarz już nie ma cierpliwości i chce ją zawieźć do rzeźni. Pomocy!

Aktualizacja 13.09.2022  Kochani, niestety wczoraj nie udało się zebrać zaliczki na życie Neski. Wciąż brakuje 350 zł. Nie pozwólmy jej umrzeć. Błagam o pomoc!

Czarna jak węgiel Neska obraca się cały czas lewą stroną. Jest ślepa na jedno oczko a na drugie niedowidzi. Ostanie osiem miesięcy spędziła w czarnej komórce bez światła. Samotna aż go granic wyobraźni, wsłuchując się w odgłosy z tego pięknego zewnętrznego świata oblanego słońcem.

Neska tym swoim jednym sprawnym oczkiem próbowała wypatrzyć w ciemności pomoc. Lecz nadaremnie. Brodząc w bagnie odchodów widziała tylko cienie przemykających się pod ścianami szczurów. Uważała że są one najszczęśliwszymi zwierzakami na świecie. Bo są wolne. Mogą wejść tu do tego paskudnego miejsca. Ale mogą też w każdej chwili z niego wyjść do tego pięknego świata na zewnątrz. Przemknąć się przy sianie i uciec na łąkę.

Neska niestety nie mogła opuścić tego więzienia. Targana wspomnieniami marzyła tylko o jednej rzeczy. O chodzeniu po pięknej, zielonej łące i skubaniu trawy. I żeby słonko ogrzewało jej czarne plecki. Nic więcej nie oczekiwała od życia.

Raz dziennie ktoś otwierał drzwi komórki, wstawiał wiadro z wodą i wrzucał wiecheć siana. To był tylko jeden moment w ciągu dnia, w którym mogła zobaczyć odrobinę prawdziwego świata. A później znów zapadała w przepełnioną nieskończonym smutkiem i tęsknotą ciemność.

Tak Nesce mijały miesiące. Promyk nadziei na wolność tlił się coraz słabiej. W tym czasie straciła całkiem wzrok w jednym oku a to drugie słabło z tygodnia na tydzień.

Lecz pewnego dnia drzwi komórki otworzyły się na rozcież i Neska niepewnym, chwiejnym krokiem wyszła na zewnątrz. Przed wejściem stał już duży samochód. Do Neski podszedł handlarz, szarpnął ją za kantar i wciągnął na pakę. Neska pełna nadziei weszła do samochodu. Nie wiedziała że wyruszyła w ostatnią drogę. Drogę na rzeźnicki hak, z kilkudniowym przystankiem w handlarskiej oborze.

Spotkałam ją wczoraj u handlarza. Bidulka tym jednym zdrowym oczkiem rozglądała się wokoło. Szukała zielonej łąki i słonka. Lecz zamiast tego widziała tylko gnój i czarne ściany obskurnej obory.

Życie Neski kosztuje 3200 zł. A do wtorku 13 września muszę przynieść zaliczkę 1600 zł. 

Błagam Was o pilną pomoc!

Przekaż darowiznę z imieniem Neska na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Neska

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Neskę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJE ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Neska na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Neska

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Neskę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.