Aktualizacja 05.12.2022 – Moi drodzy, Marika została już odebrana. Chwilkę to trwało, przez brak możliwości umówienia transportu, jednak wszystko dobrze się skończyło i klacz przebywa już w zaprzyjaźnionej stajni, gdzie pod czujnym okiem dobrych ludzi, odkrywa życie na nowo. Tym razem jednak bez bólu i cierpienia, jakie zaserwowano jej w ostatnich tygodniach.

Bardzo Wam dziękuję za podarowanie życia biedaczce, pokazaliśmy jej że człowiek potrafi coś więcej niż tylko zawodzić i porzucać.

Aktualizacja 30.11.2022 – Kochani, udało się! Marika jest w pełni bezpieczna. Handlarza już poinformowałam o rezultacie, nie dowierzał, ale to już nie nasza sprawa. Dzięki Wam Marika zyskała życie. To w tej chwili jest najlepsza wiadomość, na jaką czekałam bardzo długo. Dziękujemy Wam z całego serca! Jak tylko Marika będzie już z nami, przekażę więcej informacji oraz zdjęcia. 

Brawo dla Was! 

Ratunku, jutro kończy się zbiórka dla Mariki. To ostateczny termin. Nie ma szans na negocjacje. Pomocy!

Brakująca kwota: 1300 zł

Termin spłaty: 29.11.2022

Aktualizacja 28.11.2022. Jutro kończy się zbiórka dla Mariki. Sytuacja jest bardzo trudna bo wciąż brakuje 1300 zł. A ona tam czeka, wypatruje mnie spomiędzy krat. Obiecałam jej, że ją zabiorę do mnie. Pomóżcie ją uratować!

Aktualizacja 25.11.2022 – Dziękujemy Wam ogromnie za wsparcie dla Mariki! Cudem wczoraj udało się uzbierać brakujące 600 zł, a nawet więcej ponieważ wpłynęło 3 razy tyle – aż 1800 zł. Aktualnie brakuje 1300 zł, handlarz dostał już wszystko co udało się zebrać i na resztę poczeka do wtorku. Kochani, dzięki Wam Marika ma jeszcze szansę, zawalczmy o nią do końca, niech ta historia skończy się w piękny sposób. 

Aktualizacja 24.11.2022 – Kochani, wczoraj nie udało się niestety zebrać pieniędzy na uratowanie Mariki. Pokłóciłam się bardzo z handlarzem, bo chciał ją już dziś zawieźć do rzeźni. Pojechałam tam dziś do niego z samego rana. Takiego chamskiego zachowania to dawno nie widziałam. Przecież już dostał zaliczkę 2500 zł, a dziś jeszcze mu dowiozłam 1200 zł, które wczoraj wpłaciliście. Błagałam go żeby na brakujące 3100 zł poczekał do wtorku, ale zaczął się drzeć że i tak już długo czeka, i że pewnie mam te pieniądze, tylko go okłamuję i nie chcę dać. Ale ja naprawdę ich nie mam. Ale powiedziałam mu, że spróbuję gdzieś pożyczyć i do końca dnia jeszcze mu dosłać 600 zł. A resztę w przyszłym tygodniu. Zajrzałem przy okazji do Mariki, czy jeszcze żyje. Bo coś ten handlarz dziwnie się zachowuje. Może się boi, że ona umrze i straci pieniądze. Stoi tam u niego ta bidulka, ale jeszcze bardziej schudła. Wyciągnęła pyszczek w moją stronę, bo myślała, że po nią przyjechałam. Wybiegłam stamtąd zapłakana, wsiadłam do samochodu i przyjechałam do domu. 

Błagam, pomóżcie mi ją stamtąd zabrać. Jak dziś wpłacę mu te 600 zł to poczeka na brakujące 2500 do wtorku. 

Więc kolejny raz Was proszę o pomoc.

Aktualizacja 23.11.2022.

Dziś kończy się zbiórka na Marikę. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Tak duża kwota do zebrania w jeden dzień. Szanse są znikome, ale musimy spróbować. Nie mogę jej tam zostawić przecież. Marika stoi w swoim boksie i wypatruje, kiedy przyjdę.

Kochani, udało się zebrać zaliczkę dla Mariki, za co serdecznie Wam dziękuję. Pieniądze jeszcze dziś trafią do handlarza, już go poinformowałam. Kolejną część, która pozwoli żyć Marice, musi zostać dostarczona najpóźniej do środy. Nie ma innego wyjścia, w grę wchodzi życie, o które musimy zawalczyć. Jesteśmy już bliżej niż dalej, ale Marika wciąż czeka na naszą pomoc. 

Kochani, do handlarza przyjechała wczoraj w nocy kobieta, która oddala za grosze Marikę, bo z dnia na dzień postanowiła porzucić swoje dotychczasowe życie i wyjechać za granicę. Nie miała co z nią zrobić, więc najszybszym sposobem było przewiezienie siwej klaczy do handlarza koni na rzeź, który bez zastanowienia wziął ja, bo wie, że uda mu się jeszcze zarobić. Takich okazji się nie przepuszcza, a zapewne pieniądze, za jakie została wymieniona, nie były również wielkie, więc interes został ubity.

Marika to starsza kobyłka, która dom miała jeden przez całe życie, niestety w pewnym momencie, właścicielce zmieniło się podejście i postanowiła porzucić dotychczasowe życie w kraju i wyjechać. Kulą u nogi okazała się jednak Marika, której przecież nie mogła zostawić bez opiekuna, a na szukanie klienta czasu nie było, bo przecież Marika jest już w podeszłym wieku, do tego kuleje i wymaga odpowiedniej opieki. Takiego konia raczej nikt nie kupi, jestem przekonana, że miała tego świadomość.

Bez zbędnych ceregieli, odbyła się transakcja i już jej więcej nikt nie widział, a Marika została sama w tym ponurym i prowadzącym w jedną stronę miejscu. W stronę śmierci. Tyle warte było jej życie dla człowieka, który wykazał się brakiem odpowiedzialności i rozsądku. Siwa Marika od małego źrebaka mieszkała na podwórku, te kilkanaście naprawdę długich lat z pewnością sprawiły, że miała w sobie poczucie o swoim bezpieczeństwie, przecież już nic złego się nie może wydarzyć, skoro ma przy sobie swoją panią. Jednak los postanowił pokrzyżować rzeczywistość. Nie wiem, co skłoniło ją do wyjazdu, być może miłość, albo strach przed wojną, która toczy się u naszych sąsiadów. Nie jestem w stanie jednak zrozumieć, jak można być takim egoistą i nawet nie zapewnić odpowiednich warunków swojemu zwierzęciu, który dla Ciebie byłby w stanie zrobić dużo więcej. Zwierzęta takie już są, wierne aż po kres. W przeciwieństwie do ludzi, którzy czasem swoim zachowaniem stają się mniej ludzcy niż zwierzęta.

Marika została z niczym, nikt już nie interesuje się, gdzie poprowadzi ja handlarz, ona odeszła już w zapomnienie dla tych, którzy byli jej największym skarbem w życiu.

Ja chcę jej pomoc, nie zgadzam się na porzucenie zwierząt na rzecz własnych „widzimisię”. Jesteśmy dorosłymi, myślącymi racjonalnie ludźmi, nie możemy porzucać naszych przyjaciół, a tym bardziej skazywać ich na śmierć. To nieludzkie. Dlatego dziś przychodzę do Was i proszę o pomoc dla Mariki. Handlarz wycenił jej życie na 7800 zł. Zgodził się na zaliczkę, bo wie, że teraz mam trudną sytuację i nie jestem w stanie zebrać tak dużej kwoty w kilka dni.

Wpłaciłam już zaliczkę za Marikę a do środy 23 listopada muszę dostarczyć brakujące 4300 zł. Musiałby się wydarzyć cud, żebyśmy dali radę ją uratować. Ale chcę o nią zawalczyć, podarować jej życie i odmienić los. Tylko z Wami mam szanse to zrobić. Z całego serca proszę o pomoc, Marika straciła wszystko w jednej chwili, ale możemy jeszcze jej pomoc.

Przekaż darowiznę z imieniem Marika na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Marika

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Marikę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Marika na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Marika

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Marikę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.