Aktualizacja 18.04.2023 – Uratowana Marianka jest już w swoim nowym domu, u moich znajomych w zaprzyjaźnionej stajni. Zdążyła się zapoznać już z nowym terenem i nowymi opiekunami. Jest sympatyczna i okazuje dużo szacunku człowiekowi, mimo tego, że od ludzi nie dostała we wcześniejszym życiu go wcale…

W najbliższych dniach odwiedzi ją weterynarz, a potem kowal I sprawdzi, czy wszystko w porządku. Jeśli tak, to Mariance damy chwilę czasu na odpoczynek, a potem dołączy ona do reszty stada. Piękne chwile nadejdą i to w zasadzie już teraz. Serdecznie Wam dziękujemy!!!

Aktualizacja 12.04.2023 – Marianka uratowaną! Kochani, na tą wspaniałą wiadomość czekaliśmy wystarczająco długo i udało się. Bez obaw możemy powiedzieć już handlarzowi, że Marianka wraca z nami. Już zdążyłam go poinformować, teraz tylko zorganizujemy transport i Marianka będzie mogła poczuć się wolna i bezpieczna. Zebrane środki pozwolą na pokrycie kosztów weterynarza, transportu i utrzymania Marianki przez najbliższe tygodnie. Dziękujemy! Jak tylko kochana będzie z nami, dam Wam znać.

Uratowaliście Mariankę! Dziękuję!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 280 zł

Termin spłaty: 11.04.2023

Aktualizacja 11.04.2023 – Moi Drodzy, dziś kończy się zbiórka dla Marianki. Brakuje 280 złotych.

Ta bidulka czeka już dwa tygodnie na pomoc. Dzwoniłam rano do handlarza, powiedział, że już przestała wypatrywać w okienku swojego gospodarza.

Zamiast tego przeszła w kąt obory i stanęła ze zwieszoną głową. Handlarz się śmiał, że taka głupia, że aż dziesięć dni czekała na swojego pana, z nadzieją że po nią wróci, tak go kochała.

A on pewnie w tym czasie już przepił większość pieniędzy i zapomniał jak ona ma na imię.

Dziś mamy ostatni dzień, żeby ją uratować. Już tak niewiele brakuje, podarujmy jej życie w ten piękny wiosenny dzień!

Kiedy weszłam do handlarskiej obory, mój wzrok przykuła przerażona klacz. Marianka zagubionym wzrokiem rozglądała się wokół siebie, to znów podchodziła do zakratowanego okienka i szukała wzrokiem czegoś lub kogoś na podwórku. Cichuteńko rżała jakby chciała kogoś przywołać.

Handlarz tylko się zaśmiał obrzydliwie i powiedział: – ale te konie są głupie. Myślą, że właściciel je tu przywiózł tylko na chwilkę, że poszedł tylko zapalić i za piętnaście minut wróci. Stoją tak, przy tym oknie z nadzieją tak, za dwa trzy dni, a później zwieszają łeb. Zawsze to samo, naiwne są i głupie strasznie. Jeden to chyba z tydzień w to okno patrzał i patrzał. A rżał, że konie inne płoszył. To mu przylałem i zamknąłem w komórce bez okien. Ale i tak tam rżał. Mówię Ci Monika, głupie są. Właściciel przeliczył hajs i dawno zapomniał o tych śmieciach a one wciąż przy tym oknie stoją. Handlarz zaśmiał się jeszcze raz, zapalił papierosa, splunął pod nogi i wyszedł z obory.

Spojrzałam jeszcze raz na biedną Mariankę a w moich oczach stanęły łzy. Konie to najwspanialsze zwierzęta na świecie, przywiązują się i kochają swoich właścicieli bezgranicznie. Nie podejrzewają że ktoś chce je zdradzić i oddać chyłkiem na rzeź. Dlatego stoją w tym okienku i czekają na swojego gospodarza.

To straszne, że można tak potraktować konia, który nam służył wiernie przez całe życie.

Gospodarz już nie wróci po Mariankę. Ona pewnie to zrozumie za kilka dni i odejdzie smutna od okienka. Zwiesi głowę i stanie pod murem. Tego już nie da się cofnąć.

Ale możemy uzbierać pieniądze i wykupić ją od handlarza. Ona nie musi umierać. Rany się kiedyś zabliźnią i Marianka może będzie jeszcze szczęśliwa wśród moich koni.

Życie Marianki kosztuje 9400 złotych. Do tej pory uzbieraliśmy pond 9000 złotych. 

A na ten moment brakuje tylko 280 złotych.

Kolejny raz proszę Was o pomoc!

Przekaż darowiznę z imieniem MARIANKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

MARIANKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Mariankę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Marianka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

MARIANKA

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Mariankę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.