Z przykrością chciałam Was zawiadomić że Kuleczka odeszła z tego świata. Ta urocza staruszka umarła po prostu ze starości. Kilka dni z rzędu się przewracała i nie mogła wstać. Podnosiliśmy ją na nogi i trochę chodziła, i znów się przewracała. Ale do końca swoich dni miała apetyt i była bardzo pogodna, przytulała się i łasiła jak kot. Nie cierpiała. pewnego poranka znaleźliśmy ją nieżywą. Wyglądała jakby spała. Dzięki Wam te ostatnie tygodnie życia spędziła otoczona miłością, w gronie innych osiołków.

Aktualizacja 20.09.2022 – Kuleczka, mimo swojego sędziwego wieku ma bardzo dobry apetyt. Najbardziej lubi jeżyny prosto z krzaka (aktualnie już wszystkie są zjedzone), w drugiej kolejności jabłka, w trzeciej kolejności marchewki, w czwartej kolejności owies, w piątej kolejności siano i w szóstej kolejności zieloną trawkę. Kuleczka dzięki Wam może jeść te wszystkie smakołyki, za co bardzo dziękuje.
 
 
Aktualizacja 12.09.2022 – Kochani, uratowana dzięki Waszej pomocy Kuleczka już jest wolna. Została odebrana od handlarza i pojechała do zaprzyjaźnionej stajni. Nie chciałam tej staruszki męczyć długą podróżą do mnie. Na razie musi nabrać sił. Kuleczka najbardziej ze wszystkiego lubi jeść jeżyny prosto z krzaczka, razem z kolcami i liśćmi. Jak widać na filmiku, nic ją tam nie kłuje w język. W poniedziałek do Kuleczki przyjedzie kowal i weterynarz. Ta ośliczka ma chorobę Cushinga, stąd taka zimowa sierść w środku lata. Zrobimy jej badania i lekarz zaleci leczenie. Kuleczka zachowuje się zgodnie ze swoim wiekiem, trochę leży, trochę spaceruje. Najważniejsze, że ma dobry apetyt.
Bardzo Wam dziękuję za szybką pomoc w uratowaniu tej staruszki. W poniedziałek zaczęła się zbiórka, a w sobotę Kuleczka już je jeżyny.
 

Aktualizacja 09.09.2022 – Bardzo Wam dziękuję za pomoc dla Kuleczki! Udało się zebrać pełną kwotę i tym samym podarować nowe życie dla tej biednej ośliczki. Dziękuję z całego serca za to że nie jesteście obojętni na krzywdę zwierząt i tak samo jak ja chcecie je ratować. 

Jak tylko uzyskam więcej informacji oraz zdjęcia Kuleczki, natychmiast je opublikuję. Zachęcam do śledzenia strony, tam zawsze znajdziecie najnowsze informacje.

Chętnie odpowiem na pytania:
📞Monika 570666540
lub na ✉fundacjakonikimoniki@gmail.com
 
❗Fundacja nie posiada złożonych struktur ani pracowników, a swoją misję realizuje dzięki osobistemu zaangażowaniu i poświęceniu założycielki.❗
 
Dziękujemy, że pomagasz ratować zwierzęta

Nie ma już zapachu starego, kochanego gospodarza. Gospodarz umarł.

Jest za to zapach zbliżającej się śmierci. Śmierci na rzeźnickim haku. 

Koszt wykupu i transportu: 2600 zł

Termin spłaty: 08.09.2022 

Aktualizacja 07.09.2022 Kochani, wczoraj wpłaciłam zaliczkę handlarzowi. Dziękuję za pomoc. Jutro muszę wpłacić pozostałą kwotę 1300zł . Bardzo proszę o dalsze wsparcie!

Starowinka Kuleczka snuje się po handlarskiej oborze ze spuszczoną głową. Nóżka za nóżką, krok za krokiem. Kręci się w kółko całkiem osowiała.

Nie może się odnaleźć w tym śmierdzącym i paskudnym pomieszczeniu. Zagląda w kąty. 

Swoimi pomarszczonymi chrapkami wciąga powietrze, próbuje znaleźć zapach swojego gospodarza. Lecz gospodarza już nie ma. Nie ma zapachu drewna w palenisku, którym był przesiąknięty. Nie ma zapachu rosołu, który był jego przysmakiem, i którym był przesiąknięty. Nie ma słodkiego zapachu fajki, którą uwielbiał palić na bujanym fotelu, i którym był przesiąknięty. Nie ma już zapachu starego, kochanego gospodarza. 

Gospodarz umarł. 

Jest za to zapach zbliżającej się śmierci. Śmierci na rzeźnickim haku. 

Jest to historia jak setki innych, gdy dwie kochające się osoby rozdzieli śmierć.

Co dziwne, w handlarzu też ujawniły się resztki człowieczeństwa. Zadzwonił do mnie i powiedział: Monika, nie mam serca oddać do rzeźni tej starowinki. Zbierz na nią pieniądze i zabieraj. Oddam Ci ją za 2600 zł a we wtorek przelej połowę. 

Proszę, pomóżcie ją uratować

Przekaż darowiznę z imieniem Kuleczka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Kuleczka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Kuleczkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Kuleczka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Kuleczka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

i kup tapetę
Regulamin tapet

Ratuję Kuleczkę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.