Aktualizacja 29.12.2023 – Uratowana Kredka, jest już bezpieczna i myślę, że nawet czuje, że odnalazła właśnie spokój. Kiedy tylko wylądowała na padoku, zdążyła się wytarzać i wyskakać. A jak wiadomo, koń wytarzany to koń szczęśliwy. Spodobała się zarówna nam, jak i kilku innym kopytnym, które nie ukrywały zainteresowania nią. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuje się w nowym miejscu i poczuje się szczęśliwa jak nigdy przedtem.💓🐎
 
Kochani, to Wasza zasługa, że Kredeczka żyje i może cieszyć się każdą kolejną chwilą. 🫶 Ogromnie Wam dziękujemy, to nie byłoby możliwe, gdyby nie Wy i wasze dobre serca. ❤️❤️❤️ Jesteście aniołami dla tych wszystkich skrzywdzonych zwierząt, które nie mają gdzie szukać pomocy.

Aktualizacja 23.12.2023 – Moi drodzy, Kredka jest bezpieczna. Postaram się jak najszybciej załatwić transport, by w końcu ten koszmar, który ciągnie się już zbyt długo, jak najszybciej się zakończył. Dziękuję Wam z całego serca za pomoc! Jak tylko kochana będzie z nami, natychmiast dam Wam znać. Brawo dla Was, udowodniliście kolejny raz, że wszystko się da, jeśli tylko się chce i nikt tutaj nie musi umierać! dipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kredka nie trafi do ubojni! Dziękuję Wam z całego serca! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 0 zł

Termin spłaty: 22.12.2023

Aktualizacja 21.12.2023 – Kochani, jestem załamana. Zbiórką Kredki. Wszystkim! Bo o ile inne zwierzaki pomału, pomału idą do przodu, tak tu jest tragedia. Zrobiłam dzisiaj rozliczenie i łącznie, dla tej bidulki jest tylko 2216,96 zł, a jutro trzeba zapłacić za nią 7200 zł. I wiem, że ten handlarz nie zgodzi się na przesunięcie terminu. On nie jest bogaty i liczy po prostu, że dostanie pieniądze, które będzie miał na święta.

Co ja mam zrobić? Brakuje prawie 5000 zł, aby ją spłacić. Dziś jeszcze trzeba spłacić do końca Laryskę i Kopiejkę, a jak by było mało, to handlarz przysłał mi przed godziną zdjęcia mamy i synka – dwóch osiołków, które dziś chce wieźć do ubojni.

Bardzo Was proszę o jakikolwiek ratunek. Tyle tych biedaków prosi o życie, tyle nieszczęścia w koło. Handlarze oszaleli przed świętami jak co roku i chcą się rozliczać za wszystkie zwierzaki, co mają w oborach, to wywożą na mięso. Zawsze to samo, że chcą odpocząć i nie robić przy zwierzętach przez te wolne dni. Nic ich nie obchodzi. Nic!

Czym zawiniły te biedne konie i osiołki, że ludzie z nimi w taki okrutny sposób postąpili i jak ja mam im dziś wszystkim ocalić życie, skoro brakuje tak dużo pieniędzy. Najbardziej martwię się o Kredkę, bo kwota bardzo duża, Laryska i Kopiejka mają większą szansę na pomoc, bo brakuje dużo mniej, ale dla nich też trzeba to uzbierać. A z osiołkami, niestety będzie się trzeba poddać, bo jak jeszcze uzbierać dodatkowo zaliczkę dla nich. Kolejne 1800zł.
Kochani, tragedia po prostu…

Proszę, zawalczmy o Kredkę dzisiaj. Termin ma jutro, ale jutro już będzie za późno na jakiekolwiek działania. Miejsce też na uwadze Laryskę i Kopiejkę. Bardzo proszę, ratujmy tyle, ile się da…

Emerytura dla zwierząt to często zwykłe bajki, bo mimo że wielu słyszało, niektórzy podobno widzieli, to najczęściej są to kłamstwa i brednie, którymi mamią ludzie, by nie stracić opinii… Czynów brak.

Kolejna z wielu skazanych na śmierć i kolejna z niewielu, którym jeszcze możemy pomóc. Kredka – kilkunastoletnia, wysłużona klacz. Handlarz mówił, że pracowała, rodziła aż zaczęła kuleć. Całe życie spędziła na łasce u ludzi i na pracy dla nich. Choć zarabiała, nie ma pieniędzy, nawet jednej złotówki.  Od początku była jedynie parobkiem, który miał robić i przynosić zyski, a o tym, co czuje i jak cierpi, nikt nie chciał rozmawiać. Przecież to takie proste, przemilczeć to, co niewygodne.

Lecz nastał koniec Kredki, handlarz mówił, że została wymieniona na młodszą i sprawniejszą, bo kiedy przestała dawać zysk trafiła prosto do handlarskiej komórki, a rodzina, w której była, zapewniała wszystkich, że odeszła na zasłużoną emeryturę. Oczywiście nikt tam nigdy już zobaczyć Kredki się nie spodziewa.

U handlarza stała kilka dni, kiedy ją poznałam, była wystraszona, nie chciałam jej tam zostawić, bo nie wiem, jak by to się skończyło. Handlarz nie był skory do jej trzymania, chciał przyoszczędzić na wszystkim więc kiedy zaproponowałam, że ją odkupię, zgodził się bez zbędnych dyskusji.  Dałam mu 1000 zł ją, pozwolił ją zabrać ale kazał się rozliczyć do 22 grudnia. Trzeba do tego czasu dopłacić mu 7200 zł. Najpóźniej.

Kochani, ja nie mogłam jej tak zostawić, musiałam coś zrobić. Ten handlarz nie raz i nie dwa zmieniał zdanie. Bywało, że umawiałam się na zaliczkę, a koń kilka godzin później jechał do rzeźni. Musiałam działać natychmiast bo bałam się, że ona zniknie. Wzięłam kolejną odpowiedzialność na siebie i wierzę, że zechcecie mi pomóc ją spłacić. Jest wspaniały dom w którym będzie kochana i otoczona najlepszą opieką już do końca swoich dni, teraz musimy my sprawić aby została w nim na zawsze.

Z całego serca proszę dziś o pomoc dla Kredki, niech ona nie umiera, niech nie będzie tylko kolejną liczbą w statystykach. Mamy mało czasu, a okres przedświąteczny, wcale nie pomaga…

Przekaż darowiznę z imieniem KREDKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

KREDKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Kredkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.