Aktualizacja 04.11.2022 – Drodzy Państwo, Kluseczka jest już ze mną. Przewieźliśmy ośliczkę jak najszybciej się dało, żeby nie musiała już znosić więcej katuszy i w końcu zacząć godnie żyć. Wydaje się być bardzo przygnębiona i smutna, ale niebawem wszystko się powinno u niej poprawić. Otaczać ją będą sami wspaniali ludzie i zwierzęta, które chętnie dotrzymają jej towarzystwa i zadbają o jej samopoczucie. 

Bardzo sie cieszę że Kluseczka jest już z nami i mam nadzieję że nasze towarzystwo również sprawi jej przyjemność. Zobaczcie sami jaka to śliczna i przekochana ośliczka, która prawie straciła życie. 

 

Aktualizacja 04.11.2022 – Drodzy Państwo, bardzo Wam dziękuję za ratunek dla Kluseczki. Ośliczka zebrała pełną kwotę na wykup. Handlarz już wszystko wie, jeszcze dziś umówimy transport biedaczki do naszej stajni, gdzie czekać będzie na nią nowa rodzina i osiołki. Kiedy tylko do nas trafi, będzie musiała przejść badania z weterynarzem, który zbada jej stan zdrowia. Wszyscy wyczekujemy z niecierpliwością Kluseczki w naszym domu. Jak tylko już z nami będzie, przekażę Państwu zdjęcia i więcej szczegółów.

Dziękuję Wam! Kluseczka będzie zyła, a to jedyne najlepsze możliwe zakończenie tej historii. 

Kluska ma już dość, już chce iść do nieba, do swojej mamy.

Kwota zaliczki: 1500 zł

Termin spłaty: 04.11.2022

Kluska zrezygnowanym wzrokiem rozgląda się po zagrodzie. Już w tylu miejscach była, tyle obdrapanych ścian widziała, tyle wykrzywionych twarzy przewinęło się przed nią.

Jakoś chyba nie miała szczęścia, nigdzie nie mogła zagrzać miejsca, zawsze coś było nie tak. A to za uparta była, a to za dużo jadła, a to się rozchorowała. Wszędzie była popychadłem, kijów, które dostała nie da się zliczyć. Nie da też się zliczyć dni, gdy stała głodna na mrozie, pod ścianą obory drapiąc kopytkiem w drzwi. Całe życie zmarnowane, bez przyjaciół i bez rodziny. Zawsze sama, stojąca gdzieś w kącie, czekająca na kolejną przeprowadzkę.
Kluska ma już dość, już chce iść do nieba, do swojej mamy. Pamięta ją jak przez mgłę, nie może sobie przypomnieć szczegółów twarzy, czy koloru futerka. Pamięta za to cudowny zapach mleka i ciepło bijące od jej ciała. Była wtedy najszczęśliwszą ośliczką na świecie. Była kochana, przytulana i bezpieczna. Nic więcej się nie liczyło.

Kluska dotarła teraz do ostatniego przystanku, stoi sobie pod ścianą i czeka. Z utęsknieniem wyczekuje samochodu jadącego do rzeźni. Wreszcie skończy się jej tułaczka i pojedzie do swojej mamy. Na sobotę jest zarezerwowany transport i Kluska wyruszy w ostatnią drogę.
Patrzę na nią i ogarnia mnie bezgraniczny smutek. Jakie musiała mieć straszne życie, że jest teraz w takim stanie. Ilu musiała doświadczyć upokorzeń i bestialstw od ludzi, że widmo nadciągającej śmierci w rzeźni, nie robi na niej żadnego wrażenia.
Mam u siebie już kilka osiołków i wiem, że Kluska w ich towarzystwie nabierze ochoty do życia. My z Basią będziemy ją przytulać i głaskać, damy jej tyle miłości i czułości, że wreszcie się uśmiechnie.

Ale żeby się to wydarzyło, to musimy wyrwać Kluskę od handlarza. A na to będą potrzebne pieniądze. Życie Kluski jest warte 3100 zł, a do piątku muszę przesłać zaliczkę 1500 zł. Handlarz odwoła wtedy sobotni transport Kluski do rzeźni.

Dlatego kolejny raz proszę Was o pomoc. Wiem, że czasy są bardzo ciężkie, a wszystko drożeje. Ja, tak samo jak Wy ze strachem patrzę w przyszłość, nie wiem co będzie i czy starczy mi na wszystko. Ale Kluska w sobotę ma jechać do rzeźni więc spróbujmy ją uratować.

Przekaż darowiznę z imieniem Kluska na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Kluska

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Kluskę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Kluska na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Kluska

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Kluskę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.