Aktualizacja 15.05.2024 – Jarzębinka pozdrawia z adopcji! 

Pamiętacie jak tuż na początku roku walczyliśmy o jej życie? Minęło już kilka miesięcy, a ona znalazła wspaniały dom, w którym czuje się bardzo szczęsliwa. Tutaj z pewnością nie zabraknie jej miłości, opieki i czułości od ludzi, którzy docenią jej obecność. 

Ta kochana dziewczynka nie miałaby dziś tak dobrego życia, gdyby nie Wasza pomoc, za co jeszcze raz Wam bardzo dziękuję. ❤️❤️❤️

Jarzębinka 3

Aktualizacja 02.01.2024 – Gdyby opowiedzieć o tym, jaka jest Jarzębinka, którą tuż na koniec roku udało nam się wspólnie ocalić, to mówiłoby się tylko o jej łagodności i miłości do ludzi… Mimo że Ci chcieli jej wyrządzić największą krzywdę.

Kochani, Jarzębinka jest z nami, zobaczcie sami, jaka to miła i przyjazna klacz. Od progu była bardzo towarzyska i zainteresowana nowym miejscem. Od razu wpadła w oko Basi, która obdarowała ją poczęstunkiem i całusami.

Dziękuję Wam za podarowanie jej tak wspaniałego prezentu, w ten rok nasza nowa przyjaciółka wchodzi z przytupem i nowymi wrażeniami. Mam nadzieję, że spodoba jej się u nas. Czeka ją jeszcze wizyta kowala i weterynarza, a po wszystkim damy jej odpocząć. Witam kochani w nowym roku! 💓😊🐎

2_Easy-Resize.com

 

 

Aktualizacja 28.12.2023 – Kochani, wydarzyło się coś, czego kompletnie się nie spodziewałam… Jarzębinka rozpaliła tyle serc, że dobrzy ludzie postanowili jej pomóc jeszcze wcześniej. Dziękuję Wam wszystkim! Kolejne niewinne życie zostało ocalone i to jeszcze przed planowanym czasem! Niebawem kochana do nas przyjedzie, ja dziś poumawiam transporty, tak samo, jak dla Jemiołki i Jasia oraz Misia. Bo oni również dołączyli do grona uratowanych szczęśliwców. Jesteście niesamowici, nie wiem jak Wam dziękować!

Jarzębinka otrzymała najwspanialszy prezent. Nie trafi do rzeźni!

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł 

Termin spłaty: 31.12.2023

Aktualizacja 14.12.2023 – Kochani, możemy odetchnąć. Za Jarzębinkę już wpłacona zaliczka, i to więcej niż chciał handlarza. Łącznie przekazałam 2100 zł, ogromne podziękowania dla Was wszystkich za pomoc. Pani Maria i Wy sprawiliście, że Jarzębinka teraz czeka na spłatę do końca roku. Musimy do tego czasu uzbierać brakujące 6400 zł, by już zawsze była bezpieczna. Jeśli się uda, potrzebne będą dodatkowo pieniądze na transport, który ją odbierze i przywiezie do fundacji. Handlarz już zapowiedział, że jeśli nie doniosę pieniędzy, on nie da ani dnia więcej i Jarzębinka pojedzie na rzeź pierwszym transportem po nowym roku.
Bardzo Was proszę o ratunek dla niej. Jest miejsce, może żyć, ale musimy ją wykupić z rąk rzeźnika.

Monika

Jeśli jesteś wystarczająco długo w piekle, to nawet tam dasz radę się zadomowić, o czym z pewnością wie Jarzębinka. Rok za rokiem miała się zaźrebiać, posłusznie rodziła kolejne źrebaki, które, kiedy tylko mogły zostać odstawione od matki, natychmiast pozbywano ich się w niewyjaśnionych okolicznościach. Ten okrutny proceder i wyzysk Jarzębinki ograbił ją z najpiękniejszych lat życia i zamienił je w największy koszmar. Wszystko, co zrobiła dla człowieka, dziś jest nie ważne, bo kiedy ta skrzywdzona klacz przestała już dawać potomstwo, skazana ją na bezwzględną śmierć w rzeźni.

Kochani, Jarzębinka jest jednym z tych koni, które w życiu miały tylko jedno zadanie i kiedy już przez wyniszczenie organizmu i wiek, nie dają rady, to się je morduje. Tutaj zawsze chodzi tylko o pieniądze, a kiedy ich nie przynosisz, zostajesz usunięty. I nikt nie usłyszy twojego wołania o pomoc, nikt nie dowie się o tym, co czujesz i jak bardzo się boisz. Bo Jarzębinka już przeczuwa, ona już wie, że przegrała i że nie może z tym nic zrobić. Całe życie w piekle, więc może przynajmniej po śmierci będzie jej lżej…

Nie możemy do tego dopuścić, życie jest kruche i tak łatwo je stracić, ale jeśli zechcecie mi pomóc, odmienimy jej los. Handlarz za Jarzębinkę życzy sobie aż 8500 zł. Mimo że wie, że teraz przez okres świąteczny wszystkie zbiórki idą wolniej, bo ludzie mają swoje problemy i wydatki, to dał mi tylko do czwartku czas na wpłacenie 1500 zł zaliczki. Jemu nie zależy na Jarzębince, jeśli nie zdążę, to nie będzie odwrotu. Wywiezie ją najbliższym transportem do rzeźni, nie będzie słuchał moich próśb, już wystarczająco naciągam jego cierpliwość. Widzę, że w każdej chwili, granica może zostać przekroczona, a wtedy odbierze mi możliwość ratowanie tych skrzywdzonych biedactw.

Moi Drodzy, dla Jarzębinki jest miejsce, jest wszystko, czego potrzebuje, by mogła żyć wolna i szczęśliwa, ale środków na jej wykup brakuje. Dlatego zwracam się z prośbą, pomóżcie ja ocalić. Całe życie w piekle, by na końcu umrzeć w rzeźni, to zdecydowanie zbyt wiele zła w jednym miejscu. Szczególnie dla niewinnej klaczy, która jedyne co miała to dawać zysk człowiekowi.

Proszę, jeśli możesz, wesprzyj Jarzębinkę, udostępnij i roześlij znajomym. Tylko tak możemy coś z tym zrobić, a czasu jest tak niewiele…

Przekaż darowiznę z imieniem JARZĘBINKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

JARZĘBINKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Jarzębinkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.