Aktualizacja 25.10.2022 – Rodzina mułów pozdrawia z domu adopcyjnego. Jakoś tak się szczęśliwie złożyło, że cztery uratowane przez was muły Asia, BasiaJagódka i Jasio trafiły w jedno, wspaniałe miejsce. Mają tam dużo przestrzeni i też innych przyjaciół. Trawy na łąkach jest coraz mniej, więc chodzenia, żeby się porządnie najeść coraz więcej.
 
Jagódce na pewno przydało by się zrzucić parę kilogramów, bo to kuleczka jest. W tym roku jesień rozpieszcza nas wszystkich, więc korzystajmy z tej pięknej pogody.
 
Ta rodzina mułów żyje i korzysta z pięknej pogody dzięki Wam, za co dziękuję.
 

Aktualizacja 22.09.2022 – Uratowana muliczka Jagódka pojechała bezpośrednio do adopcji. To sprawdzone miejsce, są tam już inne uratowane przez was muły – Jasio, Asia i Basia. Zrobiła się tam taka mała rodzinka mułów. Jutro do Jagódki przyjedzie kowal i weterynarz, ale na pierwszy rzut oka widać, że jest zdrowa. Ma apetyt i energię do brykania. Zapoznaje się też z innymi końmi. Bardzo Wam dziękuję za pomoc dla Jagódki. Razem możemy naprawdę dużo zdziałać.

 

 

Aktualizacja 21.09.2022 – Dziękuję, dziękuję, dziękuję! Jagódka jest już bezpieczna dzięki zebranym środkom na jej życie! Jak tylko uzyskam więcej informacji oraz zdjęcia, natychmiast je Wam przekażę. W imieniu swoim oraz maleńkiej, dziękuję z całego serca za podarowanie biedaczce życia. Bez Was nigdy by się to nie udało! 

Pilne! Maleńka Jagódka czeka na transport do rzeźni. Jutro mija termin!

Koszt wykupu: 3400zł

Termin spłaty: 21.09.2022 

Aktualizacja 20.09.2022 Alarm! Jutro się kończy zbiórka na Jagódkę, a wciąż brakuje 200 zł. Już jesteśmy bardzo blisko podarowania jej wolności.

Aktualizacja 14.09.2022 Kochani, udało się. Zebraliśmy zaliczkę dla Jagódki. Uprosiłam na kolanach handlarza, żeby poczekał na brakujące 1700 zł do środy. Proszę, pomóżcie uratować to maleństwo. Wierzę że wspólnie uda podarować się jej życie…

Ten dzień miał być spokojny. Chciałam go spędzić wśród bliskich mi osób, spokojnie w domu. Nie spodziewałam się, że moje plany popsuje jeden SMS od handlarza…

Przysłał mi zdjęcie małej muliczki z dopiskiem „Chcesz? Szybko, bo zaraz ma jechać”
Zerwałam się z kanapy, zdążyłam tylko złapać telefon i kurtkę i w ciągu chwili byłam już w drodze. W tym czasie zadzwoniłam potwierdzić, że bez względu na wszystko, mała muliczka ma zostać i na mnie poczekać. To były minuty, minuty dzieliły ją od śmierci, trzeba było działać bardzo szybko.

Kiedy dojechałam na miejsce, moim oczom ukazała się odjeżdżającą ciężarówka. Modliłam się w myślach, by jej tam nie było.

Nagle handlarz wyszedł zza bramy, a na krótkim i podgniłym sznurze prowadził małą i przerażona Jagódkę. Wyrywała się, próbowała walczyć, niestety nie miała szans z dorosłym i tęgim mężczyzną. Zapierała się ile sił na tych swoich maleńkich nóżkach. Rozwścieczony handlarz kopnął ją z całych sił. Jagódka zaskowyczała rozdzierająco, że aż mnie przeszedł dreszcz po plecach. Zacisnęłam pięści i podeszłam do niego.

„To ona, chcesz, to ją ratuj. Nie wiele z niej pożytku ani mięsa, więc na co mi ten nic niewarty śmieć!”

Kiedy dotarło do mnie, co usłyszałam, krew się we mnie zagotowała. Ale nic nie mogłam zrobić. Najważniejsze to wykupić teraz małą Jagódkę.

Jagódka to młodziutka muliczka, która nie wiem jakim cudem znalazła się w rękach handlarza. Być może ktoś ją dorzucił w promocji, do innego zwierzaka, skoro nawet handlarz nie był zadowolony z jej obecności w tym miejscu. 

Choć być może to właśnie jest dla niej złoty bilet do życia i przyszłości. 

Być może właśnie to ją uratowało, że jest tak bardzo niechciana.

Za Jagódkę trzeba zapłacić w sumie 3400 zł, wraz z transportem. Handlarz zgodził się poczekać do wtorku 13 września na 1500 zł zaliczki.

Kochani, spójrzcie na to biedne zwierzę, to nie jej wina, że jest mała, dzika i na niewiele się może przysłużyć w gospodarstwie. Nigdy nie zgodzę się na zabijanie bezbronnych zwierząt, na pozbawianie ich prawa do życia I odbieranie tego, co dla nich najważniejsze… Wolność i życia.

Jagódka jest przesympatycznym małym mułem, który nie trafił najwidoczniej nigdy w ręce kogoś, kto by chciał się nią zaopiekować, podarować dom, rodzinę, a przede wszystkim bezgraniczną miłość i zrozumienie. Zwierzęta też na to zasługują.

Proszę, pomóżcie uratować Jagódkę, mamy szansę zmienić jej życie na lepsze. Podarować jej niezapomniane chwile wśród dobrych ludzi i zwierząt, które tak jak ona, stały u bram rzeźni i czekały na wyrok. Proszę.

Przekaż darowiznę z imieniem Jagódka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Jagódka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Jagódkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Przekaż darowiznę z imieniem Jagódka na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

Jagódka

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na nr 7928

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Jagódkę

wybierz kwotę

lub

Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.