Aktualizacja 29.05.2024 – Wieści, wieści, wieści! Uratowana kilka dni temu Gwiazdka, wreszcie z nami!

Aktualnie przebywa na kwarantannie, ale jej stan jest dobry. Po wizycie weterynarza i kowala czeka ją już tylko kilka dni odpoczynku, a później stado. Gwiazdka pozostanie już z nami na zawsze, tutaj jest jej nowy dom i nowa rodzina. Sama klacz jest bardzo sympatyczna, szuka kontaktu, lgnie do ludzi, widać, że jest bardzo ufna. Być może to ją właśnie zgubiło…

Tutaj jednak nie musi się już martwić o swój los, bo dzięki Wam udało się ją wykupić przed ubojnią i podarować godne życie. Przed nią wiele dobrych i spokojnych dni, których być może brakowało jej najbardziej. Kochani, serdecznie Wam dziękuję za pochylenie się nad jej losem i wsparcie. Bez Was nie byłoby takiej możliwości, by podarować jej życie.

Gwiazdka 6

Aktualizacja 22.05.2024 – Podarowaliście życie Gwiazdce! Moi drodzy, ta bidulka jest już bezpieczna, udało się zebrać całą sumę na jej wykup! Ja już wątpiłam, naprawdę nie wiedziałam co robić, sytuacja była kryzysowa, ale nie zawiedliście, za co jestem Wam ogromnie wdzięczna. Ja zajmę się kwestią transportu i niebawem wrócę do Was ze zdjęciami i wieściami, kiedy tylko Gwiazdka będzie u nas. Bardzo jeszcze raz dziękuję, bez Was nie miałam żadnych szans.

Gwiazdka nie trafi do rzeźni! Dziękuję! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 0 zł

Termin spłaty: DZISIAJ!

Aktualizacja 21.05.2024 – Nie damy rady uratować ślepej Gwiazdki. Brakuje zbyt wiele…

Kochani, zbiórka dla ślepej Gwiazdki od kilku dni praktycznie stoi w miejscu. Ostatnie dni to codzienna walka o życie zwierząt, inne idą lepiej drugie gorzej, niestety Gwiazdka jest jedną z tych, której ciężej uzbierać na swój ratunek. Praktycznie mogę powiedzieć, że szanse na jej wykup są zerowe.

Handlarz pytał o nią już wczoraj, a ja całą noc martwiłam się co zrobić. Przecież już i tak jest bardzo ciężko, a wciąż tyle biedactw liczy na naszą pomoc… Gwiazdce prawdopodobnie nie uda się uratować życia, przez cały tydzień nie udało się jej uzbierać całej sumy. Do jej wykupu wciąż brakuje aż 1900 zł. Do tego dojdzie koszt leczenia, diagnostyka, transport… Nie ma na to środków. Jakie są szanse, że uda się jej dozbierać dziś tak ogromną sumę? Sama wątpię, że zdążymy, a handlarz nie poczeka już ani dnia dłużej. Tak bardzo mi przykro… Wybaczcie.

Gwiazdka może dziś liczyć już tylko na cud…

Aktualizacja 15.05.2024 – Udało się! Zebraliśmy drugą ratę dla Gwiazdki, jesteśmy już o krok od jej ratunku!

Kochani, do wykupu brakuje jeszcze 2600 zł oraz dojdzie koszt transportu. Handlarz zgodził się poczekać do wtorku ze spłatą. Mamy kilka dni, ale wierzę, że uda nam się ją uratować wcześniej. Bardzo proszę, pamiętajcie o bidulce.

Aktualizacja 14.05.2024 – Kochani, Porzeczka jest już bezpieczna i już niebawem będzie z nami. Dodatkowo udało się zebrać zaliczkę dla Sanki i odroczy termin. Ale niestety u ślepej Gwiazdki jest dramat! Dziś termin spłaty kolejnej raty za jej życie, a ja niestety muszę przyznać, że idzie bardzo słabo. Rozumiem, że dla wielu jest ona na straconej pozycji, bo przecież nie widzi. Ale czy to naprawdę jest powód, żeby odbierać jej życie? Uważam, że nie, że wcale tak nie powinno być… Gwiazdka może być szczęśliwa i żyć wiele lat, jeśli tylko otoczy się ją odpowiednią opieką, ale najpierw to życie trzeba jej podarować.

Musimy zapłacić dziś kolejną ratę, by wyjść na ostatnią prosta do ratunku. Brakuje na daną chwilę aż 850 zł. Nie wiem, czy zdążymy, mam ogromną nadzieję, że tak, ale, jak to wszystko wyjdzie, czas pokaże…

Tak bardzo boję się o jej życie, ona u handlarza nie jest bezpieczna i na pewno nie ma odpowiednich warunków do życia ze ślepotą. Mamy czas do końca dnia, jeśli nie zdążymy, cała umowa będzie nie ważna, a Gwiazdka umrze. Proszę, pomóżcie.

Śmierć dopadnie każdego z nas. Niektórych w bardziej przyjaznych okolicznościach, innych w mniej. Zdecydowanie gorzej mają ci, którzy na swój los i miejsce nie mają dziś żadnego wpływu. Są skazani na kaprys innych, tych, którzy są silniejsi i bardziej sprytni…

„Cierpię w milczeniu, od wielu lat. Ale powiedzieć Ci o tym nie potrafię. Proszę, spójrz na mnie i spróbuj zrozumieć, co czuję, gdy wiem że tuż za rogiem czai się na mnie śmierć. Śmierć, z rzeźnickiego noża. Tak bardzo nie chcę tam iść…”

Gwiazdka w podeszłym wieku, do tego ślepa, stoi zupełnie sama w handlarskiej obórce. Tutaj mrok i brud to jedyni przyjaciele. Tylko na tym możesz zawiesić swoje oko i przemyśleć swoje życie, które z każdą minutą staje się coraz bardziej smutne. One wiedzą, czują i rozumieją, gdzie są. Śmierć czuć w powietrzu, ile już ich tutaj było? Setki zwierząt w tych samych okolicznościach stały i wyczekiwały swojego końca, tak samo, jak dziś ślepa Gwiazdka.

Niewidoma klacz nie nadaje się już do niczego. Jedynie mogłaby ozdabiać ogród, który byłby dziś jej domem, ale nikt nie zdecydował się jej tego podarować. Zamiast tego skazano ją na bezlitosną śmierć w ubojni, z której ucieczki nie znajdzie się nigdy. Kolejny, kolejny i kolejny… Za każdym razem, kiedy widzę ten obraz, moje serce rozsypuje się na miliony kawałków. Jestem wobec tego tak bezsilna.

Gwiazdka ze śmiercią wydaje się pogodzona, nie walczy, nie wierzga, nie odwraca się też w moją stronę, mimo że wie że  tu jestem. Nawet nie chcę myśleć, jak wielki żal musi czuć do swoich właścicieli, których zapewne kochała szczerze i najmocniej. Człowiek potrafi zawodzić, bezustannie… Ale dziś mało kto zechciałby ślepego konia.

Życie tej bidulki wycenili mi na 7500 zł. Aż… To ogromne pieniądze, ja niestety ich nie mam. Jedynie niewielkie zasięgi i jakąś szansę, by Was przekonać do pomocy dla niej. Czy się uda? Nigdy tego nie wiem, i to jest mój największy stres.

Kochani, handlarza przekonałam do spłaty w ratach, ale warunkiem jest zaliczka 1500 zł, którą wpłacić trzeba do piątku. Reszta w kolejnych dniach. Bez pieniędzy, mogę zapomnieć o Gwiazdce, bo sobota będzie jej ostatnim dniem w życiu. Transport jest zaplanowany, odroczymy wyrok jedynie pieniędzmi, których nie ma.

Już wiele razy przekonałam się, że wszystko jest możliwe, dlatego nadal próbuję i walczę o życia tych wszystkich bezsilnych wobec tego krwawego procederu zwierząt. One nie przyjdą i nie poproszą Was o pomoc, nie uciekną i nie wyrwą się, choćby walczyły do samego końca. Dziś to ja w imieniu Gwiazdki proszę Was o wsparcie. Ona ma tylko kilka godzin, jeśli nie zdążymy, to jutro nie będzie już kogo ratować. 

Przekaż darowiznę z imieniem GWIAZDKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

GWIAZDKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Gwiazdkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.