Aktualizacja 26.10.2022 – Po niespełna 4 miesiącach odkąd Gucio trafił do mnie, jest już w pełni mieszkańcem mojej stajni. Zna wszystkie zwierzęta i te małe i duże i sam również uchodzi za gwiazdę. Ostatnio miał ochotę zostać modelem i zapozować do jesiennych zdjęć.

Serdeczne pozdrowienia przesyła on i ja! 

 

22.06.2022 Kochani, jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za pomoc w uratowaniu Gucia. Maluszek jest bezpieczny w mojej stajni. Odwszony, odrobaczony i po wizycie weterynarza, czeka jeszcze na kowala.
Ten mały konik jest po ochwacie, kuleje. Jeśli ktoś z Was chciałby go wspierać w codziennym życiu, dalszej diagnostyce, w leczeniu – zapraszam do kontaktu.

Monika tel 570 666 540

Bardzo Wam dziękuję za pomoc dla Gucia. Dzięki Wam udało się uzbierać kwotę potrzebną by zapłacić za jego życie.
Gucio nadal potrzebuje pomocy. Przed nim wizyta kowala, diagnostyka weterynaryjna. Jeśli możecie, proszę o dalsze wsparcie dla tego kucyka.

Gucio czekał 17 lat na lepsze życie. Na marne…

Koszt wykupu i transportu: 1700 zł

Termin spłaty całej kwoty: 11.06.2022

Niektórym całe życie upływa na czekaniu. Czekają całymi dniami i nocami, na spełnienie upragnionych marzeń, wypatrując w gwiazdach tego jedynego miejsca, w którym byliby szczęśliwi. Niestety często bez szczęśliwego finału.

Guciowi na czekaniu minęło 17 lat życia. Pod koniec każdego dnia, kiedy słońce już zachodziło za horyzontem, ten wierzył, że następny dzień będzie tym wyjątkowym, który wszystko zmieni i jego życie nabierze kolorów. Jednak i tym razem się nie udało, a ten dzień, który miał być wyjątkowy, okazywał się koszmarnym.

Gucio spędził 17 lat swojego życia przechodząc z rąk do rąk. Nigdzie nie zagrzał miejsca dłużej, nigdzie nie znalazł przyjaciół na dobre i złe. Dla nikogo nie stał się wyjątkowy. Dziś, mieszka w wiejskiej komórce, z okienkiem tak wysoko, że nie może do niego sięgnąć. Wegetuje dniami i nocami w tym samym pomieszczeniu i marzy, aby jego życie kiedyś się zmieniło. Właściciel ma go tylko chwilę ale trzymać też nie chce.

 

 

Mówi też, że kupił go ochwaconego, tanio sprzeda. Mówi też, że szkoda na rzeź bo koń grzeczny, ale  nikt nie chce kupić ochwaconego starszego kucyka. Pójdzie więc Gucio za marne pieniądze do rzeźni na mięso. A to mięso zapakują do puszek, by potem sprzedawać jako pokarm dla psów.

Gucio nie ma nikogo, kto by się o niego zatroszczył i chciał pomóc, jest po ochwacie. Takie konia nikt nie kupi, bo i po co? Wymaga specjalistycznej opieki oraz żywienia, to koszty. Chcę mu pomóc, chcę podarować życie. Może zamieszkać z tymi kucykami, które razem już ocaliliśmy. Dałam 300 zł zadatku, muszę uzbierać 1700 zł by za niego zapłacić. 11 czerwca będę się za niego musiała rozliczyć i jeśli się uda, odebrać.

Proszę, sprawmy by te 17 lat życia, jakie znosił Gucio, zamieniło się w piękny finał, niech to czekanie nie pójdzie na marne. Każdy z nas na coś czeka, jedni dłużej inni krócej, lecz każdy z nas chce by to, na co czekamy, się spełniło. Teraz możemy podarować Guciowi to, na co czekał całe życie. Długie i słoneczne dni na łąkach wśród innych ocalonych koni, czy opiekę i troskę człowieka a przede wszystkim wolność. Proszę, pomóżcie spełnić marzenia tego małego kucyka i podarować życie.

Ratuję Gucia

wybierz kwotę

lub

PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com

Dokonaj darowizny z imieniem

GUCIO

na konto

PKO BP: 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785

Fundacja "KONIKI MONIKI"
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

Wyślij SMS o treści

KONIE

na numer 7420
(koszt 4,92zł)

na numer 7928
(koszt 11,07zł)

Regulamin tapet
DZIĘKUJEMY ZA POMOC
POTRZEBNA PILNA POMOC
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.