Aktualizacja 23.10.2023 – Dwa przepiękne i bardzo kochane osiołki, które wspólnie udało nam się uratować, dojechały bezpiecznie! Kochani, przedstawiam Wam Cyprianka i Wojtusia, którzy razem przyjechali od handlarza i do tego momentu są nierozłączni. Kiedy tylko spoglądam na padok, oni wciąż razem…💖

Być może wspólny wyrok i wspólne szczęśliwe zakończenie, które im podarowaliście, sprawiło, że zostali najlepszymi przyjaciółmi na wieki. Jestem prze szczęśliwa, że wszystko w ich przypadku dobrze się skończyło. Dołączyli oboje do stada, gdzie ich codziennym zmartwieniem będzie już tylko długość trawy do ścinania. Brawo dla Was, gdyby nie Wy, dziś Wojtuś i Cyprianek byliby jedynie smutnym wspomnieniem.💔
Cyprian Wojtus 2

Aktualizacja 20.10.2023 – Udało się uzbierać na wykup Cyprianka! Jeszcze dziś umówię transport i odbieramy jak najszybciej osiołka z tego podłego miejsca. Kochani, z całego serca Wam dziękuję za zlitowanie się nad jego losem. Nie byłoby to możliwe, bez Waszej pomocy. Czekajcie na kolejne wieści, Cyprianek już niebawem będzie z nami! ❤️❤️❤️

Cyprianek uratowany! DZIĘKUJĘ! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota wykupu: 850 zł (+400 zł transport)

Termin spłaty: 19.10.2023 

Aktualizacja 17.10.2023 – Moi drodzy, dziękuję Wam ogromnie za wsparcie dla Cyprianka. Udało się uzbierać zaliczkę, ale czas na spłatę całości mamy tylko do czwartku. Handlarz dłużej nie poczeka i albo zjawię się z pieniędzmi do tego czasu, albo Cyprianek nie dożyje weekendu. Ogromnie proszę o pomoc, to jego jedyna szansa na życie! 

Cyprian był częścią mini zoo w małej karczmie przy drodze. Kiedy właściciele postanowili odświeżyć i wyremontować budynek, zamknęli przestrzeń dla zwierząt, a Cyprianka sprzedali handlarzowi. Na nic więcej według nich już nie zasługiwał.

Cyprianek jest, jaki jest, może i nie należy do najpiękniejszych zwierząt, ale tak samo, jak wszyscy, chce żyć i cieszyć się każdą spędzoną chwilą. Jego życie poszło w przykrym kierunku, Państwo, którzy sprawowali nad nim opiekę, nie szukali żadnego rozwiązania, by zapewnić mu nowe miejsce do życia. Z dnia na dzień, kiedy zlikwidowano mini zoo dla dzieci, Cyprianek dostał wyrok śmierci. Drobny osiołek o chudych nóżkach i niepewnym kroku, nie dostał żadnych szans. Nie rozumiem i nie chcę zrozumieć ludzi, którzy go tu zesłali. Dla mnie to nie do przyjęcia.

Osiołek pewnie nie raz ucieszył oko dzieci, które akurat bywały w karczmie z rodzicami. I nikomu by nie przyszło do głowy, że może kiedyś skończyć w rzeźni. Choć nawet jeśli, to i tak o nim już nikt nie pamięta. Takie osiołki jak Cyprian, szybko znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, kiedy stają się zbędne.

Kochani, tutaj nie ma nad czym się zastanawiać. Cyprianek ma jeden dzień na zebranie zaliczki dla handlarza. Jeśli to zrobi, handlarz zgodził się nim zaopiekować do kolejnego terminu. Na „już” potrzebne jest 1300 zł, 200 już przekazałam, bo inaczej nie chciał rozmawiać. Całe życie Cyprianka to 3000 zł i koszt transportu do fundacji – dodatkowe 400 zł.

Dla handlarzy takie zwierzęta są odpadami, które najlepiej jak najszybciej wyrzucić i zamieść sprawę pod dywan. Nie rozumieją, że przerażony osiołek dobrze wie, co go czeka. Ze strachu, pod Cypriankiem uginały się nogi, na których i tak już ledwo stał. Pod koślawymi kopytkami miał tylko stare odchody zwierząt, które pojechały do ubojni przed nim. Nie było tam ani jednego źdźbła słomy. Wyprosiłam handlarza, by przynajmniej dał mu wiaderko wody i siano, bo nawet z tym był problem. A przecież to nie jest biedny człowiek, dopiero co powymieniał przegrody w oborze i położył nowy dach. Za to wszystko życiem zapłaciły biedne zwierzęta. Cyprianek bał się bo dobrze wiedział, że skąd nie ma drogi ucieczki, a jego poprzednicy już nie żyją. Całe podwórko handlarza, jego samochody jak i on sam, przesiąknięte są odorem śmierci. 

Moi Drodzy, nie raz już udowodniliśmy, że się da, każde z tych biedactw zasługuje na życie. Cyprianek też nie chce umierać. Podarujmy mu prezent, na który zasługuje. U nas nikt go już nie ześle na handlarskie podwórko. Proszę, dołączcie do ratunku osiołka, niech ten dzień będzie dla niego. Niech w końcu poczuje, że komuś na nim zależy i pozna życie, w którym nie trzeba się bać.
Ratujmy go proszę, póki jeszcze możemy.

Przekaż darowiznę z imieniem CYPRIAN na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

CYPRIAN

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Cypriana

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.