Aktualizacja 12.02.2024 – W ten piękny, choć pracowity poniedziałek, na Waszych ekranach pojawia się ocalony Berek.
 
Dotarł do nas bezpiecznie i aktualnie jest na kwarantannie. Po wizycie kowala oraz weterynarza będzie miał więcej czasu dla siebie, jednak najpierw czekają go standardowe badania, takie już mamy procedury.🌿🐎
 
Kochani, jest to bardzo sympatyczne zwierze, od razu złapał kontakt z Basią, która uraczyła go poczęstunkiem. One nigdy nie chcą być złe, nie chcą wyrządzić krzywdy, a tym bardziej nie chcą cierpieć. Dziękuję Wam za ratunek dla tego biednego konia, od teraz jego życie będzie wyglądało zupełnie inaczej.❤️😊
4

Aktualizacja 06.02.2024 – Uratowaliście chorego Berka! Dziękuje! Kochani, jeszcze dziś umówimy transport, jak najszybciej postaram się go odebrać i przetransportować do nas. Jak tylko będzie z nami, natychmiast dam Wam znać, nie ma co tracić czasu, trzeba działać. Dziękuję Wam jeszcze raz za tak ogromną pomoc, jesteście nie do zastąpienia! 

Uratowaliście chorego Berka! 

Termin spłaty mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 800 zł

Termin spłaty: DZISIAJ

Aktualizacja 05.02.2024 – Kochani, pamiętacie jeszcze o Berku, siwym kulawym wałachu, który kilka tygodni temu miał dom i opiekę? Zasługiwał na wszystko, póki mógł pracować, a gdy się rozchorował, sprzedano go handlarzowi końmi rzeźnymi. Berek nadal czeka na ratunek i choć dziś mija termin spłaty, brakuje pieniędzy, bo spłacić jego życie. Jeśli ten biedak ma żyć, dziś musi dozbierać 800 zł – tyle brakuje, abym mogła zapłacić do końca za jego życie i opłacić koszt transportu. Dziś mam trudny dzień, wiem, że ten handlarz będzie mnie bombardował telefonami i dopytywał, kiedy zapłacę. Ten człowiek jest tak potwornie pazerny, że najchętniej nie odbierałabym od niego telefonów, ale wiem, że jeśli tego nie będę robiła, on wywiezie Berka do rzeźni.

Bardzo Was proszę, pomóżcie Berkowi, już jest tak blisko by go uratować. Ja nie jestem w stanie przesunąć terminu spłaty i boję się czy się uda, bo coraz trudniej mi ratować te biedaki.

Monika

Cierpienie fizyczne się znosi. (…) Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń…”

Ten cytat pochodzi z książki „Oskar i Pani Róża” i chciałam zacząć ten apel od niego, bo skojarzył mi się z losem biednego Berka. Bo Berek jest chory i znosi cierpienie, choć czas, który ma nadejść, nie będzie dla niego najlepszy. Za chwilę, za momencik odbiorą mu to, co ma najcenniejsze i wyślą na rzeź. Kolejne zdarzenie przykryje to, na co wielu wciąż nie chce patrzeć. Na cierpienie i wyzysk niewinnych zwierząt.

Nikt tutaj nie ma zamiaru leczyć chorego zwierzęcia, które pragnie żyć. Berek ma przewlekły ochwat, nie nadaje się już do pracy, ani do jazdy. Nim się rozchorował i zaczął wymagać specjalistycznej opieki, miał dom i „jakieś” życie. Choć nie wydaje mi się, by było usłane różami. Ochwat przekreślił wszystko, a jego życie przestało być ważne.

Najłatwiej pobyć się problemu jednym telefonem. Handlarz zawsze weźmie, dla niego to czysty zysk, a dla innych ulga, a dla samego Berka to śmierć.

Wiem, że jemu nikt tutaj nie podaruje życia, cudu nie będzie. Kilkunastoletni, kulawy wałach nie ma szansy na znalezienie domu. Tylko my mu zostaliśmy. Jedynie może liczyć na Wasze dobre serca i pomoc. U mnie, możemy zapewnić mu odpowiednie warunki, stały dostęp do leków i weterynarza. Bo Berek może żyć jeszcze bardzo długo, jeśli tylko uda nam się mu pomóc.

Kochani, życie tego biednego konia to koszt 8600 zł. Do tego dojdzie jeszcze opłata za transport. To ogromne pieniądze, które dziś mogą zdecydować o jego losie. W zasadzie to już zdecydowały, że ma umrzeć. Choć gdyby tylko uzbierać je i odkupić od handlarza Berka, wszystko by się mogło jeszcze zmienić.

Handlarz zgodził się jedynie na zaliczkę oraz jedną ratę. Dziś muszę mu zapłacić aż 2500 zł zaliczki, jeśli w ogóle mamy zacząć rozmawiać i odroczyć wyrok. Jutro jest transport i on zabierze Berka ze sobą, jeśli nie zdążę. Tu nie ma żadnego „ale” albo pieniądze będą na stole, albo równie dobrze mogę zapomnieć o jakimkolwiek ratowaniu. Niestety nic więcej nie udało mi się zrobić…

Dlatego dziś proszę, błagam o pomoc. Berkowi należą się spokojne dni i godne życie. Nikt z nas nie chciałby przecież znaleźć się w podobnej sytuacji.

Przekaż darowiznę z imieniem BEREK na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

BEREK

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Berka

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.