Z czerwonych dywanów do rzeźni.

Zuzia błaga o litość! 

PILNE! Za 24 godziny nie będzie już kogo ratować. Zuzia trafi do rzeźni!

Termin spłaty zaliczki mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota do wykupu: 2700 zł + transport

Termin spłaty: 23.07.2024 

Aktualizacja 22.07.2024 –  Kochani, wybaczcie, że poniedziałek niestety nie rozpoczynam od dobrych wieści, ale nie mam wyboru. Sytuacja Zuzi jest zła, a można wręcz powiedzieć, że tragiczna… Handlarz zadzwonił dzisiejszego ranka i kazał rozliczyć ją jak najszybciej. Dał mi czas jedynie do wtorku, ale do godziny 8… Liczyłam, że przez poprzedni tydzień uda nam się uzbierać na jej wykup, ale niestety wciąż brakuje aż 2700 zł, a czasu jest coraz mniej!

Całą niedzielę myślałam, gdzie dzisiaj mogę jeszcze szukać ratunku dla bidulki, ale niestety nie mam pomysłu. Dzwoniłam po kilku darczyńcach, którzy regularnie wspierają, ale nikt w tej chwili nie jest w stanie pomóc. Rozumiem, każdy ma swoje sprawy, swoje obowiązki i życie… Dlatego w Was jedyna nadzieja na jej ratunek, bo handlarz już dłużej nie chce czekać. Zuzia, która wcześniej zdobiła czerwone dywany na konkursach, dziś ma wyrok i ostatnie godziny. Ludzie odpłacili jej się najgorszym, nie pozwólmy jej wysłać do rzeźni, ona też zasługuje na dobre życie.

Błagam o pomoc, udało nam się uzbierać dla niej zaliczkę, udało również drugą ratę. Teraz został już tylko wykup, ale brakująca kwota jest ogromna, a czasu nie ma praktycznie wcale… 

Monika

Aktualizacja 17.07.2024 – Druga rata za życie Zuzi wpłacona! Kochani, mamy czas do wtorku (23.07) na spłatę Zuzi do końca. Wtedy klacz będzie mogła z nami wrócić… Bardzo proszę, nie odwracajcie się jeszcze od niej! 

Aktualizacja 16.07.2024 – Kochani, udało się spłacić Kornelię! Została jeszcze Zuzia…

Zuzia, która latami wygrywała konkursy i zawody, dziś prócz wyroku śmierci nie ma kompletnie nic. Ludzie odebrali jej wszystko, kiedy tylko wiek zrobił swoje… Większość wyszła z założenia, że Zuzi już się nie opłaca trzymać, więc lepiej się jej pozbyć i odesłać na rzeź. Odebrano jej młodość, czas, a teraz chcą jej odebrać życie.

Nie ma zrozumienia dla takiego zachowania, nigdy niewinne zwierze nie powinno zostać tak potraktowane. Niestety nie dla wszystkich jest to dziś takie oczywiste, dlatego tak wiele zwierząt wciąż co kilka dni wyjeżdża w swoją ostatnią podróż. Od lat…

Kochani, z całego serca proszę o wsparcie, dziś muszę zapłacić drugą ratę za życie Zuzi. Z 2000 zł udało się uzbierać już 1100 zł. Brakuje jeszcze 900, Choć to dopiero połowa drogi do jej ratunku, wierzę, że uda nam się ją uratować i odmienić los. Ona na to zasługuje, nawet jeśli wielu uważa inaczej, Zuzia nie musi umierać! Proszę, pomóżcie…

Aktualizacja 11.07.2024 – Zaliczka za życie Zuzi wpłacona! Do 16 lipca musimy zapłacić drugą ratę za jej życie. 

W tym świecie, kiedy stajesz się zbędny, często pozbywają się ciebie najtańszym, możliwym sposobem. A kiedy jeszcze można na tym zarobić, tym lepiej i nieważne, że umrzesz. Nikt się tym nie będzie przejmował…

Kochani, Zuzia to wyjątkowy koń z talentem, który sprawił, że wygrała masę konkursów i pieniędzy dla ludzi, którzy mieli ją w ryzach w najlepszych latach jej życia. Niestety pech chciał, że niektórzy byli zbyt chciwi, chcieli od niej więcej i więcej… Aż wreszcie przyszedł czas, kiedy Zuzia już po prostu zaniemogła. Lata pracy i ciężkiej dyscypliny, nigdy nie idą w parze ze zdrowiem, o czym ona przekonała się bardzo, bardzo mocno.

Klacz ma ponad 15 lat, nie jest już pełnym sił koniem, który w walce o lepsze miejsce, przynosiłby kolejne puchary. Jej czas na salonach się skończył, a człowiek zamiast odwdzięczyć jej się za to wszystko i podarować godną emeryturę, skazał ją na okrutną śmierć w rzeźni. Choć dobrze wiem, że nie ona pierwsza i z pewnością nie ostatnia, to nigdy nie zrozumiem, jak można tak potraktować niewinne zwierze, które czuje, rozumie i tak samo jak my, boi się.

Zuzi strach wylewa się z oczu. Kiedy stałam przy niej, cała drżała, czułam jej żal, jaki ma do ludzi, smutek i zawód. Ludzie odebrali jej wszystko, a na sam koniec chcą jeszcze jej śmierci. Ciężko w to uwierzyć, że jeszcze w tych czasach nadal tak traktowane są zwierzęta… Niestety to fakt.

Handlarzowi to obojętne, czy Zuzia trafi do rzeźni, czy wróci ze mną do domu. Liczy się zysk, a jeśli go nie ma, nie ma też o czym rozmawiać. Musiałam dać od ręki 350 zł, by dał mi szansę na jej wykup. Ma zaplanowany wywóz już na czwartek, jedzie dość duży transport koni, który ma mu przynieść ogromne pieniądze. Nic z tym już się nie da zrobić, ale Zuzia ma jeszcze szansę. Jeszcze jest szansa, że jej nie zapakują do tej ciężarówki.

Życie bidulki to koszt 8500 zł. Umówiłam się na zaliczkę i spłatę w dwóch ratach, z tym że brakuje jeszcze 1150 zł, które muszę mu dać najpóźniej pod koniec dnia. Jeśli Zuzia ma dostać tę szansę na ratunek, handlarz musi dostać te pieniądze… Innego wyjścia nie ma.

Moi Drodzy, sytuacja Zuzi jest tragiczna, ale jeszcze nie wszystko stracone. Proszę dziś Was o jakakolwiek pomoc dla niej. Ona nas dziś potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek. Za te wszystkie lata, nie należy jej się śmierć w rzeźni, żaden koń nie zasługuje na taki los. Mamy dziś szansę uratować kolejne zwierze, które zostało potraktowane w najgorszy możliwy sposób. Jeśli tylko chcecie i możecie, proszę… Zuzia nie musi umierać, jeszcze nie teraz. 

Monika

Przekaż darowiznę z imieniem ZUZIA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

ZUZIA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Zuzię

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.