Kolejna rata wpłacona, do 11 grudnia trzeba spłacić całkiem Balbinkę i Bajeczkę. Błagam ratujcie je ze mną

Termin spłaty końcowej mija za: 
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Brakująca kwota: 9000 zł

Termin spłaty: 11.12.2023

Aktualizacja 02.12.2023 Kochani, udało się zebrać i wpłacić ratę za Balbinkę i Bajkę. Bardzo Wam dziękuję, bo tylko dzięki Wam te konie nie pojechały jeszcze do rzeźni. Handlarz powiedział, że mam do 11 grudnia przywieźć resztę pieniędzy. Do tej pory dałam mu zadatek 3500 zł i teraz dopłaciłam te 4000 zł ale kwota jaką musimy uzbierać nadal jest ogromna, bo zostało do spłacenia jeszcze 9 tysięcy. Bardzo chcę wierzyć, że się uda i Balbinka z Bajką spędzą już święta w bezpiecznym miejscu i bez rzeźnickich lin.

Kochani, od ponad tygodnia ja i moi przyjaciele szukaliśmy ratunku dla mamy i dziecka. Ale jak to w przypadku grubych koni bywa, nie było nikogo, kto zechciałby je odkupić. Do tego problem jest, że Balbinka kuleje, ma zaniedbane kopyta. Tyle osób się do mnie zgłasza, że chcą sami wykupić konia, ale jak wysłałam im zdjęcia, to każdy mówił, że ładne, ale że do niczego się nie nadają. I dopytywał czy nie ma „czegoś zdrowego pod siodło”. Było mi przykro tego słuchać, przecież żaden z koni nie zasłużył na zabicie. Co z tego, że to grubaski? One też chcą żyć.

Handlarz wiedział, że szukam miejsca dla nich i czekał, ale jego cierpliwość się skończyła. Proszę mi wierzyć, wykonałam dziesiątki telefonów i wysłałam setki maili, ale niestety nie dało to efektu. Nikt ich nie chce, a ja nie mam sumienia odwrócić się od nich w chwili, gdy potrzebują pomocy jak nigdy wcześniej. Musimy im pomóc. Musimy je ratować. Wierzę, że jak damy im życie, to prędzej czy później znajdzie się dla nich adopcja. Przecież na pewno są ludzie na tym świecie, którzy kochają wszystkie konie, a nie tylko te, na których można jeździć. Prawda?

Handlarz chce za Balbinkę i Bajkę 16500 zł. Wiem, że to bardzo dużo pieniędzy, ale oba konie są ciężkie. Bajka ma już prawie 8 miesięcy jest duża. Pytałam handlarza, czy Balbinka jest dodatkowo źrebna bo ma wielki brzuch, ale unikał odpowiedzi. Wiem, że ona była trzymana, by dawać źrebaki i mam podejrzenia, że jest znowu w ciąży.

Te dwa konie już miały jechać do ubojni, ale uprosiłam handlarza by jeszcze się wstrzymał. By poczekał ostatni raz. Zgodził się i dał mi czas do czwartku na zebranie 3500 zł zaliczki za nie. Dziś muszę mu dać całą kwotę, a brakuje jeszcze 2400 zł. Powiedział, że jak nie wrócę z pieniędzmi to nic się nie stanie, bo „takie sztuki to w rzeźni przyjmą z otwartymi ramionami”. Dodał coś, że „stratny nie będzie, bo to świetny towar”, pośmiał się, że „z grubymi tłustymi końmi nigdy nie ma problemu” i się rozłączył.

Kochani, mam tylko takie zdjęcia, jakie przysłał mi handlarz. Prosiłam go by zrobił lepsze, na których będzie je dobrze widać w całości, wierzyłam, że to ułatwi znalezienie domu. Ale przysłał to co widzicie. Nie mam jak pojechać zrobić innych ani nagrać filmu dla Was. Mam nadzieję, że nie będzie to przeszkodą, żeby im pomóc. Ja wiem, że to ciężkie konie, ale one też mają prawo żyć. Proszę nie traktujmy ich jak mięso, dajmy im szansę na ratunek. Nie odwracajmy się od nich. Tak gdzie są nikt nigdy się nad nimi nie zlituje. One zostaną załadowane na samochód i zabiją je. Nikt nie uroni nawet jednej łzy, gdy przerażone będą pędzone na śmierć. Zostaną zabite, a ich mięso sprzedane. Jeśli im nie pomożemy, taki los je właśnie czeka.

Jest wspaniała osoba, która zadeklarowała pomoc w opłacaniu ich paszy i opieki weterynaryjnej, to jedyna szansa dla tych koni. Proszę pomóżcie mi teraz wyrwać je z rąk rzeźnika. Zróbmy dla nich wszystko, co można, aby żyły. Bardzo Was proszę bo ja sama sobie nie poradzę.

Monika

Przekaż darowiznę z imieniem BALBINKA I BAJKA na konto:
PKO BP : 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
IBAN: PL 05 1020 4900 0000 8202 3349 1785
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal: fundacjakonikimoniki@gmail.com
Fundacja KONIKI MONIKI
Zawada Nowa 22, 26-720 Policzna

 

Wyślij SMS o treści

BALBINKA

 

na numer 7420

(koszt 4,92 pln)

 

na numer 7911

(koszt 11,07 pln)

 
Regulamin tapet

Ratuję Balbinkę i Bajkę

wybierz kwotę

lub

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

CZEKAJĄ NA RATUNEK
Previous Post
Newer Post
Cart

Brak produktów w koszyku.